Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszülő halálánál ez normális?

Nagyszülő halálánál ez normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Kb. két hónapja költöztem el otthonról, 21 éves vagyok, 1 hete halt meg a papám, akivel a költözés előtt naponta találkoztam és beszéltem. Már beteges volt de az utóbbi időben elvileg kezdett jobban lenni, 82 éves volt.


És ilyen hamar túltettem volna magam rajta, ez normális? Naponta 100x eszembejut, főleg mikor lefeküdnék aludni, de már észreveszem magamon, hogy újra nevetek, van kedvem másokkal beszélgetni, az étvágyam is kezd visszajönni és már nem csak szomorú dalokat hallgatok.


Ez normális 1 hét után?


Válaszokat előre is köszönöm



2017. dec. 26. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek különböző ideig tart a gyászolás.
2017. dec. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Ez az élet rendje. Ha hirtelen távozott volna mondjuk 65 évesen, akkor nyilván más lenne a helyzet- hiszen még nem jött el az ideje úgymond.
2017. dec. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Nem kell amiatt szégyellned magad, hogy tudsz nevetni és van étvágyad. Ez az élet rendje, ráadásul fiatal is vagy. Ez nem azt jelenti, hogy nem gyászolod és nem szeretted, hiszen naponta 100-szor is eszedbe jut, csak emellett éled a normális életedet.
2017. dec. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Normális. Attól, hogy éled az életed, még szereted, és gondolsz rá, hiszen írod, hogy most is naponta sokszor eszedbe jut.
2017. dec. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

Én akkor éreztem magam furcsán, amikor mindenki zokogott, és egy könnycseppet sem tudtam kifacsarni apám temetésén. Valójában nem szerettem, mert iszonyúan agresszíven bánt velem.

Évek múlva egyszer-egyszer rám jött, hogy miért történt így, el-elpityeredtem.


A kutyám, amikor elpusztult egy évig nem tudtam kiheverni, annyira össze voltunk nőve.


Mindenki másképp gyászol, mindenki máshogyan érez, mindenki máshogyan dolgozza fel a családtagja elvesztését. Tehát, normális.

2017. dec. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 mantis religiosa ***** válasza:
79%
Gondolj arra, hogy Ő már egy jobb helyen van, és biztos nem azt szeretné, hogy évekig szomorkodjatok. Legalábbis, Én ezt szeretném, hogy vigasztalódjanak minél hamarabb a szeretteim, és mikor eszükbe jutok, a vidám együtt töltött időkre emlékezzenek.
2017. dec. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Speciel szerintem ez nem normális. De mindenki máshogy gyászol, én 4 hónapja vesztettem el az egyik mamámat és még mindig sokat sírok és hasonló.
2018. jan. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!