Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tegyek, ha nagypapám...

Mit tegyek, ha nagypapám makacs? 16L

Figyelt kérdés

Papám lassan 80.

Nagyon makacs... mindene megvan, jó élet, de egyáltalán nem figyel az egészségére.

-Van egy birtoka, amit zöldségek termesztésére használ. Tavaly felfogadtak embereket a gondozásához, most meg hallani sem akart róla. Tűző napon kiment és permetezett meg ilyenek. Nem szabad hajolnia, de hát ő természetesen csak csinálta. -A vége ennek az egésznek az lett, hogy nagyon rosszul lett és vérvételre vittük másnap.

Ez sem állította meg. Ma is ott volt, és megint rosszul lett.

-Fáj a foga fél hónapja. Folyton panaszkodik rá, de semmit sem tesz érte. Anyummal felajánlottuk, hogy elvisszük őt fogorvoshoz, szerzünk időpontot meg ilyenek. Hát, hallani sem akar róla. Csak húzza az időt és kész. Lenne pénze rá, szóval nem az anyagiakról van szó. Múltkor tettünk időpontot neki, de pont el kellett utaznia külföldre 1 hétre, micsoda véletlen :)

Kórházban is volt pár éve. Nagy dohányzó volt, de mivel olyan komoly gond érte, ezért leszokott róla, egy korty alkoholt sem ivott már vagy 7 éve. De több mindent be kéne tartania, és nem csinálja.

Mit lehet tenni vele? Nem akarom elveszíteni, szeretem őt, és aggódok érte. Olyan, mintha már nem érdekelné és meg akarna halni. Pedig nincs itt az ideje. Van 3 unokája, 2 lánya, 1 felesége, nem hagyhat itt minket.

Folyton sírok, ha erre gondolok...


2018. máj. 27. 22:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
31%

Ja, és TI mit segítetek neki a kertben?


Vagy a rinya megy csak, de ki nem mennétek hozzá locsolni vagy kapálni? Ha ez a helyzet, akkor szégyelljétek magatokat.

2018. máj. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Szerintem mindenkinek van sajat elete, es a birtoka 1 orara van tolunk autopalyan. Hetkoznap nem tudunk mit csinalni, apum majdnem minden nal reggeltol (neha) estig dolgozik, anyum meg delutanig es vannak egyeb dolgai. En 7-8 oranyi suli utan nem fogok utazni busszal 2 orat, hogy kapaljak, mert most vagyok utolso elotti evemben :) arrol nem is beszelve hogy az a birtok egy kopar sik, max a szolosben van arnyek es nekem verzik az orrom, ha megsut a nap nagyon.

Hetvegen meg szoktak menni neki segiteni, en is neha. De ha felfogadna megint embereket, nem kene szenvedni. Mindegy...

Irjatok nyugodtan, hogy csak rinyalok meg hogy torodjek massal, ugyis meghal hamarosan, de szerintem aki szeret valakit, az nem fogja hagyni, hogy olyan dolgokat csinaljon a masik, ami karos az egeszsegere.

2018. máj. 28. 15:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!