Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagymamámat befektessem a...

Nagymamámat befektessem a pszichiátriára?

Figyelt kérdés

Közel egy éve elhunyt a nagypapám, a nagymamám azóta nem a régi. Egyre furcsább és most már az egészségére veszélyes(!) dolgokat csinál.

A mai napon elütötték a macskáját, ezért a 3 kidcicáját akik 4 naposak ő szeretné nevelni. Ma reggelre szereztem tápszert és fecskendőt a kiscicáknak, na meg nedves törlőkendőt, hogy a kismacskák hasát tudja simogatni, hogy a bélmozgást segítse mint mikor az anyjuk nyalja a kölykök hasát.

EDDIG minden okénak tűnt, DE MA azon kaptam a mamát, hogy ő nyalja a kiscicák hasát és a bélsár a szájával érintkezett. Azonnal rászóltam, hogy ezt nem szabad, iszonyatos betegségeket kaphat el. Ő rám förmedt, hogy takarodjak el biztos azt akarom, hogy meghaljanak az ő kicsikéi. Nem csak arról van szó, hogy undorító, de konkrétan a kismacskák bélsara a szájára került és a műfogsorán is láttam apró barnás foltot..

Szerinte ezzel minden rendben, mivel az anyjuk kapott féreghajtót és amúgy is azért halt meg az ő mircikéje, mert elütötték nem volt beteg.

Félek, hogy előbb-utóbb, valami bajt okoz magának. Kikönyörögtem, hogy a héten, nála alhassak már félek egyedül hagyni. Időnként azt hiszi rám, hogy az anyám vagyok (az-az az ő lánya)

78 éves, főzni sütni szokott még de azokat is odaégeti, vagy félbe hagyja. Pl a fánkot kisüti de az utolsó adagot az olajban hajgya. Lezárja a gázt majd 1-2 órára rá kiveszi és megeszi.

Minden segítséget agresszívan visszautasít. Azért engedte, hogy nála aludjak mert elhitettem vele, hogy nincs haza buszom. 25 percre lakom tőle és autóval jöttem.

Trollok kíméljetek tényleg komolynak érzem a gondot, és aggódom.

23/L



2018. febr. 8. 22:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 A kérdező kommentje:

tegnap ütötték el a macskát, ma reggelre szereztem be tápszert nekik.

Helyesírási hibákért elnézést, telefonról vagyok és sietek.

2018. febr. 8. 22:57
 2/71 anonim ***** válasza:
20%

Akinek az anyukája, annak a dolga ez elsősorban, nem a Tiéd.

Mit szólt hozzá, mikor elmesélted neki?

2018. febr. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
94%
Hát ezek inkább egy erősödő demencia jelei. Egy idősek otthonában lenne a helye inkább. Amikor épp tiszta a tudata, akkor kéne lebeszélgetni vele, hogy ez így nem mehet tovább.
2018. febr. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 A kérdező kommentje:
szüleim külföldön dolgoznak, írtam smst anyukámnak, de munkában nem tudja megnézni. Nem szeretném otthonba adni, inkább lennék a gyámja és a szüleim szerintem tudnának annyi pénzt küldeni, hogy eltartsam magunkat belőle.
2018. febr. 8. 23:04
 5/71 anonim ***** válasza:
94%
Hidd el, jobb mindkettőtöknek. Nem azért adod be, mert nem szereted, hanem azért mert nem tudod megadni neki azt a figyelmet, ami kéne neki. Egy ilyen ember 24 órás felügyeletet igényel, de nem hajlandó elfogadni segítséget. Úgy töltenéd a következő 1-10 évet, hogy ápolnál valakit, aki folyamatosan veszekedni fog veled érte. Erre rámehet a teljes életed. Ki kell majd lépned a munkahelyedről, nem tudsz majd egy estére sem összefutni a barátaiddal, mert ki vigyáz addig a nagyidra. Keress valami megoldást mielőtt belerokkansz.
2018. febr. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
92%
Ezt a gyám dolgot felejtsd el. Felőrli az embert. Idősek otthonában megfelelő ápolást kaphat. Vannak rendszeres orvosi vizsgálatok, figyelnek, hogy szedje a gyógyszereit, programokat szerveznek neki és társaságban van. Ha akarod minden nap meglátogathatod, de közben élheted a saját életed.
2018. febr. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim ***** válasza:
97%

Láttam már hasonlót, ami a másik fél halálakor kezdődött. Szellemi leépülés, valószínűsítem, hogy demencia. Kezdődő, valószínűleg fokozódó leépülés. És nem lesz jobb...

A kiscicás dolog még enyhe, ami a nagymamád biztonságát illeti, nem lesz tőle semmi baja, ahhoz képest, hogy nehogy a sütővel legyen valami. Nagyon jó, hogy ott alszol. Nem fogja elfogadni, hogy ő valamit is rosszul csinál, ő nem érzi azt, hogy nem a régi. Valamint rossz néven veszi és fogja venni, hogy megmondod neki, hogy a saját konyhájában, lakásában mit hogy csináljon, pláne hogy nő és háziasszony. Szellemileg ép idős ember is rosszul veszi, tapasztalat. (Biztos én is beszólok majd, ha lesz kinek.)

Nem tudom, én a pszichiátriát túl erősnek érzem, ez nem biztos hogy oda tartozik -egyelőre, illetve, ha megállapítható a demencia, akkor igen. Egyrészről ebben van sajnos egy természetes folyamat is. Ne haragudj, de így van...

Háziorvossal mindenképpen beszéljél és tőle kérjél tanácsot! Őt le is tudod hozzá hívni, és le is kellene, hogy mérje fel a nagymamád állapotát és adjon tanácsot, stb. Mert nem hiszem, hogy nagymamád szívesen elmenne hozzá (azt fogja mondani, hogy semmi baja, minek menjen oda).

2018. febr. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
28%
Az a baj, hogy ha egy ilyen idős embert kiragadnak a megszokott környezetéből akkor könnyen lehet, hogy ez akkora sokk lesz neki, hogy belehal. Nekem nem egy idős rokonom járt így. Pedig volt aki maga kérte az idősek otthonában való eljelyezést. Nem tudom mi lehet a mamáddal...de az én anyukám 75 és szellemileg tökéletesen friss. Szóval nem boztos, hogy demencia. A pszichiátriára nem vitetném mert ha begyógyszerezik még rosszabb lesz. Szerintem első körben meg kéne keresned a nagyi háziorvosát és elmesélni a történteket. Ő tud majd neked segíteni, hogy tudnátok kivizsgáltatni meghibbant e a nagyi amin esetleg valami gyógyszer segítjet vagy tényleg csak demenciáról van e szó ami szerintem ennyi idősen talán kicsit korai. Abban is tud segíteni a háiorvos, hogy esetleg tud küldeni ápolót aki ránéz a.nagyira egy héten párszor. Van ahol ingyenesen is lehet ilyet igényelni. Nagypapámhoz is járt két hölgy és segítettek fürdetni meg bevásárolni. Így könnyebb volt a családnak és maradhatott a papa.az otthonában. Ez tényleg gá, hogy a cicák hasát nyalja...semmiképp nem szabad hagyni. De elvenni tőle a cicákat sem mert ki fog borulni. Meg szegény cicák...hagy nőjenek fel. Hogy a gyámja legyél az nagyon rendes tőled. De ha önveszélyes a mama és makacs is akkor nagyon nehéz dolgod lesz. Jó lenne ha nem egyedül vállalnád ezt fel hanem legalább közösen csinálnátok valakivel....nagyon magy teher. Amíg csak egy egy kisebb probléma van vele....és magára lehet hagyni oké...de ha minden mozdulatára figyelni kell...hát az kemény dió. Ha a szüleid nem is tudnak hazajönni segíteni, legalább adjanak pénzt egy fix ápolóra aki bármikor tud téged helyettesíteni.
2018. febr. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
29%
Meg azt elfelejtettem írni, hogy jó lenne egy józanabb pillanatában megpróbálni beszélni vele erről a helyzetről és közös megoldást találni nem belekényszeríteni valamibe a nagyit ha lehet. Persze lehet, hogy nem lehet...😕
2018. febr. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
97%

Az én nagymamám 75 éves és demens. Papírja is van róla, kivizsgálásokon is volt. Szóval nem korai a kérdező nagymamájánál sem...


Amit tanácsolni tudnék: beszélj a háziorvossal! Ő majd elküldi kivizsgálásokra, aztán kiderül hogyan tovább. Azzal azért számolj, hogy 0-24 nem fogod bírni a felügyeletet, fizikai képtelenség. Én 1 hónapot bírtam munka mellett, de hagyjuk mennyit fogytam és hogy néztem ki. Ráadásul nem mindegy, hogy "csak" magára veszélyes vagy esetleg közveszélyes is...

2018. febr. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!