Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nálatok milyen gyakran látogat...

Nálatok milyen gyakran látogatnak/segítenek a nagyszülők?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy akiknek kisbabájuk, kisgyermekük van hányszor látogatnak Titeket a szüleitek (vagyis a gyerek nagyszülei), testvéreitek, nagyszüleitek?

16 hónapos a fiúnk. Az én szüleim összesen 4-szer voltak nálunk. Mi nem tudunk menni, mert mindig van valami kifogás, hogy most ezért nem jó, aztán meg azért. Tehát a 16 hónap alatt összesen 4-szer látták.

Nekem még él a nagymamám, 79 éves így mi szoktunk menni hozzá.

Férjem szülei, amikor megszületett a kisfiúnk minden hónapban jöttek 3 hónapos koráig. Azóta se kép-se hang. Mi mentünk 5-ször hozzájuk, de hogy őszinte legyek már belefáradtam, hogy mi megyünk mindig mostanában.

Férjem testvére külföldön él, mióta megszületett a fiúnk 2-3-szor voltak itthon, de egyszer sem jöttek el, pedig hívtuk őket, hogy ugyan nézzék már meg az unokaöcsit.

Szerintetek ez normális? Persze, amikor még terhes voltam akkor mindenki mondta, hogy majd segítenek, ide költöznek hozzánk, főznek ránk, vigyáznak a babára stb. Erre még látogatni se látogatják. Arról már nem is álmodok, hogy vigyáznának rá 1 órácskára vagy tényleg áthoznának 1 tányér levest.

Mindkét részről egészségesek a szülők, jól élnek. Az én szüleim 10km-re laknak, férjem szülei majdnem 40km-re, de kocsival félóra alatt járható. Férjem Anyukája ráadásul otthon van, mint háztartásbeli. Próbáltam már beszélni a szüleimmel, hogy ez így nem jó, de mindig azt mondják, hogy hát szóljak ha segíteni kell és akkor jönnek vigyázni rá De amikor szólok, hogy most tényleg jönni kéne, mert pl orvoshoz kell mennem, akkor most nem érnek rá, oldjam meg valahogy férjem vegyen ki szabadságot. Egyébként jóban vagyunk a szülőkkel, tehát nincs semmi gond, csak mióta meg van a fiúnk, azóta "lekoptak". :(


2018. aug. 9. 15:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Furcsa. Abszolút nem viselkednek családiasan. Nálunk a férjem hetente vitte a gyereket az anyóshoz, ő küldött kaját is, vett neki ajándékot (csak azért így oldottuk meg, mert én 'addig jó, amíg nem találkozunk' viszonyban voltam vele), az én szüleimmel pedig néhány hetente hol nálunk, hol náluk találkoztunk. Mindig jöttek, amikor vigyázni kellett a gyerekre.
2018. aug. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Beugr szinten 2-3 hetente találkozunk anyukámékkal, anyós egyszer látta a 8 hónap alatt a lányunkat. Rá nem is merném bízni, csak anyukámra és a húgaimra. Ha nem muszáj, akkor rájuk sem, kb csak amikor dokihoz megyünk v vérvételre (újra babát várunk). Nem is szeretném őt lepasszolni, így is sok ez a havi 2 óra nélküle, a férjemnek is.
2018. aug. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én se passzolnám le, szó sincs róla. Csak amikor megyek orvoshoz, akkor jó lenne anyukám vagy anyósom ott lenne és ne mindig az aszisztensekre kéne bízni a fiamat, amikor a férjem nem tud velünk jönni. Vagy amikor hivatalos ügyet kellett intéznem akkor is az egyik kedves ügyintéző odajött és ő figyelt rá addig. Még örült is neki, hogy babázhat. :) Csak olyan kínos, hogy van 4 nagyszülő és az én nagymamám, hála az égnek mindannyian jól vannak és mégis idegeneket kell megkérnem, ha a férjem nem tud pont kivenni szabadságot.
2018. aug. 9. 16:29
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Sok havi 2 óra a gyerek nélkül? Ez most valami vicc? Kérdezem ezt anyaként.
2018. aug. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A kisfiam most lesz egy éves. Férjem szüleivel nem tartjuk a kapcsolatot, viszont az én szüleim annak ellenére hogy több mint 250 km-re laknak, kb kéthetente jönnek látogatóba, és ha valami baj van, esetleg olyan dolog jön nekünk közbe amit gyerekkel nem tudunk megoldani, akkor is ha megkerjuk őket azonnal jönnek és vigyáznak rá addig. Ők szívesen is jönnek, akár hetente is, de hát a távolság nagy, nem fiatalok már, és nekünk is kell hogy legyen saját hétvégénk hármasban. De az biztos hogy mindig szamithatunk a segítségükre, nincs részükről kifogás, mindig próbálják úgy alakítani a dolgokat hogy minden jó legyen. Édesanyám szokta azt mondani, hogy ha valaki valamit még akar csinálni akkor azt keresi hogyan tudna megoldani. Aki pedig nem szeretné megoldani, az csak a kifogást fogja keresni. Sajnos a te szüleid az utóbbi csoportba esik, nem tudsz velük mit kezdeni, ha nem akarnak többet segíteni, akkor bizony nem fognak, rájuk erőltetni nem tudod ezt.
2018. aug. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Míg egy városban éltünk (a gyerek 2 éves koráig)szinte minden nap találkoztunk, mikor meg picike volt tényleg minden nap. Nem ültek a nyakunkon max fél óra-óra volt. A költözésünk óta A héten Anyósék jönnek egy hétköznap, B héten az én Anyukámék. Ezek is villámlátogatasok, jatszanak kicsit, beszélgetünk és mennek is. Mi meg álralában havonta 3 hétvégét náluk töltünk. Mivel egy kis város nem kell egyik nagyszülőtől a másikig utazgatni. Szombaton Anyósiméknál, vasárnap az én szüleimnél vagyunk. Én ilyenkorra intézem a kozmetikát, fodrászt (hozzájuk járok kb. 15 éve) így nekem segítség is a hazalátogatás. Nagymamám a szüleimmel él, ő az egyetlen dédije a kisfiamnak. Rajongásig szereti mindenki, tesóink, nagynénink, nagybácsink, a mi keresztszüleink és az egész rokonság. Nem született régóta gyerek a családba, a miénk a legkisebb.
2018. aug. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

2-3hetente jönnek a szüleim.De mi is megyünk hozzájuk kb 2hetente látják így az unokajukat.Meg dolgoznak,viszonylag messze is élnek,így ilyen, hogy ugorj át segíteni az unoka körül nem volt.De elég furán érezném magam ha csak 4* látták volna a gyerkocot.

Szerintem szokatlan, hogy egyikotok szülei sem ragaszkodnak a sűrűbb latogatasokhoz.Tortent valami ami esetleg kellemetlenül érintette őket mikor ott voltak?

Amúgy vannak ilyen nagyszülők.Az én nagymamám 13 évesen látott először, pedig tudta hogy megszülettem , csak nem érdekelte 13 évig.

2018. aug. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Anyukám a városban dolgozik, ahol lakunk, ő heti 2x jön kb, de amúgy 40 km-re lakik. Anyósék itt laknak, pár utcával arrébb, ők 2-3 hetente jönnek.

Ha szeretnénk, hogy vigyázzanak rá, bármelyik szívesen jön hozzá.

2018. aug. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%
vanak olyan nagyszülök akiket nem érdekelnek az unokák ,el kell fogadni és a felmerülö problámákat egyedül meg oldani,ha van vagy lesz olyan barát aki szivesen vigyáz a gyerekre na őt kell megkérni majd .
2018. aug. 10. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%

Persze, hogy mondják, mert nem akarnak bunkónak tűnni, de ennyi.


A ti gyereketek, oldjátok meg a felügyeletét, stb.-t, nem mindenki szereti az unokáit pesztrálgatni, örül hogy élheti az éetét, és nem megint kisbabához alkalmazkodni.


Ez van, de az is lehet, attól félnek, hogy innentől midnig a nyakukba sóznátok a gyereket.

Ismerek ilyen családot, ott MINDEN szarért a nagyik ugrálnak, és már igencsak a tökük kivan vele, hogy ők felneveltek 2-3 gyereket, és most kb minden hétvégén "gyerekezhetnek".


Holott hétközben még dolgoznak.

2018. aug. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!