Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért mond ilyeneket a nagymamám?

Miért mond ilyeneket a nagymamám?

Figyelt kérdés
Kemény élete volt, nem tanulhatott, kiskorától fogva dolgoznia kell. Mindig mondta, hogy mi tanuljunk, hogy nekünk jobb legyen. De mostanra felnőttek az unokák, és most meg pont az a baja, hogy tanulunk és dolgozunk. Egyre többször mond olyanokat, hogy például a mai nők olyan hisztisek, hogy mindenért elvárnak, mi bezzeg tűrtük, ha megcsaltak minket vagy a mai gyerekek olyan elkényesztetettek, mert a szüleik mindenért orvoshoz cipelik őket, az ő idejében bezzeg nem rohangáltak orvoshoz, sőt őt mezítláb küldték ki a hóban, mondván ha meghal, így járt, még volt négy másik gyerek, akinek enni kellett adni. Most velem kezdett el kötözködni, hogy ha lenne fiútestvéred, ő kapná a jó dolgokat, meg ha lenne testvérem, nem élhettem volna ilyen kényelemben. Meg az a baja, hogy még nem mentem férjhez és nem szültem gyereket, de ha azt csináltam volna, akkor az lenne a baja, hogy mégis mire szültem én azt a gyereket, ha szüleimtől kaptam volna lakást meg segítséget, akkor azért szólna be, hogy neked bezzeg könnyű, ha a szüleid mindent alád tolnak.
2018. szept. 24. 10:16
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"mi bezzeg tűrtük, ha megcsaltak minket vagy a mai gyerekek olyan elkényesztetettek"


"őt mezítláb küldték ki a hóban, mondván ha meghal"


gratulálok mindkettőhöz, igazán büszke lehet ezekre.



"hogy neked bezzeg könnyű, ha a szüleid mindent alád tolnak."


irigykedik, mert neki nehezebb volt élete e téren.


Szerintem nem kell ezt komolyan venni. Némi igazság van abban, h túl könnyen válnak el, meg h elkényeztetik a gyerekeiket, de ahogy ők éltek, az meg teljes elmebaj.


egyébként meg te is írtad, h régebben mást mondott. összevissza beszél.

Nem akarom szidni a mamádat, de tipikus buta, előző rendszerben félrenevelt idős embernek tűnik, aki nem érti és nem is akarja megérteni a mai világot.


Sajnos ilyen az átlagos magyar idős.

2018. okt. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

# 9/11


meg azért is sokkal többet kell orvoshoz járni, mert a mai kaják jóval egészségtelenebb azoknál, mint amiket régen ettek.

a kenyereknek jóval magasabb a gluténtartalma, a húsok tele hormonokkal, a levegő, víz szennyezetebb stb.


ezeket szintén nem képes felfogni sok idős ember, csak nyomja a hülyeséget.

2018. okt. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!