Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A rokonok mindig a babával...

A rokonok mindig a babával akarnak lenni! Probléma vagy sem?

Figyelt kérdés

Nemsokára megszületik az első kisbabánk, és egész terhességem alatt arról beszéltek a leendő nagyszülők és párom testvérei, hogy de jó lesz, majd mindig mindenki nálunk lesz. Akik messzebb laknak testvér és párja majd minden hétvégén jönnek pénteken már a babához, hogy minden hétvégét vele töltsenek. Ha nem nálunk leszünk majd a nagyszülőknél, illetve mindenben segítenek majd és ha kell nálunk is alszik a nagymama.

Nagyon hálás vagyok, hogy mindenki így várja a picit, de aggodalmaskodom is egy picit emiatt. Szeretném a férjemmel megélni a csodát, hogy gyermekünk lesz, és családi hangulatban, 3-an hozzászokni a kicsihez. Nyilván sokat lehetne a családdal is, szeretem is őket, de zavar, hogy a család babájaként van kezelve, nem pedig úgy, hogy a férjem és az én gyerekem lesz, nem pedig közös tulajdon.

Másoknál volt abból probléma, hogy nem akarták a friss szülőket a babával hármasban hagyni? Vagy hogyan alakult ez a baba érkezése után?


2018. márc. 26. 17:48
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Remélem, hogy tényleg csak mondják, és ha megszületik nem lesz kedvük állandóan jönni. A párom otthon lesz velünk 3 hétig, sosem voltam olyan aki ne tudott volna bármit megoldani magának, én nem tudnám elképzelni, hogy a férjemen kívül valaki a nap 24 órájában hetekig lessen engem. Zavarna egyszerűen. Én nem szeretem ha más mossa, vasalja a ruháinkat, és azt sem ha a lakásomban az én és férjem cuccat pakolja, még ha az az anyukája is az. De ez csak az én véleményem, megértem azt is, hogy valakinek az a kényelmes ha körbejárják hetekig, engem idegesítene :)

2018. márc. 26. 19:41
 12/21 anonim ***** válasza:
92%

Nem akarok nyers lenni, de ne aggódj, két hónap után a kutya nem lesz kíváncsi rátok, és kétségbeesve fogod keresni az embert, aki hajlandó két-három órát vigyázni a kicsire.


Nálunk is így volt. Az első gyereknél (első unoka, stb) vagy ötvenen voltak már a kórházban(!!!). A másodikra pedig annyira voltak kíváncsiak a család és a barátok, hogy a saját nagyanyjától sírva fakad a gyerek, mert havonta kétszer látja 10 percre.

2018. márc. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
78%

Az első hetekben nem egészséges ha sok rokon látogatja a babát. Én sem enegedném, könnyen elkaphat valamit a baba tőlük. Sokszor például kórházba került a kisbaba egy puszi miatt.


[link]

2018. márc. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk is ez volt, folyamatosan mondták, hogy "ellopják", egész nap babázni fognak. Anyósom úgy gondolta, hogy nem csak mi hárman megyünk haza a kórházból, hanem ő, apósom és a 2 sógornőm is hazakísèr. Természetesen nemet mondtunk, tudod kinek volt kedvr hozzájuk, amikor tök szarul voltam a szülés után. Aztán a sógornők az anyjuknak mondták rá pár napra, hogy meglátogatnak minket, csak nekünk nem szóltak. Illetve de, csak nem kérdeztek, hanem tényként közölték, hogy akkor 2re jönnek. Na, itt haragudott meg a férjem és kiosztott mindenkit. Utána meg se mertèk kérdezni, hogy jöhetnek-e. 2 hétig volt itthon szabin a párom és csodálatos volt, olyan könnyen összeszoktunk. És a legkevésbé se bánjunk, hogy "elzavartuk" a tolakodó rokonokat.
2018. márc. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
93%
Mi egy kis városban élünk mind. Mikor megszületett a kicsi az első hónapban minden nap jöttek a nagyszülők, a tesóink hetente egyszer-kétszer. Majd ez szépen csökkent. Most 2 éves a kisfiam, a nagyszülők hetente kétszer jönnek, a tesóink meg havonta egyszer-kétszer. Persze ezek nem sok órás látogatások, hanem 1-2 óra. Ha kedvem van mi is megyünk náluk hetente max egyszer. Mindenki éli a saját életét, gondolom dolgoznak is, n fognak mindig nálatok ülni. De ha soknak érzitek az időt amit ott töltenek akkor szóljatok, mert a későbbiekben is az lesz amit ők akarnak. Egyébként sokan nem is fogadják még a szüleiket sem az első 2 hétben. Én azt határoztam el, hogy ha másodjára szülök bejöhetnek megnézni a kicsit egyetlen egy alkalommal, többször nem és egyéb rokon nem. Amikor a fiam született minden egyeztetés nélkül, váratlanul rohamozták meg a kórházat a rokonaink, gondolhatjátok mennyire örültem.
2018. márc. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
13%
Pokol lesz az életed. :)
2018. márc. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
50%
Ez náunk teljesen kizárt. Még a nagyszülők is csak 3 hét múlva jöhettek el pár órára, a barátok 8 hét után, ittaludni fel sem merült, még csak az kéne. Ez nem átjáróház, hanem az életünk. Nálunk így volt, de nyilván létezik más "családmodell" is.
2018. márc. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
2%

Sogornöm megoldotta,3 orát utazott az anyja, ö meg rávágta az ajtot,hogy nyügög a szent baba nem lehrt bejönni.


Tegyél valami hasonlot. Hatásos...


Nem mostanába mennek látogatoba hozzájuk...

2018. márc. 27. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
59%

Ezek teljesen általános mondatok. De úgyis ti döntitek el, ki mikor menjen..Nálunk első 1-2 hétben a nagyszülők-dédszülők-legjobb barátok jöttek egy-egy alkalommal, a következő 2 hónapban pedig mindenki más szép sorban, heti 2-3 látogató :) Persze hogy mindenki kíváncsi, nem is zártuk ki őket, de mindenki csak max 1-2 órára jött mert tudták hogy nem illik többre ilyenkor még.


Aztán amikor már mindenki látta, minden ment a szokásosban: anyósék 2-3 hetente, többi rokon családi ünnepeken, stb. Anyuékkal gyakrabban találkozunk.


Ittalvás nálunk amúgy sem szokás, na meg én sem vagyok az a nyafi nő, akinek hetekig kell a háztartását ellázni csak mert szült. El is süllyedtem volna szégyenemben ha anyám vagy anyósom mos és mosogat, csak mert szültem. Simán elláttunk mindent a férjemmel, vidáman, energikusan. Nem végsò stádiumú rákos voltam hanem gátsebem volt, nem ugyanaz. (bocs a hasonlatért)

2018. márc. 27. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk ez úgy ment, hogy mikor megszületett a pici, akkor nagyjából mindenki (nagyszülők, én tesóm családja, párom tesói, néhány közelebbi barát) szépen bejött tíz-tizenöt percre a kórházba megcsodálni, aztán mikor hazaengedtek, az első két-három hétben csak hármasban voltunk. (Egyszer vagy kétszer átjött anyukám vagy anyósom segíteni, de egy óránál ők se voltak tovább.) És ez így teljesen jó is volt, mindenki természetesnek vette, hogy az a pár hét csak a mienk, és csak utána jelentkeztek be babalátogatásra, akkor sem tovább (nagyon maximum) pár óránál. Szerintem a te családod sem gondolja ezt így komolyan, de ha nagyon nem egyértelmű, akkor kedvesen nyugodtan megmondhatod nekik, hogy te ezt így meg így szeretnéd csinálni, legyenek kedvesek tiszteletben tartani. Elvégre a te gyereked, a te életed. :)
2018. márc. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!