Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A ti nagyszüleitek megérték a...

A ti nagyszüleitek megérték a dédunokájukat? Hány évesek voltak akkor?

Figyelt kérdés
A nagymamám 77 éves és mostanában azzal jön, hogy egyik unokája sem adott neki dédunokát (ilyenkor sokatmondóan ránéz, merthogy én vagyok az egyetlen lányunokája).
2018. máj. 1. 08:13
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
74%
Az anyósom mamája is él még szóval nálunk ükszülők is vannak ők 70-80 évesek. De ők is mind 16-18 évesen szültek. De annyira primitív népség hogy idegenek egymásnak mintha nem is család lennének. Az én mamám meg papám tavaly ősszel lettek dédik nővérem(26) által 75 és 80 évesek és nagyon szeretik a kicsit alig várták nagyon büszkék rá foglalkoznak vele vigyáznak rá, mama köt neki stb. Nálunk igazából bátyámtól várták elsőnek már rég óta mert ő már 36 éves de kb 28-30 éves korától "piszkálták" de tesóm reménytelen. Ha ő családot alapított volna 25-28 évesen akkor nálunk is lettek volna ük szülők mert a dédik 3 éve haltak meg.
2018. máj. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Anyósom pontosan a 70. szülinapján lett dédi. Sokat van a kisfiúval, rendszeresen vigyáz rá (májusban lesz másfél éves), amikor ápuka (ő az unuka) dolgozik, anyuka meg le akarja passzolni (azt látom, nehezére esik, csak nem akarja őket megbántani).
2018. máj. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagymamám még megérhette az ükszülőséget, pár hónapig még élvezhette is (94 éves volt).
2018. máj. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

A 3 éves fiamnak él még a férjem részéről az anyai nagyija (97 volt, amikor a fiam született), és az én részemről apai nagyim (kb. 85), és anyai papám (kb. 85). Ők még élnek.

Az én részemről csak az én fiam van, mint dédunoka, a férjem 100 éves nagyijának meg 9 dédunokája van. A legidősebb most töltötte a 21-et, akinek az életében még közvetlenül részt tudott venni, de sajna a kor előrehaladtával egyre kevesebbet bírt, most a lányai ápolják, de mindig nagyon örül, amikor megyünk hozzá a kicsivel.

2018. máj. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Én több dédszülőmet is ismertem. Sajnos az én gyerekeimnek nagyon szerencsés esetben három, reális esetben egy dédszülőjük lesz :(


Unokatesóméknál az üki is megérte az ükunokát. Ott a szülők 26 évesek, a nagymama 43, a dédmama 61, az ükmama 83 volt (nem vagyok teljesen biztos benne, de valami hasonló számok voltak).

2018. máj. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Nekem dédimamám jelenleg ükszülő már majdnem 3 éve. Most 87 éves. Legidősebb dédunokája 24 év éves. (Dédipapám sajnos nem érte meg az ükunokát)
2018. máj. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Anyai nagymamám igen, 85 évesen született az első dedunoka.
2018. máj. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
33%
Mi az, hogy "adott neki"? Felmegy bennem a pumpa az ilyen baromságtól. Nehogy már azért kelljen szülni, mert a 77 éves mama nyekereg, hogy neki dédunoka kell. Én például soha nem akarok gyereket, az én nagymamám is kínlódott, hogy mikor lesz unokája, de megmondtam neki, hogy soha, ill. majd akkor, ha unokatesóm szül, de előbb hadd nőjön már fel, gyerekként csak nem fog szülni. Most komolyan azért szüljön valaki, mert a nagyi dédunokát akar, amikor úgysem él már sokáig, és a gyerekkel is mennyit tud foglalkozni? Kb. kétszer megsimogatja aztán annyi...Iszonyatos önzőség ez.
2018. máj. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Igen, 84 éves volt, amikor dédmama lett, ezután két évvel halt meg. Nagyon örült ennek a két évnek (is), előtte soha nem követelődzött, hogy mikor lesz dédunoka, se egy nemzedékkel előtte, hogy mikor lesz unokája. Csak elfogadta, ami történik, és az utolsó pillanatban is igyekezett mindenkinek segíteni.
2018. máj. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Nagymamám 67,nagyapám 72. Két dédunokájuk van,2 és 3 évesek (unokaöcsémtől aki 25 a kisebb, unokahugoméktól aki 23 a nagyobb),most fog születni a harmadik,nálunk,én 30 múltam (anyám 50).

Az én dédim megélte hogy üknagymama lehessen,3 éve halt meg 97 éveseb,másik oldalról volt akkor már 3 ükunoka is.

Férjem oldaláról is lesz dédszülő a babánknak,egyik nagyija most 85 éves,már 4 dédunoka van,a legnagyobb 17 éves.

2018. máj. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!