Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagymamám pikkel rám, mit tegyek?

Nagymamám pikkel rám, mit tegyek?

Figyelt kérdés
20 éves fiú vagyok és engem a nagyszülők neveltek jobbára. Nagypapám nem is annyira, de nagymamám irtó konzervatív. Nála az alkohol az tabu. Cigizik, kávézik nem is keveset, de ha én kicsit alkoholos befolyásoltsága alatt jövök haza alig beszél velem. Mit tegyek? Nem vagyok hulla részeg max. a beszédem akadozik egy picit és már így se akar szóba állni velem. Akkor így picit ittasan rákérdeztem, hogy a "cigi és a kávé jobb?". Erre azt felelte, "hogy ezek nem tudatmódosítók." Engem nagyon zavar, hogy nem tudja lazábbra venni. Mihamarabb szeretnék albérletbe menni, ahol úgy megyek haza, ahogy akarok. Szeretjük egymást meg minden, de ha picit pityókásan megyek haza, érezni azt a fura feszültséget. Mit csináljak? 20 éves fiú vagyok, azt ne várja el szerintem, hogy ennyi idősen ne menjek el hétvégenként bulizni, ahol persze lecsúszik 6-7 sör kb. Tanácstalan vagyok, mit tegyek???

2018. okt. 4. 21:20
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Azt megértettem, csak a véleményetekre lettem volna kíváncsi.
2018. okt. 4. 22:12
 12/16 anonim ***** válasza:
71%

Minek kell egyáltalán inni? Vagy már a mai fiatalok tényleg nem tudják magukat jól érezni csak ha piálnak? Ez annyira szánalmas.

Legalább a nagyszülők pénzén mész bulizni, vagy a sajátodon? Mert ez sem mindegy! Mamád meg nem fog már változni.

2018. okt. 5. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Mivel van köztetek egy generációs szakadék, így a mamád másképp lát és gondol bizonyos dolgokat.

Nekem sem lenne szimpatikus, ha az unokám pár év múlva részegen, botladozó nyelvvel járna haza minden hétvégén. Egyszerűen taszítani a viselkedése és biztosan elbeszélgetnék vele. Ahogy pedig rákérdeztél a cigi és kávé témára, azt én kérdőre vonásnak venném... Ez sem tetszhetett a mamádnak. Én ennél a pontnál finoman emlékeztettelek volna, hogy ki nevelt fel, kit kérsz számon.

A Te "problémádra" 3 megoldás van.

1.: Abbahagyod az ivást és józanul mész haza. /1-2 sör belefér./

2.: Folytatod a botladozó nyelv életmódot és elviseled a mamádat. /Sanszos, hogy ő sokáig nem fog téged így megtűrni./

3.: Elköltözöl, aztán úgy élsz ahogy neled tetszik. /Ha ezt megteszed, legyél teljesen önellátó, ne a mamához járj rendszeresen enni, stb/

2018. okt. 5. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ne menj haza részegen. Aludj havernál, vagy anyukádnál, és ha már józan vagy, akkor menj haza.

Vagy ne beszélgess, csak feküdj le aludni.

2018. okt. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
52%

Drága ez legyen a legnagyobb problémád az életedben!


+olyan vagy mint egy lázadó kisfiú.


Hajrá költözz külön - szerintem 0 tapasztalatod van a való élettel kapcsolatban ^^


Ha inni tudsz viseld következményét.

Ha egyedül laksz majd - viseld azt.

+örülj, hogy melletted vannak még ha nem is mindig rózsaszín a kapcsolatotok.


Nem rosszat akarásból, de bármikor elhunyhat bárkid.


S lelkiismereted kísértene, ha pl haragba válnátok el.

Elég egy magas vérnyomás, szívinfartus - amire bizony rátesz a stressz.


Amúgy tisztán s nyugodt pillanatban elkapva őket próbáltál már őszintén, nyugodtan, megfontoltan szívből beszélni velük a "problémáról"?


Szülők/család ...szval szívhez kötöd a témát s tudod hogy nyerd meg őket, akkor megoldódik.


A húgom is mindig azt monda

Picit voltam csak ittas...

Ohh persze...ő elhitte, hogy normálisan viselkedik/beszél, majd készítettem neki videót róla.


Vágod hogy csak azért belém kötött s ordított, mert el mertem mondani neki milyen színűt hányt???


Szánalom...


Lehet te se tudsz magadról tisztán (vegyél vissza piából), de ha szimplán nézeteltérés van - beszélj velük jó pillanatban.

2018. okt. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Csak elalszik egyszer a nagyi nem?

akkor meg nem kell beszélgetni vele,csak menj aludni..

2018. nov. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!