Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A ti nagyszüleitek megérték a...

A ti nagyszüleitek megérték a dédunokájukat? Hány évesek voltak akkor?

Figyelt kérdés
A nagymamám 77 éves és mostanában azzal jön, hogy egyik unokája sem adott neki dédunokát (ilyenkor sokatmondóan ránéz, merthogy én vagyok az egyetlen lányunokája).
2018. máj. 1. 08:13
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Igen, hármat is:) - 85+

De ez nyilván irreleváns, senki ne azért szüljön, hogy lehessen (déd)unokázni.

2018. máj. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
A nagymamám megélte hála istennek most 60+ os :) A nagypapám sajnos 6 hónappal a pici születése előtt elhunyt :(
2018. máj. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Férjem nagymamája 80 éves és egyszerüen a kislányunkat nem tudjuk senkire sem bizni ha dolgunk van mert csak a dédike kell neki,persze sosincsenek kettesbe hagyva mert azért mégis csak idős már. A kislányom imádja,sokat sétálnak,játszanak az udvaron. Elég fürge még a dédi így elbír vele. Azért ilyen szoros a kapcsolatuk mert a dédi velünk él.
2018. máj. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Családi okok miatt nálunk 8 dédszülője is van a lányunknak. Mind 70 vagy annál is több és élnek.


27 voltam.

2018. máj. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Anyai nagyapám kivételével (7 éves voltam, mikor meghalt) mind megérték, sőt, apám felől még az üknagymama is élt, mikor az első lányom született (94 évesen halt meg, ekkor 4 éves volt a lányom.)

Viszont az apám felőli nagyszüleimmel úgy megromlott a kapcsolat, hogy a 2. lányom csak képről látták (2 éves lesz nyáron, akkorra várom a harmadikat.)

Páromnak csak 1 nagymamája él, 70 éves, vele 2x találkoztunk, ennyi bőven sok volt belőle, a picit nem fogja látni.

Anyai nagyanyámnak 11 dédunokája van. (Az elsőnél 64 éves volt, most 77. Az én születendőm lesz a 12. dédunoka. ) Ebből kb 2-re tart igényt. Nem vagyunk összeveszve, de mivel tudom, hogy nem kíváncsi ránk, ha megszültem, 1x átviszem a picit (meg a 2 másikat), hogy lássa (szolidaritás....), de túl szorosra ezek a szálak sem lesznek fűzve.


Tehát vannak, de kontakt nem nagyon van egyikkel sem.

2018. máj. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Az egyik nagyszuloparos megerte a dedunokat. Nagymama 78, nagypapa 82 volt. Nagyon orultek neki. Ott is neha nagymamam emlegette, hogy es lesz o vajon dednagyi?

En ezeket a megjegyzeseket, kerdeseket mindig termeszetesnek vettem, sose haragudtam senkire (ha sokszor mondogatja valaki idegesito tud lenni, de valahol ertheto is, hiszen a nagyszuleinket a szuleik még max. max. 30 eves korukig megszoltek oket az o szuleik lehet 20 evesen es most meg? Sokaknak elso gyerek 35 folott erkezik...nagyszulok meg fel labbal a sirban. Igy en senkire nem tudok emiatt haragudni, ismetelgessek csak, nezzenek sokatmondoan, es milyen jo is lenne, ha megernek.

2018. máj. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Nem bánnám, ha nem csak nekem mondaná (nálam 18 éve korom óta csak az érdekli velem kapcsolatban, hogy mikor megyek férjhez).
2018. máj. 7. 10:59
 28/30 anonim ***** válasza:

Én most vagyok 24 éves és még él a dédim. (85 éves)

Tervben van a baba, szóval még megélheti azt is, hogy üknagymama lesz :)

2018. máj. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Igen, az anyai nagyszüleim még élnek, férjem részéről még az anyósom szülei és apósom édesanyja élnek.

Sőt volt olyan szerencsém, hogy a dédimamám megérte két ükunokájának születését, 4 éve hunyt el, 100 év felett volt.

2018. máj. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
#28as vagyok. Időközben meghalt a dédim :(((
2018. aug. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!