Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagymamám normális? Az első...

A nagymamám normális? Az első takarómat amit anyu kincsként őrizgetett a kutya alá rakta és felháborodott amikor anyám azonnal kiszedte onnan, mondva hogy " egy kiskutyától elvenni egy takarót, micsoda undorító dolog".

Figyelt kérdés
Tehát a gyerekkori első takarómat anyukám a nagymamámnál lévő szekrényben tartotta elzárva. a Nagyi kiszedte mégis és a kutya alá bevágta. Namost, ez lehet másnak fura, de nálunk az ilyen kis dolgokat eltesszük emlékbe, mert kedves emlékek fonódnak hozzá. A nagymamám ezzel mitsem törődve fogta és a kutyája alá bevágta had melegedjen, had rágja, tegye tönkre. Anyu már kimosta 2x 90 fokon... de a nagyim még nekem mindig azt mondogatja, hogy még visszaszerzi ő majd azt a kutyának, mert hát ez ronda dolog és ugyan már, ez egy baromság, hogy anyu ragaszkodik ehhez, ráadásul a kutya is gyerek, meg ilyenek...
2018. márc. 4. 10:10
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
75%

Addig nem volt gáz annyira a történet, ameddig azt nem mondta a nagymamád, hogy majd ő visszaszerzi a kutyának. Ez már kicsinyes. Rakjon a kutya alá másikat, és felejtse el. Ha ezt nem teszi meg, az már nem normális.


Egészen elképesztő az, amikor valaki leszólja azt, aki ragaszkodik a dolgaihoz. Én nem ragaszkodom sok mindenhez, de valamihez igen. Azokhoz nagyon. Szép emlékek. Jól esik rájuk nézni. Ha valaki emiatt lenéz vagy bolondnak tart, és ezt úgy érzi, hogy ki is mondja és a sérelmemet semmibe veszi, akkor én is nézhetek idiótának bárkit, aki pl. vallásos és sérelem érte vagy aki szereti a spenótot és valaki kidobta neki. Majd jól kiröhögöm. Jaaa, hogy akkor én vagyok a szemét? Aha.


Másrészt nem pedig egy idegen szekrényébe tárolta a tárgyat. Ezzel nem hiszem, hogy bárkinek is ártottak volna. Ha valaki ezt ártásnak veszi... csak azt tudom elképzelni, hogy az összes holmija fizikai súlyát érzi a vállán, és ha más pakol, akkor jobban fog fájni a háta. Különben nem értem, ezen min lehet kiakadni. Rokonok. Nekem is van cuccom mamámnál, anyámnál, anyámnak is van cucca nálam. Egyikünk sem hal bele, mivel egy család vagyunk. Ha valaki ennyire utálja, hogy más cucca hozzaér a sajátjához, és agyérgörcsöt kap a gondolattól, hogy más dolgait is tárolja... annak egy ember se kéne a közelébe. Plusz valszeg tudta a nagymama, hogy ott az a takaró, beleegyezett annak tárolásába. Nem egy szekrénysort tároltak, amitől mozdulni sem lehet.


Ha a nagymama bocsánatot kért volna, akkor semmi gond nem lett volna. “Jaj, xy, ne haragudj, elfelejtettem, hogy az a tiétek. Kimosom vagy kimossátok? Adok mást a kutyának. Légyszi máskor szóljatok vagy valami, mert idősödöm, és elfelejtettem, hogy a ti cuccaitok is itt vannak. Vagy vigyétek is el, már nem tudok rájuk vigyázni.”


Hoppá, mi?


Ehelyett bosszút akar. Nem normális. Sajnálom a sérelmedet.

2018. márc. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
61%
A saját lakásomban, a saját szekrényemből én is kivennék egy takarót a kutyának, valószínűleg eszembe sem jutna, miért porosodik az ott sok éve. A kutya nálunk is teljes jogú családtag egyébként.
2018. márc. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
73%
Hát, én a kedves emlékeimet, a sajat szekrényemben tartom. Mondjuk, ilyesmin hülyeség veszekedni. Vegyetek egy takarót a nagyi kutyájának, akkor csak megnyugszik.
2018. márc. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
57%

Bár a nagyid,ha nem is tartja tiszteletben a magántulajdont,legalább van szíve.


Nagyon hideg volt az utóbbi napokban,gondolom nem akarta,hogy fázzon a kutya.kifejezetten,ha kölyökkutyáról van szó.


Azt nem értem,hogy miért nem szeretetek normális,saját takarót a kutyának,ha ezt megtennétek,akkor a nagyid is leállna ezzel.


Sosem értettem miért ragaszkodik valaki tárgyakhoz.

És többe nézni egy retkes takarót,mint egy húsvér élőlényt,elég gáz az én értékrendem szerint.

2018. márc. 5. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
51%
Amúgy valahol az sem normális,hogy te felnőtt létedre(vagy tini,tök mindegy) egy babatakaróhoz ragaszkodsz,ami végül is anyádnak emlék,nem neked.
2018. márc. 5. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:

Nos, akkor tisztázzunk le valamit!


1, Az a szekrény anyukám régi szobájában van, ahol lánykorában, illetve amíg 1-2 éves voltam lakott. A mamának semmi baja nem volt azzal, hogy anyukám a régi szekrényében eltárolt pár dolgot.


2, Ez az utolsónak is szól és a többi lelki nyomoréknak! Ezt nem "nemnormális"-nak hívják, hanem empátiának. Tudod, én átérzem anyukám érzéseit és vele együtt érzek. Na erre nem vagytok képesek úgylátom! Mellesleg sokan ragaszkodnak esküvői/családi fotókhoz, amik szintén emlékeket őriznek, csak éppen más módon. De gondolom az normális, hisz azt látni a tv-ben és ezáltal trendi...


3, Felőlem meg is fagyhat az a kutya! Mi az, hogy mi vegyünk neki másik takarót? Nem mi szedtük össze a kutyát, illetve mi nem adtunk neki takarót, a nagymamám önkényesen elszedte a takaróját anyukámnak, amit anyukám a szekrényében tartott a régi szobájában. Vegyen a saját kutyájának takarót, ha már kutya kellett neki! Mindennek megvan a helye, a kutyának a kertben, mint házörző, az embernek pedig a házban. Felénk még így működik a dolog, aztán lehet nálatok, nagyvárosi lakosok között már a kutya ül az asztalfőnél és nem a férjem illetve én, valamint mi eszünk a kutya tálból, na ez az ami valóban beteges!!!


lehet tényleg itt tartunk lassan.


https://www.youtube.com/watch?v=wwm5UcGJ5wY


Amúgy én nem kutyát nevelgetek, hanem hamarosan a saját gyerekemet, aki majd nektek, kutyaőrülteknek, kitermeli a nyugdíjat.... Ti mindig csak követeltek, jogokat/többlet jogokat, de semmit nem tesztek azért hogy ezen jogok valóban kijárjanak nektek. Parkjainkat szanaszét romboljátok, a kutya végtermékét mindenfelé hagyjátok, szabályokat be nem tartjátok, játszótereken kutyát szabadjára engeditek... Nemártana egy kis önvizsgálat, mielött letámadtok valakit, meert fontos neki egy emlék, vagy fontosabb neki az az emléktárgy a kutyánál...

2018. márc. 5. 09:00
 27/41 Hovarju ***** válasza:
69%

kár volt elolvasnom a válaszod.

Nagyon sajnálom, hogy a nagymamádnak ilyen unoka jutott :-(

2018. márc. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
78%
Az utolsó hozzászólásod mindent elárult rólad...
2018. márc. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
67%
Wow, az utolsó hozzászólásod alapján hasonlítasz a nagymamádra. Pedig én az ártatlan #19-esként mondom ezt, nem valami "lelki nyomorék"-ként.
2018. márc. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
69%
Érzelmi nyomorék vagy,inkább ne szüljél mert ahogy bánik valaki egy kisállattal úgy bánik a gyerekével rokonával,pszichológia. Sajnálom a nagyidat. Anyukád is érzelmi nulla lehet ha erre nevelt,ezer éves tárgyakon rugoztok,nem tidsztelitek az időseket,nulla állatszeretet,nagy arcuság,az állat vhol családtag is képzeld, és inkább az a kutya mint ti ketten.
2018. márc. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!