Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ha a férjem első házasságából...

Ha a férjem első házasságából született fiának gyermeke születik akkor annak én nagymamája leszek vagy sem ill. jogosan szólítana később nagyinak?

Figyelt kérdés
2018. febr. 22. 13:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
ez rajtad és a családon múlik. ha jó viszonyban vagy a fiúval, szeretitek egymást, nem lesz gond abból hogy nagyinak is szoltison majd a pici. elviekben nagymama vagy/leszel, gratulálok! :)
2018. febr. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
61%
Te szülted? Nem. Tehát nem vagy a nagymamája. Az, hogy annak tart vagy minek szólít, az pedig a ti dolgotok.
2018. febr. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
60%

Nem, semmi közöd hozzá vér szerint.


De én papa második feleségét mamának hívtam és tekintettem, pedig apa és ő nem voltak rokonok.

2018. febr. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
A férjem lánya (három gyereke van) megkérdezte tőlem hogy szólíthatnak e mamának. Persze. Úgy szólítanak de attól egyáltalán nem érzem magam mamának.
2018. febr. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mennyire vagytok jóba. A vér szerinti nagyapámat nem ismertem, papaként emlegetem, de korai halálából kifolyólag őt nyilván sosem tudtam így szólítani. Nagyanyám férjét "Papa" néven tartom számon, úgy is szeretem, mint egy nagypapát.
2018. febr. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
100%
Nagymamámat a férjének unokái mamának szólítják :)
2018. febr. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk elváltak a szüleim, nekem született kisfiam, evidens volt hogy mindkét oldalról papa és mama lett hiába nem vérszerinti, unokájukként tekintettek rá az első pillanattól és mi is mint nagyszülei, nincs rájuk írva hogy nem vérszerintiek,nagyon jó nagyszülők.

Tehát ez tőled is függ meg a szülőktől is, ha odaadó mamaként fogsz viselkedni, a kisgyereket nem fogja érdekelni hogy te új házasságból való vagy, ő tiszta lappal indul az életbe, a válást ő nem élte meg a nagyszüleinél.

2018. febr. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim elváltak.Anyukám néhány éve újra férjhez ment.Van 2 testvérem,anyukám férjének is van 3 gyereke.Mind felnőttek vagyunk,mindenhol van gyerek is.A mi oldalunkon anyu férjét papának is szokták szólítani az unokák,a férje oldaláról is mamának szólítják anyut.Kis korukban papaként és mamaként hivatkoztunk rájuk,így a gyerekek ezt szokták meg.Vérszerint nem a nagyapjuk,de látjuk rajta,hogy jól esik neki,hogy ugyan úgy papának tekintik őt,mint apukámat.Amúgy aput sem zavarja,hogy ő is papa.
2018. febr. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem leszel a nagymamája, viszont, hogy szólíthat- e nagyinak, ez csak rajtatok múlik.
2018. febr. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha téged anyunak szólít, akkor a gyermeke is szólíthat nagyinak, ez rajtatok múlik.
2018. febr. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!