Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagymamámat befektessem a...

Nagymamámat befektessem a pszichiátriára?

Figyelt kérdés

Közel egy éve elhunyt a nagypapám, a nagymamám azóta nem a régi. Egyre furcsább és most már az egészségére veszélyes(!) dolgokat csinál.

A mai napon elütötték a macskáját, ezért a 3 kidcicáját akik 4 naposak ő szeretné nevelni. Ma reggelre szereztem tápszert és fecskendőt a kiscicáknak, na meg nedves törlőkendőt, hogy a kismacskák hasát tudja simogatni, hogy a bélmozgást segítse mint mikor az anyjuk nyalja a kölykök hasát.

EDDIG minden okénak tűnt, DE MA azon kaptam a mamát, hogy ő nyalja a kiscicák hasát és a bélsár a szájával érintkezett. Azonnal rászóltam, hogy ezt nem szabad, iszonyatos betegségeket kaphat el. Ő rám förmedt, hogy takarodjak el biztos azt akarom, hogy meghaljanak az ő kicsikéi. Nem csak arról van szó, hogy undorító, de konkrétan a kismacskák bélsara a szájára került és a műfogsorán is láttam apró barnás foltot..

Szerinte ezzel minden rendben, mivel az anyjuk kapott féreghajtót és amúgy is azért halt meg az ő mircikéje, mert elütötték nem volt beteg.

Félek, hogy előbb-utóbb, valami bajt okoz magának. Kikönyörögtem, hogy a héten, nála alhassak már félek egyedül hagyni. Időnként azt hiszi rám, hogy az anyám vagyok (az-az az ő lánya)

78 éves, főzni sütni szokott még de azokat is odaégeti, vagy félbe hagyja. Pl a fánkot kisüti de az utolsó adagot az olajban hajgya. Lezárja a gázt majd 1-2 órára rá kiveszi és megeszi.

Minden segítséget agresszívan visszautasít. Azért engedte, hogy nála aludjak mert elhitettem vele, hogy nincs haza buszom. 25 percre lakom tőle és autóval jöttem.

Trollok kíméljetek tényleg komolynak érzem a gondot, és aggódom.

23/L



2018. febr. 8. 22:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk a családban már nem egy idős ember volt hasonló helyzetben.Nemrég halt meg anyósom, aki apósom halála után, akivel 60 évig éltek együtt, hasonló lett, egyik napról a másikra.2 évig élt, majd infarktust kapott, amiből felépült, de onnantól szinte semmit nem tudott a világból, olyan zavart volt, nemsoká meghalt.

Nagynénémnek a férje meghalt, majd az egyetlen lánya rákos beteg lett, ő végig ápolta a lányát idős fejjel, majd mikor eltemette, még aznap este elkezdett félrebeszélni, addig ilyen gond nem volt, és onnantól teljesen zavart volt 3 évig, a haláláig.Senkit nem ismert meg, azt mondta ő kislány még, stb.

De én nem tenném be pszichiátriára, kórházba sem, mert egy ilyen változás biztos halál neki.

Valami agyműködést, gondolkodást, stb.javító gyógyszereket, vitaminokat kellene szedetni vele, és nagyon figyelni hogy sok vizet igyon.Erről olvass neten, időseknél ha nem isznak eleget, zavartan viselkedhetnek.Valami természetes nyugtató sem ártana,és hagyni hadd foglalja le magát, kiscicákkal, állatokkal.Az állatokkal törődés oldja a depressziót, félelmet.Persze figyelni kell, eteti-e őket rendesen, stb.

Valami gondozónő kellene mellé, akár pár órára is, aki ellátná valamennyire, beszélgetne vele.

Kaját hordani valahonnan.

Nagyon nehéz helyzet.

2018. febr. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/71 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tényleg, amit az előző írt, az nagyon jó, nem is jutott eszembe, hogy az ebédre elő kellene majd fizetni és hordatni valahonnan. Ne kelljen főznie, meg Neked azzal bajlódni. (Valamelyik előző vagyok.)
2018. febr. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 anonim ***** válasza:
83%
21: Nálunk is egyedüli unoka, egyedüli dédunoka vagyok és pár éves kihagyásokkal ilyen esetekhez asszisztálok már 45 éve, 5 idős emberen "túl vagyunk". Azért az is durva, hogy évtizedeken át másról nem szólhat generációk vagy családok élete, vagy egy egész életen át, mint hogy leépülő emberekről gondoskodjunk! Karrier, saját család alapítása képbe sem jöhet, amíg minden kapacitás a felmenőkre megy el. akkor is így van ez, ha otthonban van az illető, mert nem 100%-os az ellátás, nyilván kétnaponta látogatod, gondoskodsz a lakásáról, ruhatáráról, protéziséről, szemműtétjéről, stb.
2018. febr. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/71 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Most perpillanat hálóingben mászkál oda vissza előbb 4kézláb közlekedett, vissza kísértem az ágyába.

A bejárati ajtót bezártam, a kulcsok a párnám alatt vannak..

Tegnap kb ilyen idő tájt arra keltem, hogy a konyhaajtót kinyitja majd becsapja FOLYAMATOSAN. Aztán visszakísérem az ágyába alszik, majd másnap reggeltől egész míg hazaérek és el nem alszik minden oké. Esténként meg hol van valami hol nincs... Holnap újra hívom az orvosát.

A nagyihoz költöztem, hol jobb hol rosszabb az állapota, az orvos szerint semmi baja csomó vizsgálatot elvégeztek.

2018. febr. 20. 23:33
 25/71 anonim ***** válasza:
100%

Pedig van baja.

Sajnos mi is hasonló helyzetben voltunk/vagyunk.

Hiába soroltuk a tüneteket a háziorvosnak, szerinte nem volt semmi baja apukámnak, csak idősödik és ezek a korral járnak.

Kérj beutalót neurológiára. Sajnos a mi orvosunk nem adott. Végül pszichiátriára vittük (járóbeteg ellátásban, nem kórházba) és hónapok múlva küldték neurológiára (ehhez beutaló kell)

Kapott gyógyszereket és valamelyest javult az állapota, de meg nem gyógyult. Most 81 éves és eleinte neki is enyhébb tünetei voltak, csak aztán hirtelen romlani kezdett az állapota. Mondta a neurológus, hogy hamarabb kellett volna vinni. Hát nem rajtunk múlt.

2018. febr. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/71 anonim ***** válasza:
87%
Azóta sem sikerült megoldani a problémát, hogy újra ki lett emelve?
2018. febr. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ez valami agyi dolog, kiscicat nyalni ?! :(
2018. febr. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is azt mondták, hogy smemi baja, majd többször félrediagnosztizálták, mire kiderítették, hogy több stroke-ja volt, és agylágyulása van.
2018. febr. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 anonim ***** válasza:
94%

22. vagyok. F.xa az orvos. Többször beszéltem pszichiáterrel (tiszta véletlenül, nem nagyon dicsekszem vele), onnan tudom, hogy ott foglalkoznak a demens betegekkel. Természetesen nem kellene hogy oda jusson (mármint a pszichiátriára). Hát én most magánorvost javaslok a néninek. Keress magán neurológust, ha kell magán pszichiátert, a háziorvos helyett, akinek nincs agya, nem tudom, kit kellene, esetleg másik háziorvost. (Illetve mindenféle magánorvos van, belgyógyász is, de itt az most nem segít).

Az állami pszichiátria egy nagy x.r (a gyógyszeren kívül semmit nem csinálnak), ha lehet, kerüljétek, a magánban van normális ellátás és Törődés a beteggel.

2018. febr. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 anonim ***** válasza:
95%
Előző vagyok: szóval a 28-as is írt új dolgokat, mi ugye laikusok vagyunk, akik láttak már demens embert, de természetesen ez nem biztos. Úgyhogy a neurológus is jó ötlet, meg bármelyik másik is.
2018. febr. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!