Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagymamámat befektessem a...

Nagymamámat befektessem a pszichiátriára?

Figyelt kérdés

Közel egy éve elhunyt a nagypapám, a nagymamám azóta nem a régi. Egyre furcsább és most már az egészségére veszélyes(!) dolgokat csinál.

A mai napon elütötték a macskáját, ezért a 3 kidcicáját akik 4 naposak ő szeretné nevelni. Ma reggelre szereztem tápszert és fecskendőt a kiscicáknak, na meg nedves törlőkendőt, hogy a kismacskák hasát tudja simogatni, hogy a bélmozgást segítse mint mikor az anyjuk nyalja a kölykök hasát.

EDDIG minden okénak tűnt, DE MA azon kaptam a mamát, hogy ő nyalja a kiscicák hasát és a bélsár a szájával érintkezett. Azonnal rászóltam, hogy ezt nem szabad, iszonyatos betegségeket kaphat el. Ő rám förmedt, hogy takarodjak el biztos azt akarom, hogy meghaljanak az ő kicsikéi. Nem csak arról van szó, hogy undorító, de konkrétan a kismacskák bélsara a szájára került és a műfogsorán is láttam apró barnás foltot..

Szerinte ezzel minden rendben, mivel az anyjuk kapott féreghajtót és amúgy is azért halt meg az ő mircikéje, mert elütötték nem volt beteg.

Félek, hogy előbb-utóbb, valami bajt okoz magának. Kikönyörögtem, hogy a héten, nála alhassak már félek egyedül hagyni. Időnként azt hiszi rám, hogy az anyám vagyok (az-az az ő lánya)

78 éves, főzni sütni szokott még de azokat is odaégeti, vagy félbe hagyja. Pl a fánkot kisüti de az utolsó adagot az olajban hajgya. Lezárja a gázt majd 1-2 órára rá kiveszi és megeszi.

Minden segítséget agresszívan visszautasít. Azért engedte, hogy nála aludjak mert elhitettem vele, hogy nincs haza buszom. 25 percre lakom tőle és autóval jöttem.

Trollok kíméljetek tényleg komolynak érzem a gondot, és aggódom.

23/L



2018. febr. 8. 22:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 anonim ***** válasza:
85%
Ilyen pici cicákban kicsi az esélye, hogy legyen valami durva betegséget okozó dolog. Még rendes bélflórájuk sincs szerintem. Emiatt ne aggódj nagyon. Persze azért nagyon gáz és ezt nem csinálhatja tovább. Csak azért írtam...hkgy legalább ezem a részleten ne aggódj nagyon. Ha vannak a mamának normális szomszédai nekik is jó lenne szólni, hogy fokozottan figyeljenek rá és megadni a számod nekik, hogy tudjanak szólni ha valami baj van. Vizsgáltasd ki a mamát mitől lett ilyen. Hátha kezelhető és helyrejön. Betegség is okozhat ilyet nem csak a kor.
2018. febr. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/71 anonim ***** válasza:
91%

8 vagyok

A szenilitás és a demencia két külön dolog. A demencia rosszabb, és pszichiáter ír rá fel gyógyszert súlyos esetben (csak ismerősöm volt ilyen, nem közeli), de azért kezdetnek a pszichiáter erős. Az, hogy összekever anyukáddal, az nem valami jó jel. Mindenképp a háziorvost ajánlanám.

2018. febr. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/71 anonim ***** válasza:
89%

Ezt a gyám dolgot AZONNAL felejtsd el! Fél év és TE fogsz 100-ban belerokkanni.

Sem tapasztalatod, sem képzettséged nincs hogy gondozz egy demens! beteget, aki elmászkál, éjszaka IS fenn van, borit, könnyen lesz agressziv, megüthet, üvöltözik, stb.

Egy évig csináltuk apával ketten, aztán beadtuk papát intézetbe, de én majdnem megbuktam, apa meg fogyott vagy 25 kilot és mindig fáradt volt, aztán bekerült korházba, annyira kikészült.


Akkor fogadjatok ápolokat, aki 0-24 felügyeli.

2018. febr. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/71 anonim ***** válasza:
52%
15-ös, te BETEG vagy... gyogyszeredet szeded rendesen?
2018. febr. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/71 anonim ***** válasza:
95%

Mindenképp érdemes megnézetni először orvossal, aztán konzultálni kell a család többi tagjával, hogy hogyan tovább. Ha összedobtok arra, hogy egy házi ápolót kifizessetek, az lenne a legjobb. Az ilyen esetekben a 24 órás felügyeletet szó szerint kell venni. Én (én vagyok az, aki 1 hónapot bírt) 5 percre sem tudtam otthagyni a mamámat. Este is kellett, hogy legyen mellette valaki, mert nem aludt! Éjszaka felkelt, csomagolt és volt, hogy kijutott a házból is (akkor dugtam el a kulcsokat). Kirámolta a szekrényeket, úgy hagyta a gázt, nem találta meg a wc-t, az előszobaszekrényben végezte el a dolgát.

Össze-vissza szedte a gyógyszereit. Masnap nem emlékezett semmire. Vannak most is tiszta pillanatai, de már nem tudja mit csinál. Engem sem ismert meg sokszor.


Szóval sem idegileg, sem fizikailag, sem érzelmileg nem lehet bírni. Pláne akkor, ha van mellette munkád és magánéleted is.

2018. febr. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/71 A kérdező kommentje:

Kivettem 2 hét szabit, a szüleim küldenek majd pénzt, ápolóra stb ha szükség lesz.

Az orvos Hétfőn visszahív mert ma továbbképzésre ment és megbeszélünk mindent. Otthonba nem adjuk az fix.

Ma egész nap teljesen tiszta volt beszélgettünk a cicás sztorin jót nevetett el sem hitte, azt hitte, hogy hülyéskedek. Tehát nem emlékszik rá, sőt azt hiszi ma reggel jöttem, mondta, hogy örülne is ha marandék mert rég látott...

2018. febr. 9. 21:10
 17/71 anonim ***** válasza:
10%
a kérdés helyből rossz nem vagy gyámja, nem járhatsz el a nevében. Még a mentő se viheti be, ha ő ellenkezik. Semmihez nincs jogod. Ráadásul az ilyen jellegű intézetekben sorban állás van a bejutáshoz.
2018. febr. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/71 anonim ***** válasza:
89%

Ez demencia szerintem is.


Az en nagyim (akit imadok,anyam helyettnvolt anyam ) szinten ebben szenved a sziivem szakad meg erte,de en egy ido utan nem birtam tovabb es egy magan otthont kerestem neki.


Most azt mondod birod egyedul,de hidd elnkesobb nem ez lesz a velemenyed. Folyamatos gyomorideg az egeszbsajnos...


Az en mamam kihivogatta a rendorseget,hogy megakarjak olni anszmszedok,az etelt kiborogatta,makd hivvogatott hogy nem tud mit enni,szornyu idoszak volt minden dolgot felbehagyni folyton nem lehetett iletve lehetett mert muszaj volt,de nem mukodott,valamibol elni is kellett,az,ha a gyamja vagy arra a tamogatas kb 40e ft lett volna mindenneknutana mentem de inkabb hagytam a vegen a fenebe annyi minden vizsgalat kellett volna hozza amibe a mama bele se ment volna.


Plusz ha te vagy a gyamja es tortenik vele valami,teged vesznek elo mert te felelsz erte, legalábbis a haziorvos ezt mondta.


2xvolt pszchiatria kezeles alatt a masodik utan mar nem hoztuk haza, otthont javasolt a foorvos ur is. Egyebkent az utolso csepp az volt,hogy ejszaka a szomszed hivott,hogy az utcan kodorog es osszevissza beszel.


Gondozoval minis probalkoztunk lebeszeltuk az idopontot,jott is a holgy megbeszelesre de a mama elutasitotta. Es ha nincs gyamsag alatt megteheti.Furdes gajmosas nem ment a vegen,de mar nekem se.


Tehat nekem a szivem szakad meg erte,de en azt mondom,hogy a rossz kozul a legjobb rossz,tudom,hogy biztonsagban van,eszik,ha baja van azonnal ott a segitseg....Szoval gondold meg mibe vagsz,de persze a sajat karan tudja csak az ember meghozni az ilyen dontesekt,vegig jarjuk a szerettunkkel ennek a betegsegnek a lepcsofokait elobb....Kitartast kivanok,mert kelleni fog!

2018. febr. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/71 anonim ***** válasza:
77%

Akkor ez hallucináció volt, és ezek random jönnek.

A nagypapám az ablakon mászott ki egy ilyen alkalommal, és nem emlékezett rá.

Az elkóborlások is ilyenből adódnak.

2018. febr. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/71 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem nem kell rémtörténeteket meselni. Nem tudjuki van a nagyival. Bármi lehet. Majd az orvos kivizsgáltatja és remélhetőleg kiderül. Nem csak rossz vége lehet a történetnek. Az én nagypapámnak pl dührohamai voltak. Éjjel csapkodott meg.ordított. úgy futottak át a szomszédok. Másnap nem emlekezett rá. Kiderült két olyan gyógyszert kapott amit nem lett volna szabad együtt. Neki csak ettől volt. Teljesen helyrejött a gyógyszerváltás után.Kérdező nézd meg milyen gyógyszereket szed a nagyi....hátha csak ez a gond.
2018. febr. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!