Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit kezdjek Anyámékkal?...

Mit kezdjek Anyámékkal? Kisajátítaná a gyerekeimet. Muszáj keményen odaszólni neki?

Figyelt kérdés

Mióta megszülettek az ikrek Anyám állandóan jön-megy tőlünk. A férjem nem magyar, arab országból jött, nemrég elvittük magunkkal a gyerekeket is a múltkori látogatás alkalmával. Anyám olyan hisztit lecsapott miatta, mintha valami tinédzser kislány hisztijét hallanám. Mikor megszülettek a gyerekek és anyósomék eljöttek látogatóba családostul Anyám megjegyezte hogy “ de ha ennyien összefogdossák a gyerekeket mi lesz velük megbetegszenek.” Férjem húgánál az egyikük elkezdett mocorogni, Anyám kikapta a kezéből. Most már kezd beleszólni hogyan öltözzenek a gyerekek, miért így nevelem őket, miért tanítjuk őket több nyelven , miért nem elég a magyar. Hiába magyarázom neki hogy szerintem elég feltűnő hogy a férjemmel is angolul beszèlek nyílván tanítom rá a gyereket is, azután az volt a paj hogy az apja nyelvét miért tanulja, utánna az volt a gond, hogy ugye a gyerekeimet nem muszlimnak fogom nevelni, a legutóbbi kedvencem , hogy miért ilyen hosszú a hajuk...

Megőrjít! Már próbáltam beszélni vele, hogy állítson kicsit de semmire nem mentünk, viszont érdekes mód nálam mindig rámszól hogy néznek ki a gyerekek ezzel a hajjal, kint az utcán meg azért dicsekszik hogy az unokáinak van a legszebb hajkoronájuk. Múltkor már azt akartam mondani neki hogy vagy befejezi ezt a fölöttem való pálcatörést vagy nem kell jönni az unokákhoz. Kedvesen nem ért belőle. Muszáj vele kemènynek lennem?



2018. márc. 27. 22:01
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Próbálkoztunk már ezzel hogy akkor nem kell jönni köszönjük, de Apám olyankor hívogat hogy ne csináljuk ezt mert Anya idegbeteg. Egyszerűen már nem tudom mit kezdhetnék velük, ha kedvesen szólok nem ért belőle, ha csúnyán szólok akkor a nyakamom mindenki hogy szemtelen vagyok meg érzéketlen. Kikészítenek.


Köze nincs a kecskéhez kesves utolsó sem a “baxáshoz”, különb tőletek rasszistáktól és csak jó véleménnyel vagyok róla, legalább nem egy primitív pesszimista magyarnak szültem így van, hanem egy normális férfinak akinek van egzisztenciája és nem mocskolódik mert nem egy kultúrából valóak.

2018. márc. 28. 10:13
 12/30 anonim ***** válasza:
95%
Határokat kijelöl, ha nem tetszik, akkor ajtó bezár. Ha telefonon zaklat, nem veszed fel.
2018. márc. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
90%
Igen, ha egyszer a szép szóból nem ért, muszáj.
2018. márc. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
90%

"Apám olyankor hívogat hogy ne csináljuk ezt"


Akkor rakja ő helyre a feleségét. Férfiként és férjként mondom: agyam eldobom, milyen töketlen férjek vannak ebben az országban.

2018. márc. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
95%
"...Apám ilyenkor hívogat, hogy ne csináljuk ezt, mert Anyám idegbeteg." Na ilyenkor nem kellene engedni, mert így meg te leszel idegbeteg.
2018. márc. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Lehet igazatok van és nem kéne Apám unszolására sem engedni. Kipróbálom. Köszi!



Nem tudom hanyas válaszoló volt, de tessék itt vannak a törpék :) : [link]


Köszönöm mindenkinek úgy érzem ki kell zárni Anyámat míg nem kap észbe.

2018. márc. 28. 11:25
 17/30 anonim ***** válasza:
81%

Állj a sarkadra és ne engedj az érzelmi zsarolásnak.

Gratulálok, gyönyörű családod van :)

2018. márc. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
56%
Kamu kérdés. A kurdok nem arabok.
2018. márc. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
34%
Egyébként szép tőled, hogy a családodról - már ha tényleg az - akkor boldog-boldogtalannam teszel ki képet róluk.
2018. márc. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Kedves 18as a férjem attól független hogy kurd úgy mondja a mai napig, hogy arab országból való. Nem szeretném meghazudtolni őt, több éve is így mondta most is így mondja. Nem áll szándékomban vitatkozni erről. :) köszönöm mindenkinek elbeszélgetek ma Anyámmal aztán meglátjuk mi lesz belőle.
2018. márc. 28. 16:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!