Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi történt nagyapámmal? És...

Mi történt nagyapámmal? És mit akar ez a nő?

Figyelt kérdés

Lassan két éve, hogy meghalt nagymamánk, leukémiában. Nagyszüleink 50 évig voltak házasok, imádták egymást, és szinte alig látszott rajtuk az öregedés, pl nagypapám máig napi szinten kajakozik, ha melegebb az idő.

De miután meghalt, egy fél évvel később valami felejtés-terápia nevű cuccon találkozott valami 30as libával, akinek a férje, aki alapból idősebb volt nála, meghalt. Gondolom a két özvegy megtalálta egymást, mert nagyapám is máig szép szál legény maradt, mint mondtam.

Nos ez tök oké, meg minden, legalább nem szenved annyit.

De mostanában egyre több furcsa dolog történik. Tavaly karácsonykor ugyebár hivatalosan is bemutatta ezt az új nőt, mi meg egy eléggé nyitott, beszédes család voltunk, nagyon hamar igyekeztük megismerni, beszélgetni vele. Már majdnem 1 éve, s kb havonta egyszer-létszer látjuk, de meg sem próbál szociálisabb lenni, mindig valami sablonos témáról beszél, pl nővéremmel is csak arrl tudott beszélni, hogy mindkettejüknek volt már veseköve, és ennyi. Szóval nem értem, ha szereti nagyapámat, miért nem próbál a családba is beépülni :/

Meg folyton lóg a nagyapámon, most "fizettette ki" vele a jogsiát, amit eddig nem tett le, mert az előző férje mindenhova hurcolta. Akkor erre még kisegítette angol tanfolyammal, meg kisebb szakmai továbbképzéssel.

Pár hete ünnepeltük öcsém születésnapját, étteremben voltunk, és ez a csaj mondta papámnak, hogy mutassanak meg valami vicceset, erre a telefonján megmutattak egy képet egy pénisz-alakú burgonyáról. Egész család nézett, hogy mi a fene, a mindig is komoly és felnőttes nagypapival mi lett?

Aztán a mostani fáj a legjobban, ugyebár mi hárman vagyunk testvérek, nővérem most 26 éves, de már ő is rengeteget játszott nagyszüleinknél játékokkal, utána pedig én is és öcsénk is. Szóval nem kevés emlék fűződik azokhoz a kacatokhoz, amik máig megvannak. Vagyis csak lennének, mert ma kiderült, hogy egy ősrégi babaházat, ami még apám rakott össze, odaadta annak a nőnek valami rokonának, mondván nem játszunk már vele. Persze nem nagyapánktól jött ez, hanem a némbertől.

De miért? 1) régi, jó játék, remek állapotban, nővérem vagy én gyerekeim is élvezhetnék, ha majd lesznek.

2) emlék nagymamánkról

És ez még nem is olyan gáz, csak egy kis játék, de mi van, ha legközelebb a nagyapám valami nagyobb ingóságáról gondol egyet, és "elkéri".

Nem tudom, hogy mit érez nagypapánk iránt, egy kicsit biztos szereti, de nagyapánk teljesen bele van bolondulva, és nem tudjuk mi lesz így?

Legrosszabb esetben, bár ez tényleg a legkevésbé fontosabb, mi lesz, ha kiforgat az örökségünkből?

ha eddig elolvastad, erre a kérdésre is tudnál válaszolni? Mit tudunk a nővel szemben csinálni, és mit tud csinálni nagyapánk vagyonával????

17 éves fiú

Ha valamit rosszul fogalmaztam, írd le, kijavítom



2016. nov. 23. 20:38
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja igen, + régen voltunk ott, a babaház is csak úgy derült ki, hogy nagypapám elszólta magát, szóval lehet kéne leltárt vezetni :(
2016. nov. 23. 20:39
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
..."mi lesz, ha kiforgat az örökségünkből?" Nektek csak akkor lesz örökségetek, ha a nagypapa meghal. Addig a nagypapának van az, amije van és annak adja, akinek akarja. Öreg ember nem vén ember, imponál neki a nálánál jóval fiatalabb nő, miért ne élvezhetné ki azt, ami adódik még neki az életben ??? Majd a nő szépen felméri a vagyoni helyzetet és talán szül egy gyereket a nagypapának.
2016. nov. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%

Leltárt vezetni nagyapád cuccairól? Állítsd már le magad. Talált egy 30-as puncit, és megfizeti az árát. Elhiszem, hogy szép szál legény, de ritka az a 30-as, aki egy 70+ öregemberre bukik, teljes szívéből...Megpróbálhattok vele beszélni, de jó eséllyel elhajt benneteket, annyira meg nem bolond, hogy gyámság alá vetessétek.

Egyébként meg ki tudja, mennyi van neki hátra, hadd élvezze már az utolsó éveit. A vagyonkája az övé, ami a tietek, hozzátok el tőle, a többivel azt csinál, amit akar. Valószínűleg jobban boldogítja, ha arra megy el, hogy egy jó nőt döngetve halhat meg, mint a tudat, hogy benneteket gyarapít majd vele, ha befejezte az utolsó, magányos napját itt a földi siralomvölgyben.:-)

2016. nov. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

EZ k. jó meg minden, de mint mondom itt nem a pénzbeli értékekről van szó, hanem emlékekről. Tőlem azt csinál az a nő, amit akar, de előtte legalább kérdezzenek meg minket, hogy eldobhatják a legszebb gyermekkori játékainkat és élményeinket.

Amúgy meg szeretem ezeket a válaszolókat, akiknek tök oké, ha a nő egy aranyásó, ha a nagypapi legalább dugás közben hal meg. Remélem nektek sohasem lesz ilyen problémátok...

2016. nov. 23. 21:08
 5/13 anonim ***** válasza:
52%

Miért, mi a francot tudnál csinálni vele? És milyen indokkal? Papa, rúgd ki a nődet, akivel boldog vagy és jó erőben tart, mert kevesebb örökségünk lesz miatta, ha bekrepálsz?

Egyébként az én nagyszüleim már régen meghaltak. Egyik nagyapámat évekig ápoltuk, időskori demenciája volt, éjjel-nappal figyelni kellett rá. Isten tudja, hányszor mostuk ki a sz..rból szegényt. Te megtennéd ezt a nagyapádért, vagy csak a rohadt örökségedért aggódsz?

2016. nov. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem a nagypapáddal meg tudod beszélni, hogy a gyerekkori játékaitokat, a nagymamához fúződő emlékeket, fényképeket, ékszereket, stb. hozzátok el tőle. Legyetek vele őszinték, és mondjátok meg neki, hogy fáj a babaház hiánya. Egyebekben tehetetlenek vagytok: a nagypapa rendelkezhet a saját vagyonkájával, nyugdijával, stb. Sajnos elég nyilvánvaló, hogy a csaj a pénzre hajt, dehát a 30-as nők nem szerelemből szoktak hatvanas pasikkal hálni. Nehéz ügy.
2016. nov. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó
2016. nov. 23. 21:30
 8/13 anonim ***** válasza:
93%
Megértem, hogy rosszul esik hogy elajándékozta a játékokat, de biztos eszébe se jutott hogy bárkinek hiányozna. Azért nem jutott eszébe, mert most teljesen belebolondult ebbe a nőbe. Mivel ilyen sok a kérdés benned, szerintem jó lenne ha találnál alkalmat közvetlenül a nagyapáddal megbeszélni ezt, mondjuk kezdheted azzal, hogy beszélsz neki arról, hogy rosszul esett, hogy kérdés nélkül elajándékozta a babaházat. A lényeg hogy ne sértődötten kérdőre vond, éreztesd hogy örülsz az örömének, de mondd el amit gondolsz.
2016. nov. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A nő valszeg azért nem próbál meg közelebb kerülni hozzátok, mert érzi felőletek az ellenérzést az irányában. Én is csak azt tudom mondani, hogy kérjétek el a nagypapától az érzelmileg fontos tárgyakat (megértelek, nekem anyám dobta ki a nagyapám által készített bababútort azzal, hogy úgyse játszunk már vele...) aztán örüljetek nagyapátok boldogságának.
2016. nov. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
93%
Azért én azt a nőt -teljesen véletlenül- időnként nagymamának szólítanám!!
2016. nov. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!