Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miről vagy hogyan beszélgessek...

Miről vagy hogyan beszélgessek a szüleimmel, ha a dolgaim egy része nem érdekli őket, a másik része miatt meg leszidnak?

Figyelt kérdés

Van sok dolog amit szeretek, érdekel (pl munkám, suli, könyvek, filmek, videojátékok, stb), mikor ezekről beszélnék, akkor nem figyelnek.. vagy olyan , mintha nem is hallanák hogy hozzájuk beszélek (ha rákérdezek valamire, pl "mit gondolsz", akkor egy unott "aha, szerintem is" a válasz, amin érződik, hogy azt se tudják miről van szó), vagy szimplán a mondatom közepén elkezdenek egymással beszélgetni valami véletlenszerű témáról, vagy konkrétan kimondják, hogy fogjam már be, ne fárasszam őket ilyen marhaságokkal.

Viszont mikor valami negatívat megemlítek, pl hogy bunkó volt velem egy kasszás, vagy bármi, arra egyből ráharapnak, érdekli őket, és tartanak egy prédikációt hogy én mindig rossz dolgokról mesélek, negatív vagyok, bevonzom a sok rosszat a pesszimizmusommal, meg ilyenek. Aztán bezavarnak a szobámba azzal, hogy gondolkozzak el, hogy hálásnak kéne lennem a dolgaimért, nem folyton csak a rossz dolgokat észrevenni az életben...

Ha nem mesélek semmit, csak ülök csendben, akkor azért csesznek le, mert ok nélkül duzzogok.


Mit lehet ilyenkor csinálni? Miről beszéljek velük? Miért ilyenek velem?


2017. dec. 8. 12:07
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

"Miről beszéljek velük?"

Semmiről. A szüleid tipikus pesszimista energiavámpírok, akiket csak más nyomora villanyoz fel.

2017. dec. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert ilyenek. Hogy úgy mondjam, egyszerű, megkeseredett, unalmas és életunt emberek. Mit lehet csinálni? Amint a saját lábadra tudsz állni, elköltözni. Attól még, hogy a szüleid, nem törvényszerű, hogy ideális társaság a számodra.
2017. dec. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Vedd úgy, hogy ez tanulási folyamat a felnőtt korodra. Meg kell tanulnod jópofizni és a szüleiden gyakorolhatsz. Mit szeretnek ők? Figyeld meg, készülj fel belőle, és kedvesen hozd fel azt témának. Amire meg mérgesek, arról ne beszélj. Ez persze színtiszta képmutatás, de hidd el, sok ember van sajnos, akinél csak ez válik be.
2017. dec. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3

Nem tudom, semmi nem érdekli őket. Egész este beszélgetnek valami munkában történt sztoriról, vagy munkatársakról akiket nem ismerek, meg néha politikáról, de ha arról beszélnék, akkor meg az a baj, hogy ahhoz nem értek, majd beszéljek róla ha "nagy leszek"...

2017. dec. 8. 13:38
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám is ilyen. Ha meg kellett beszélni valamit, és látványosan nem figyelt, akkor én is látványosan sarkon fordultam, és ott hagytam. Persze ilyenkor jött a szokásos "most miért hagysz itt, még nem fejeztük be...", de közöltem vele, hogy ha nem figyel, akkor nem beszélünk. Ezzel az elég drasztikus módszerrel "meg tudtam nevelni", elértem, hogyha tényleg fontosat kell megbeszélni, akkor figyeljen, de elég melós volt. Amint lehetett el is költöztem, évek óta már nem is beszélünk... Ő azt híreszteli, hogy minden követ megmozgat, hogy újra kapcsolatba kerüljön velem, de igazából le se szar, se levél, se telefon, se semmi, szóval tényleg soha nem érdekeltem...
2017. dec. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám ugyanez, csak ő még az iróniát sem érti, és ha úgy mondok valamit akkor megalázó hangnemben kezd leszidni, hogy mennyire hülyék meg nemnormálisak vagyunk. Van, hogy végig sem hallgat, csak kihall valamit a mondatból és már kezdi. Én már nem otthon lakom, de ha 3 havonta haza jövök akkor ez van. Nagyon idegesítő, mert mikor itthon laktam is ez volt és még ő volt megsértődve, hogy nem ülök lent egész nap a konyhába. Én biztos nem fogok a kedvéért jópofizni, ha nem tetszik neki akkor így járt. Már megmondta kiskoromban, hogy ha nem lennék a gyereke nem beszélne velem, mert nem vagyok neki szimpatikus. Akkor minek erőltetni?
2017. dec. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!