Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miről beszélgessek a (nagyon)...

Miről beszélgessek a (nagyon) rég látott nagyapámmal?

Figyelt kérdés

Jó 6-7 éve nem láttam, és közben fel szeretném hívni, vagy csak ráírni, mivel nem szeretném, hogy azt higyje, hogy csak akkor beszélek vele, amikor valmit kapok.

Beszélgetnék vele szívesen, csak nem tudom, hogy miről lehetne. Mert az még oké, hogy megkérdezem, hogy hogyan vannak, meg vannak-e, meg az ilyen alapok, de utána nem tudom, hogy miről lehetne, nem vagyok egy túl bőbeszédű ember, ahogy a papám sem, szóval segítséget szeretnék kérni! A normális, hasznos válszokat/tanácsokat előre is köszönöm!:)


2018. máj. 31. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Meséltesd! Milyen volt, amikor legény volt, meséljen a régi bulikról, katonaévekről!
2018. máj. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

szeretnek mesélni a régi időkről.

szerintem bármiről kérdezed biztos szivesen mesél

2018. máj. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel telnek a napjai, mi lett a hobbija, kertészkedik-e, stb..

Nagyanyám pl. utálta a színházakat, pár éve meg már bérlete van..órákat tud mesélni 1-1 előadásról

2018. máj. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős...én is így voltam papámmal.Nagyon ritkán találkoztunk és keveset is beszéltünk,bár akkor még én is kisebb voltam tehát valamilyen szinten érthető. Aztán most nem rég felhívtam hogy elmegyek meglátogatom Őt,de sajnos nagyon messze lakott.Nagyon örült neki és azt mondta hogy kb.egy hét múlva jó is lesz,akkor ráér.(Egyébként pánikbeteg vagyok szóval nekem sem erősségem a személyes beszélgetés,persze a papám volt,de akkor is...jóformán alig ismertem.)Aztán mikor letettem a telefont,kezdtem el gondolkozni,hogy miről is fogunk mi beszélgetni!? De aztán úgy voltam vele,hogy majd kialakul,kérdezek tőle pár dolgot,aztán ha ő mond valamit akkor ha azzal kapcsolatban bármi eszembe jut,akár egy sztori,akár terv a jövővel kapcsolatban,vagy valaki akiről mesélni tudnék neki vagy bármi. Tehát ezzel nyugtattam meg magam meg azzal hogy tulajdonképpen nem is azért mennék mert "illene már" vagy ilyesmi,hanem mert egyszerűen rég láttam,kíváncsi vagyok rá és életemben először most volt az az érzésem hogy hiányzik. Sajnos az 1 hét alatt kiújult a betegsége és meghalt.Nem tudtam már személyesen találkozni és beszélgetni Vele...nagyon bánom.Papám tipikusan az a vaskalapos ember volt és a nézeteink sem egyeztek nagyon sok téren,de legalább mikor utoljára telefonáltunk valahogy az a beszélgetés is más volt...jókedvű volt,nevetett,nagyon örült nekem és a végén megköszönte hogy felhívtam .Igazából azt bánom,hogy nem köszöntem meg Neki mindent amit eddig értem tett,vagy amit kaptam tőle. Ne haragudj hogy ilyen sokat írtam meg hogy belekezdtem ebbe csak megláttam a kérdésedet és gondoltam megosztom Veled,hogy én is hasonlóan voltam és ezen agyaltam hogy miről fogunk mi beszélgetni,de hidd el biztos jönni fog majd...talán én is azért aggódtam ezmiatt mert Papámnak más véleményei voltak dolgokról és nem akartam nézeteltérést sem olyan témákat feszegetni(majdnem minden) amit másképp látunk.De ha nem megfelelni akarsz te sem neki,hanem csak egyszerűen Vele tölteni egy kis időt akkor talán jobban ki tudsz bontakozni ,ha magadat adod. Nem igazán tudom most jobban kifejteni...Remélem érted mire gondolok és azt is hogy tudtam segíteni valamicskét.és örülj hogy van még nagyszülőd, ölelgesd majd meg! :)
2018. máj. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A legtapintatosabb az, ha saját magadról kezdesz beszélni, inkább a magánéleti dolgokat hangsúlyozva, majd hagyod, hogy ő is beszéljen arról, amiről kedve van.
2018. máj. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!