Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit csináljunk a papával, ha...

Mit csináljunk a papával, ha nőügyei miatt egyik idősek otthonában se tud megmaradni?

Figyelt kérdés

A papa évek óta idősek otthonában él, már közelít a 90-hez. Világéletében szerette a nőket, mamával együtt 4 felesége volt, 9 gyereke, 15 unokája, 8 dédunokája, és már van 2 ükunoka is.

Mondta, hogy egyikünk terhére sem akar öreg korában tengődni, ezért saját elhatározásából beköltözött idősek otthonába. Volt protekció, nem kellett kivárnia a hosszú listát.

Azóta kb. minden egyes évben eljátsza ugyanazt. Szerelmi kalandjai vannak, minden otthonban volt élettársa. A nénik persze idővel kiismerték, mekkora lator és szakítottak vele, és panaszkodtak rá, hogy nem tudnak megmaradni mellette így költöznie kellett.

Ezt már kb. hetedjére játszotta el, és az ismerős aki tudott protekciót szerezni, megmondta, hogy ez volt a legutolsó eset hogy segített rajta, innentől kezdve jól viselje magát. De félek, mert most is együtt van egy nénivel a papa és őt ismerve kizárt, hogy nem kacsintgat félre.

Mit lehet tenni? Meg lehet változtatni, mikor egész életében ilyen volt?



2018. jún. 25. 12:10
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
36%
én sem értem igazán, van pénze, energiája, életkedve, bohókás nőzéshez kedve - nem kell segíteni neki,majd költözik, mint a vándormadár
2018. jún. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
71%

Kedves utolsó.

Igen, nem kellene mindig ugrani, ha szól a papa, de lehet, hogy a huszadik nyaggatásra már eljut a család arra a szintre, hogy inkább megteszi, csak ne hallgassa tovább az öreget.


Nem az ő dolguk? Egy 90 éves öregember már nem tud utána járni a mai dolgoknak, persze, hogy megkéri a családot és mivel EMBEREK, lányuk -fiuk, unokájuk , a CSALÁDJUK, nem tudják tétlenül nézni, hogy az az ember, aki végig dolgozta az életét a családért, nem akar ott maradni.

Azt nem tudjuk, hogy mivel áll elő a papa, de lehet -ahogy korábban írtam -, annyira erőszakos és mondja a magáét, hogy inkább átköltöztetik. Az én mamám meg képes úgy előadni dolgokat, hogy azt gondolja mindenki "jajj szegény öregasszony, a családja nem is törődik azzal, hogy milyen csúnyán és gorombán törődnek vele bent a kórházban /otthonban".


Az én tanácsom az, kedves Kérdező, hogy meg kell mondani a papának, ez nem vendéglátó, turistaköpont, itt jól kell viselkedni, nem lehet átmenni egyik helyről a másikra. És ezt nem most kellene elmondani neki, hanem már a 3. Esetnél kellett volna. Akárhogy könyörög, nem.

Most lehet csúnya lesz, de úgy sem fognak haragudni olyan sokáig a nénik :D

2018. jún. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:

20-asnak írtam volna

(22-es voltam)

2018. jún. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
100%

Egy tuti. Ezek után én biztosan otthonban akarom majd befejezni az életem. Kötögessen a fszom :D


35N

2018. jún. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
6%
22: Nálatok így van, a Kérdező meg majd leírja, náluk miért érzi a család az ő dolgának a papa dolgát, és majd arra konkrétan tudok adni tanácsot, hogyan ne tegyék.
2018. jún. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
46%

Ha jól értem, a papa beköltözik, udvarol egy ideig, jól érzi magát, aztán mégsem tetszik neki, szakít az aktuális nénivel, majd közli az otthon dolgozóival,, hogy költözni szeretne. Nektek is szól, hogy keressetek új helyet? Ha igen, akkor simán megmondjátok, hogy bocs papa, de elfogott a segítség, nincs több otthon, 1-1,5 év bekerülni máshova, várja ki vagy békéljen meg a mostanival. Ez az igazság.

Nem kell erőlködni azon, hogy máshol megint újrakezdhesse.

2018. jún. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 A kérdező kommentje:

#19 Nekünk gond, pontosabban az egyik nagynénémnek, mivel az ő kapcsolatainak köszönhetően tudott előbb bekerülni. Neki se egy csettintésbe került, hanem elég nagy melója volt vele. Az ő gondja a mi gondunk is, mivel bár sokan vagyunk, nagyon összetartó a családunk, és jóban rosszban számíthatunk egymásra. Ha neki morogtak az ismerősei, hogy valamit csinálni kellene a papa költözéseivel, mert már túl sok volt belőle, az a mi problémánk is.

Azt mondták, 2-3 költözés még belefér, ők rutinosabbak, tudják jól, hogy mennek ezek az ügyek az otthonban élők között nem ritkák, és előfordul, hogy páran valóban átköltöznek máshová, nem csak exek, de bármilyen orbitális baromság miatt pl. nem volt szép a kilátás, vagy nem tetszettek a virágok a kiskertben. De mivel a papa már túl sokszor eljátszotta ezt, már nem hajlandóak többet segíteni.


#22 "Igen, nem kellene mindig ugrani, ha szól a papa, de lehet, hogy a huszadik nyaggatásra már eljut a család arra a szintre, hogy inkább megteszi, csak ne hallgassa tovább az öreget." - Pontosan, bár nem azért, hogy ne kelljen tovább hallgatni, hanem amit utána írtál. Egyedül nem ismerné ki magát az adminisztrációban, és alap dolog, hogy segítünk neki, mert szeretjük és jót akarunk neki. Nagyon makacs, lyukat tud beszélni az ember hasába, és addig köti az ebet a karóhoz, amíg nem az lesz amit szeretne.


#26 Így van. Beköltözik, ismerkedik, összejön egy nénivel, majd nagy drámák, szakítás, és már rágja is a fülünket, hogy jó lenne egy új hely. A dolgozók nagyon türelmesek vele, ők már megszokták, hogy vannak ilyen idősek. De most már úgy is az lesz a vége, hogy nem állunk kötélnek többé, mert már nem is lehet. Csak jó lenne ezt békésen megbeszélni vele, anélkül hogy megsértődne. Sajna egy csökönyös szamár lakik benne, aki ilyenkor ordítani kezd.

2018. jún. 25. 17:58
 28/44 anonim ***** válasza:
85%

Egyetértek utolsóval.


Egyébként nem értem, mi a baj azzal, hogy valaki idős korában is életerős, van igénye a társas életre, flörtölésre, szexre. Beleértve a "néniket" is.:-) Pont nem azt látom benne, hogy "elment az eszük", elvégre végigmelózták az életüket, nagy többségük felnevelt pár gyereket, senkinek nem ártanak azzal, ha az utolsó éveiket vidáman, mozgalmasan, szórakozással töltik. Minimum ennyi jár nekik.

2018. jún. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 A kérdező kommentje:
#28 Én is egyetértek vele, és semmi baj nincs azzal, hogy jól érzi magát meg etyepetyézik. Sőt, a családban mindenki örül neki, hogy boldog. A makacsságával meg a hatalmas igényeivel van baj, mert sajnos elég nagy luxus már hetedik alkalommal kilincselni miatta, hogy el tudjon költözni.
2018. jún. 25. 18:11
 30/44 anonim ***** válasza:
80%

Én otthonban dolgozom, de ilyenbe (mármint hogy kapcsolat alakul ki bácsi meg néni között) még nem futottam bele, pedig egy kb. 100 fős otthon a miénk, és ott dolgozom 8 éve. Egy normálisabb otthonban kell beugrót is fizetni, ami pár millió. Ezt minden alkalommal kifizetitek?

Ha igaz, amit írsz, akkor én azt csinálnám, hogy még utoljára segítenék neki, de megmondanám, hogy úgy alakítsa az életét, hogy ez legyen az utolsó költözés.

2018. jún. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!