Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyszüleimet velem kapcsola...

A nagyszüleimet velem kapcsolatban csak az érdekli, hogy mikor megyek férjhez és szülők gyerekeket. Ne látogassam őket többet?

Figyelt kérdés
2018. szept. 15. 11:03
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:

22 éves vagyok.


Meg még az is, hogy eszem-e rendesen. Amikor legutóbb megtudták, hogy van barátom, már azt hitték, hogy 1-2 éven belül dédszülők lesznek és csak az esküvőmről tudtak beszélni.

2018. szept. 15. 11:04
 2/27 A kérdező kommentje:
*szülök
2018. szept. 15. 11:04
 3/27 anonim ***** válasza:
81%

Hány éves vagy?

Ha ennyi csak a kötődés hozzájuk, hogy emiatt megszakítanád Velük a kapcsolatot, akkor tégy úgy. De akár próbálkozhatsz más témát felhozni.

2018. szept. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Találkozunk, meglátogatom őket. Első kérdés: "aztán, férjhez mész-e már?"

Később egy beszólás, hogy ők bezzeg már dédszülők is lehetnének, de a Athénécske (xD) nem kelt el, mert a karrierjére koncentrál (amúgy még tanulok) és képtelen megtartani egy fiút.

2018. szept. 15. 11:11
 5/27 anonim ***** válasza:
93%
Van ember, aki állandóan szülesztené a nőket. Nekem egy tanárom ilyen, nincs óra, amikor elő ne jönne, hogy "Előbb szülj, utána is lehet tanulni.", szülj, szülj, szülj, mert az ő lánya így csinálta.
2018. szept. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan. Egyik füledbe bemegy a másikon engedd ki. Anyukám sosem nyaggatott unokaval, most, hogy lett, talán még jobban szereti, mint minket, na jó, túlzás, de hatalmas nagyon örül. Nagymamám szintúgy. Ahogy öregednek, ez lesz a prioritás inkább. De ezt el kell fogadni. Úgy is akkor lesz gyereked, mikor úgy érzed vagy ha véletlen becsuszik. Se előbb, sem később
2018. szept. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
64%
A nagyszülők márcsak ilyenek.. Eszembe se jutott volna ilyen miatt megszakítani velük a kapcsolatot ( ha egyébként nem bántottak soha). Örülj neki, hogy élnek még! Próbálj témát váltani, én mindig meséltettem mamámat az ő fiatalságukról. Szerettem hallgatni, nagyon más világ volt még. Vagy a szüleimről sztorizgattak, milyenek voltak gyerekként. Olyan dolgokat tudhatsz meg amit utána már soha. Sajnos 26 éves koromra már egyik nagyszülőm se volt velem..
2018. szept. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
62%

Bocs, de milyen már az, hogy a mai fiatalság mindig rögtön azt az utat látja csak, hogy "megszakítsam a kapcsolatot"? Aztán majd nem csodálkozz, ha egyszer csak nem marad senki... (Pedig én sem vagyok öreg.)


Azt írtad 22 éves vagy, nem vagy már dedós. Nyilvánvalóan tudod, hogy az öregek más rendszerben nőttek fel, akkor még ha udvarolt valaki, általában 1-2 éven belül házasság és gyerek lett belőle. Biztos zavaró, ha folyamatosan csak ezt kérdezik, de ha te nem avatod be őket egyébként sem másba, akkor miről kérdezzenek? Van fogalmuk pl. az egyetemi dolgokról?


Beszélgessetek a nagymamáddal receptekről, ruhákról, vagy bármi egyszerűbb dologról. Nem igaz, hogy a saját nagyszüleiddel nem tudsz kommunikálni.

2018. szept. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Bocsi, a másik oldalról, nagyapám kétszer elvált és több barátnője is volt. Sosem nyaggatnak unokával, hanem kérdezgetnek a tanulmányaimról, sőt, mindig azzal jönnek, hogyházassásgi szerződés nélkül ne merjek férjhez menni. Ők egyre jobban elfogadják, hogy az exemmel együtt éltünk, ami max fura nekik, hogy a kolik koedukáltak, merthogy az ő idejükben a lányok külön voltak egyetemen.
2018. szept. 15. 11:54
 10/27 anonim ***** válasza:
93%

"Nyilvánvalóan tudod, hogy az öregek más rendszerben nőttek fel" - érdekes, az enyémek is más rendszerben nőttek fel, mégsem nyaggattak sohasem házassággal, meg szüléssel, mert volt annyi intelligenciájuk (mind a négynek!), hogy felfogták, nem az ő dolguk és semmi közük hozzá. A dédszüleim mondogatták egyszer-kétszer, de tényleg elenyészően kevésszer, és nyilvánvalóan ebben a mintában nevelték a nagyszüleimet, de valahogy ők mégis túl tudtak lépni rajta.


Én senkitől nem viselem el, hogy ilyen témákban követelőzzön vagy kéretlen tanácsokat, véleményt osztogasson. A te életed, és neked kell felelősséget vállalnod, felnevelned egy gyereket. Mondd meg nekik, hogy ha nem találnak más témát, többet nem mész hozzájuk, és tartsd is magad hozzá, egy idő után biztos leesik nekik, hogy nem csak a levegőbe beszéltél.

2018. szept. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!