Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért csinálja ezt az anyám?

Miért csinálja ezt az anyám?

Figyelt kérdés
Terminus közelében vagyok, nemsokára megszületik a 2. gyermekünk. Anyukámmal egy településen lakunk. Én már itthon vagyok, ő sokat dolgozik és a 2 testvérem még otthon lakik, szóval van dolga bőven. Ennek ellenére folyamatosan olyan kijelentéseket tesz, hogy ő átjön és segít kitakarítani a házat a baba előtt, meg hoz majd át kaját hétvégén h ne kelljen főzni... A nagyobb gyereknek mondja h elviszi őt mozizni... De ezekből konkrétan soha nem lesz semmi. Nem is szól, nem mondja h bocs nem úgy jött össze. Én nem várom el ezeket a dolgokat,néhány eset után rájöttem h nem is számolok vele, de a gyereknek pl nehéz elmagyarázni h miért nem tartja be a mama amit ígért. Nem mondom, egy pici keserűség van bennem , azért néha jól esne egy kis segítség, de leginkább azt nem értem, minek ígérget ha nem tartja be?
2018. szept. 17. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Örülök anyu hogy segíteni akarsz, de ne ígérj olyat, amit nem tartasz be! Köszi, szeretlek :)
2018. szept. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

Vannak ilyen emberek. Szokták mondani, hogy olyan szegény sosem lesz valaki, hogy ígérni ne tudjon...

Nekem apám tök ugyanez. Én már megszoktam, hogy azt se higgyem el, amit kérdez - a húgomék pl meggyűlölték emiatt, már szóba sem állnak vele, amiért ilyen megbízhatatlan.

Ha valaki apámat kérdezné, akkor ő simán elmagyarázná, hogy akarta ő, csak nem úgy jött össze, jajj, hát ő tényleg akart segíteni... :) Lyukat beszélne az illető hasába, hogy a végén még őt kéne sajnálni, hogy ő milyen segítőkész, és persze nem férhet bele minden...


Ha anyukád is ilyen, akkor sokat nem tudsz vele kezdeni, ez személyiségvonás. Mivel itt gyerekről van szó, nyomatékosan közölheted vele, hogy legyen szíves csak akkor ígérni bármit a gyereknek, ha be is tartja, mert neki még rosszul esik. Vagy szimplán arra kéred, hogy ne ígérgessen semmit, mert ellenkezik a nevelési elveiddel és kész, veled beszélje meg a terveit és ne vele.

2018. szept. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%

Amikor ígér, akkor azonnal mondd neki, hogy ok, jövő héten kedden délután várlak, vagy este 6-ra várlak, vagy azt, hogy egyeztessünk, pontosan mikor jössz, mert anyósom is jön, vagy hasonló..


Ha a gyereknek ígér és fültanú vagy, akkor odamehetsz hozzá azzal, hogy hétvégén adják a moziba ezt és ezt, mikor tudnád elvinni a gyereket 14.00-kor vagy inkább 17.00-kor , vagy vasárnap.


Ha ezekre nemmel válaszol (aminek kicsi az esélye), akkor nagyon határozottan és erélyesen megmondanám neki, hogy ne legyen már ennyire hazudozó, hitegető, álszent, stb. Gondolom, nem politikus..

2018. szept. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3

"Hitszegő"


Ez a szó egyáltalán hogy kerül ide?

2018. szept. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!