Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ez lehetett rám hatással? (lent)

Ez lehetett rám hatással? (lent)

Figyelt kérdés

Még kicsi voltam amikor a szüleim elváltak és ilyenkor nagyon sokat voltam mamámnál,aki olyan szinten nem tudta feldolgozni,hogy a fiát otthagyja anyám,hogy engem tartott lelki terrorban.

Nem tudom pontosan mi volt a célja ezzel,de nem egyszer csinálta azt,hogy bezárt a szobába és elkezdett olyanokat mondani,hogy aki ilyet csinál én azt ne hívjam anyámnak meg ilyenek,ezek akár órákig is tartottak.Én ültem az ágyon és bőgtem ő meg vagy osztotta az észt vagy üveges tekintettel bámult maga elé.Olyan volt mintha nekem kellett volna bűntudatot érezni más dolgai miatt.

Volt ott szobám amit egy erkély kötött össze egy másik szobával,egyszer amikor bent ültem meztelenül,fürdés után,szárítottam a hajam észrevettem hogy az ablakon keresztül figyel(sötét volt már) aztán gondolom annak hatására,hogy úgyis lebukott bejött aztán jól leüvöltötte a fejem.


Most tiszta paranoiás vagyok,állandóan azt lesem nem e lát valaki..és imádok egyedül lenni,mert akkor kicsit nyugodtabb lehetek.

De ami rosszabb,hogy úgy érzem mindenki miatt én vagyok a felelős..a családomban nem kis gondok voltak/vannak.A testvérem se könnyíti meg a szüleink helyzetét..és emiatt én érzem sz*rul magam??

Nem akarom erre fogni,de lehet köze a kettő dolognak egymáshoz?


Ez a válós időszak nagyon zűrös volt a családnak,anyámék tépték egymást állandóan és én akaratom ellenére lettem nagyanyámhoz toloncolva.De a történteket elfojtottam magamban.Bár nem mintha az így is épp elég idegroncs szüleimnek én még ezzel akartam volna jönni.


és tisztázásképp,bár tudom ez a rögeszmétek,de nem ez sajnos nem kamu



2018. aug. 27. 21:44
 1/3 anonim válasza:
100%
Persze hogy lehetett... A mamádat nem minősítem, sajnálom hogy rosszul érezted magad miatta, semmi sem a te hibád. Én a helyedben megszakítanám vele a kapcsolatot.
2018. aug. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
amint tehettem nem is néztem felé többet.
2018. aug. 27. 21:54
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon valószínű,hogy hatással volt rád.Mondjuk szerintem egy ilyen dolog mindenkire így hatna.
2018. aug. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!