Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Anyukám és nagymamám már...

Anyukám és nagymamám már gyűlölik egymást és állandóan üvöltöznek! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyu, Nagyi és én lakunk együtt. Nagyi folyamatosan (hosszú évek óta) kritizálja Anyut, egy jó szava sincs hozzá. Ez odáig fajult, hogy Anyum már annyira kikel magából, hogy az egész lakást végigüvölti, köpköd, és sokszor nekem kell odaugranom, hogy nyugodjon meg. Volt, hogy már annyira üvöltött, hogy be kellett fognom a száját, mert féltem, hogy a szomszédok feljelentenek. Teljesen kivetkőzik ilyenkor magából, mintha nem önmaga lenne. Aztán kisírja magát és megbánja. Erre az állapotra szép lassan, cseppenként jutott el az évek során. Eredetileg nagyon jó volt a kapcsolatuk, de Nagyim mindig beleszólt az életünkbe, volt, hogy Anyumat úgy kiakasztotta, felstuffolta, hogy aztán anyu és apu nagyon durván összevesztek. Nagyi amikor anyu nincs jelen folyamatosan nekem szidja, kritizálja (nem a kiabálás miatt), minden lépése rossz neki, a főztjéből nem eszik, mert kicsit irigy rá, ha engem megkínál valamivel (mondjuk 1 tányér levessel) akkor ha utána olyan kedve van anyu fejéhez vágja, hogy neki ez pénzbe került. Én szoktam neki hozni dolgokat, minden finomat amit megkíván, de sosem vágom a fejéhez.Anyu állandóan mondja nekem, hogy megfelelési kényszere van Nagyi felé, ami igaz, mert Nagyi bármit kér, Anyum ugrik. Azt mondja, ha nem teljesíti neki, akkor magát öli belül, meg ugye akkor nagyi szidja folyamatosan. Azt is kérdezgeti tőlem, hogy miért ilyen vele nagyi, ő a csillagokat is lehozná neki az égről, ha kedvesebb lenne vele és nem szidná. Én pl. sokszor mondok nemet arra az 5000 dologra amit kér, amikor nem érek rá épp. Hétvégén, mert tanulok, vagy más dolgom van, de nekem meg a kezem csókolgatja, közben anyum mindent megtesz neki, de egy jó szava sincs felé.

Ez a balhé megy már lassan 6 éve, az egész egyetemet így, ordibálás ok közepette csináltam végig, és volt, hogy zh előtti este csináltak balhét, aztán másnap hulla fáradtan kisírt szemekkel mentem be reggel 8-ra. Gondolom nem kéne velük élnem, de igazság szerint félnék itthagyni őket, nehogy kinyírják egymást. Szóval eléggé úgy érzem, hogy két tűz között vagyok. Próbálok néha igazságot tenni közöttük, mert annyira megy az üvöltés, hogy lehetetlenség nem beleszólni. Folyamatosan könyörgök, hogy halkabban, mert hallják a szomszédok, de nem érdekli őket. Mielőtt anyum hazáér általában könyörgök Nagyimnak, hogy legyen szíves nem beszólni neki, békén hagyni őt, meg is ígéri(persze látom rajta, hogy nem tetszik neki, hogy ezt kérem) aztán amikor hazajön, akkor mégis számonkéri, hogy hol volt eddig, már rég végzett a munkában, akkor miért később jött, és kezdődik az őrület. Ti mit tennétek a helyemben? Az elmúlt hat évben napi szinten csak könyörögtem nekik, hogy ne csinálják ezt, meg hagyják egymást, ne foglalkozzanak a másikkal, de hiába. Azt látom, hogy leszarják, hogy én, mint 3. Fél hogy szenvedek ettől a helyzettől. Sőt, amikor beleszólok a vitába, van, hogy anyum még velem veszik össze. Ha egyikőjük mellett állok ki, a másik haragszik rám, és fordítva. Ha beleszólok a vitába, megkapom, hogy minek ártom magam bele, csak olaj vagyok a tűzre. Ha próbálok nem beleszólni, akkor meg azt mondják, hogy miért nem védtem meg őket. Mint írtam, félnék őket itthagyni. A suliból is úgy jártam 3 évig haza, hogy minden este attól féltem, hogy ordításra érkezem. Volt, hogy előre felhívtam őket, hogy ugye nem vesztek össze, hogy megnyugtassam magam. Egyébként látom, hogy mindketten belém kapaszkodnak amikor már megbánják a dolgot, mert én vagyok úgymond a rendes a családban aki nem bántja őket, nem kritizál. Hozzáteszem nekem is van néha kofliktusom velük, de én azt általában annyival elintézem, hogy durván beszólok, csak, hogy vége legyen, de sosem ordítok így. Szerintetek hogyan győzhetném meg arról őket, hogy ne viselkedjenek így? Vagy reménytelen?


2018. máj. 14. 10:31
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
41%
Hát ez nagyon reménytelennek tűnik! Anyukád arra nem hajlandó, hgy hagyja rá a mamára, ne szóljon vissza? Egyébként lehet, hogy az megoldás lenne he elköltöznél, nem ölnék meg egymást, rájönnének, hogy egymásra vannak utalva! Nem lennél lecsapódási pont!
2018. máj. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
100%
Te semmit nem tudsz tenni. Egyszeruen nem kene egyutt lakniuk.
2018. máj. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
83%
kié a lakás? vmelyik igazán elzavarhatná a másikat, ennek mi értelme?
2018. máj. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
81%
Anyukád lakása vagy nagymamádé?
2018. máj. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
93%
A felmenőid bolondok. Ennek tudatában szánd rájuk az energiádat. Magyarul ne foglalkozz velük.
2018. máj. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
100%
A nagymamád egy házsártos vén asszony, vele nem lehet mit kezdeni. Az anyukád meg törekszik bebizonyítani a maga igazát. Amíg nem tudja felfogni, hogy ebben a harcban nincsen megoldás és belemegy a nagyanyád játékába, vesztes marad. Az már késő, ha a csata végén kisírja magát. Ezek a sorozatos traumák őt fogják kinyirni, nem a nagyit. Még te is belerángatod magad.
2018. máj. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
100%

Lépj le. Tudom,h nehéz,tudom, h felelősséget érzel,de ez csak beléd van nevelve. Nekem nincs nagymamám,de anyám nettó ezt múveli velem,amit nagyid anyukáddal (és fordítva). Nincs jó megoldás ezen a ponton,csak a menekülés.ha nem akarsz beleőrülni. Ők előbb voltak anya-lánya, mint te unoka/gyerek,oldják meg,ne téged tegyenek tönkre. Költözz el,kezd el a saját életed,ne az ők megmaradt (érzelmi,pszichés) mocsarában fuldokolj tovább.

Nem mellesleg,szerintem te csak egy eszköz vagy ,amit épp a saját igazolásukra használnak. Ha meg nem jön össze,rád is rádtámadnak. Van,amit nem tudsz helyrehozni,de sttól még nem kell tönkremenned. MENEKÜLJ!!!

2018. máj. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Nagyimé a lakás. Előtte kétszer albérletben éltünk, mert már egyszer éltünk nagyimnal csak elmenekultunk.Az albérletbe is odajott, és kotekedett, minden nap ott aludt(jó, lehet, hogy félt egyedül), de tényleg minden nap, pedig azért mentünk el h egy kis nyugi legyen. Így ott is folytatódtak az ordibálások. Be láttuk, hogy felesleges havi 100 ezret azért kiadni, hogy ugyanúgy odajöjjön. Ígyis-úgyis vita van. Elküldeni meg nem mertük onnan, legalábbis én mertem, inkabb anyu nem.
2018. máj. 14. 11:54
 9/45 anonim ***** válasza:
90%
Ha anyukád nem hajlandó normális keretek között tartani az anyját,akkor tényleg rajtad a sor. Úgy értem,fogod magad,és költözöl. Utolsó válaszoló vagyok. Velem ugyanezt csinálta anyám,mint a nagyid anyukáddal. Már nem beszélünk. Nem hagyom,h tönkretegye a gyerekeimet (is).
2018. máj. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:
Első, én mindig győzködöm anyut h hagyja, ne szóljon vissza, egyik fülén be a másikon ki. De sajnos nem vagyok túl hiteles, mert sokszor én is elvesztem vele a türelmem, és én is bizonygatom az igazam. Csak én nem kiabálok. Aztán már sokszor megkaptam, hogy mit vagyok úgy oda magamtól, miért ülök ilyen magas lovon, hogy én bírok nagymamámmal, amikor engem is kiakaszt. Erre mindig azt mondom, hogy igen, de én nem üvöltöm szét a házat. Nem tudom, hogy mi lenne ha elmennék... Meg őszintén szólva anyagilag se tudnám most még kivitelezni egyedül. Kicsit azt is érzem(mindennek ellenére) h hiányoznának, mert amúgy imádom őket. Illetve picit egész életemben éreztetve lett velem, meg celozgatva, hogy ugye soha nem hagysz itt, stb. Egyszer említettem nagyimnak h elmegyek mert nem bírom már, 3 napig depisen feküdt és csak sírt. Anyum is nem egyszer mondta, hogy mi lenne vele nélkülem, még ennél is szörnyűbbek lennének a napjai. Sajnálom őket. A nagymamám se végtelenül rossz, hozzám nagyon jó. Csak anyura irigy, mert szerintem már nem tudja elviselni, hogy felette eljárt az idő. Sajnálom, hogy ennyire képtelenek felnőtt ember módjára kommunikálni. A legrosszabb az egészben, hogy az összes családi ünnepre ez rányomja a bélyegét, még December 24-én is nagyon durván összevesztek. Sírva díszítettem egyedül a fát, amire ezreket költöttem, hogy szép új díszek legyenek, és örüljenek neki. Nekem nagyon fontosak(lennének) ezek az események, de ők tönkreteszik. Azt érzem, hogy gyenge vagyok drasztikus lépésre elszánni magam, mert mindig gyerekként kezeltek, meg (főleg nagymamám) picit mintha magukhoz akartak volna láncolni. Ezzel kialakították bennem, hogy szerintem már 1 hét után hiányoznának ha elmennék. Annyi reményem van, hogy bátyámhoz kimegyek most pár hétre külföldre ahogy vége a szemeszternek. Ott talán feltöltődöm egy kicsit. Csak visszajönni lesz szörnyű.
2018. máj. 14. 12:13
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!