Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nálatok milyen gyakran látogat...

Nálatok milyen gyakran látogatnak/segítenek a nagyszülők?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy akiknek kisbabájuk, kisgyermekük van hányszor látogatnak Titeket a szüleitek (vagyis a gyerek nagyszülei), testvéreitek, nagyszüleitek?

16 hónapos a fiúnk. Az én szüleim összesen 4-szer voltak nálunk. Mi nem tudunk menni, mert mindig van valami kifogás, hogy most ezért nem jó, aztán meg azért. Tehát a 16 hónap alatt összesen 4-szer látták.

Nekem még él a nagymamám, 79 éves így mi szoktunk menni hozzá.

Férjem szülei, amikor megszületett a kisfiúnk minden hónapban jöttek 3 hónapos koráig. Azóta se kép-se hang. Mi mentünk 5-ször hozzájuk, de hogy őszinte legyek már belefáradtam, hogy mi megyünk mindig mostanában.

Férjem testvére külföldön él, mióta megszületett a fiúnk 2-3-szor voltak itthon, de egyszer sem jöttek el, pedig hívtuk őket, hogy ugyan nézzék már meg az unokaöcsit.

Szerintetek ez normális? Persze, amikor még terhes voltam akkor mindenki mondta, hogy majd segítenek, ide költöznek hozzánk, főznek ránk, vigyáznak a babára stb. Erre még látogatni se látogatják. Arról már nem is álmodok, hogy vigyáznának rá 1 órácskára vagy tényleg áthoznának 1 tányér levest.

Mindkét részről egészségesek a szülők, jól élnek. Az én szüleim 10km-re laknak, férjem szülei majdnem 40km-re, de kocsival félóra alatt járható. Férjem Anyukája ráadásul otthon van, mint háztartásbeli. Próbáltam már beszélni a szüleimmel, hogy ez így nem jó, de mindig azt mondják, hogy hát szóljak ha segíteni kell és akkor jönnek vigyázni rá De amikor szólok, hogy most tényleg jönni kéne, mert pl orvoshoz kell mennem, akkor most nem érnek rá, oldjam meg valahogy férjem vegyen ki szabadságot. Egyébként jóban vagyunk a szülőkkel, tehát nincs semmi gond, csak mióta meg van a fiúnk, azóta "lekoptak". :(


2018. aug. 9. 15:41
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Már vártam ezt a választ, hogy a nagyik nyakába akarom sózni a gyereket. A 16 hónap alatt 1-szer kértem meg anyukámat, hogy nem tudna-e velem eljönni orvoshoz és közben vigyázni a fiamra (kb 1 óráról lett volna szó és természetesen akkor amikor anyukámnak is megfelel, mert részmunkaidőben dolgozik, napi 3-4 órát). De az volt a válasz, hogy vegyen ki a férjem szabadságot. Nem is azt várom el tőlük, hogy pesztrálják, de kedves Utolsó szerinted normális, hogy lassan 17 hónap alatt 4-szer látták az unokát? Vagy az, hogy férjem szülei nem tudják, hogy melyik hónapban született az unokájuk? A többieknek köszönöm a normális választ. :)
2018. aug. 10. 12:52
 12/13 babyboom567 ***** válasza:
54%

Kedves Kérdező!

Mi a férjemmel "idős " szülők vagyunk,én 42 férjem 53 éves,kisfiunk 2 éves lesz.

Az anyósom itt lakik a másik utcában,sosem jön át,mindig mi megyünk(és ez így van jól mindenkinek).Abban segít,hogy sokszor főz(imád főzni,és másnap már az előző napit sosem eszi meg),de semmi mást nem is fogadnék el tőle,hisz 75 éves,nehogy már ő porszívózzon mondjuk nálam.

Anyám másik városban lakik,nemrég lett nyugdíjas, viszont ő meg beteg(mellrák,szívbetegség,magas vérnyomás,ízületi betegség,cserélni kellene a térdét protézisre),szóval tőle meg végképp nem kérnék semmit.

A gyereket imádják, csomószor látták/látják,de vigyázni nem tudnak rá,mert egy örökmozgó.Fizikailag sem anyósom sem anyukám nem alkalmas az én akaratos 14 kilós örökmozgó gyerekem gondozására,még csak 1-2 órára sem.(Tavaly nyáron anyukám vigyázott rá többször,de akkor még nem fájt a lába,illetve a gyerekem még csak mászott)

Sajnálom,hogy ilyen a családod, de ezt el kell fogadnod,magadnak könnyíted meg a dolgot, ha nem számítasz rájuk.

És ne érezd rosszul magad ,hogyha idegenek kell megkérni(pl az ápolónőt)hogy pár percre vigyázzon a gyerekre.

2018. aug. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Hidd el nem csak te vagy ebben a helyzetben. Sajnos sokan nem kapnak segítséget a szülőktől, mert öregek, betegek vagy egyszerűen nem akarnak segíteni. A legnagyobb ajándék a nagyszülőtől az unokának a velük töltött idő. Pont emiatt én elhatároztam ha 1x nagyszülő leszek, minden erőmmel megpróbálok sok időt a kicsivel/kicsikkel együtt lenni. Ha beteg leszek is inkább megkérem a gyermekeimet hozzák el amennyiszer csak tudják h láthassam, szerethessem.
2018. aug. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!