Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nektek is volt olyan, hogy...

Nektek is volt olyan, hogy megtudtatok valamit a nagyszuleitek/szuleitek multjabol es teljesen megvaltoztataja a roluk ki alakult velemenyeteket?

Figyelt kérdés
Megtudtam, hogy a nagyim tobbszor is volt abortuszon, mivel regen nem szedtek tablettat ilyesmi, es sokszor lehetett volna meg gyereke, de elvetette, mert nem tudtak volna felnevelni oket. Teljesen sokkolt a dolog. Katolikus nevelest kaptam toluk, es hat ugye ott ez eleve pokol, de nyilvan en nem gondolom, hogy rossz ember lenne, csak teljesen mashogy kezdtem el ot nezni. Olyan erdekes megtudni valamit roluk, es az a piedesztal, amire helyeztem oket kezd mas iranyba menni. Sokkal inkabb latom mar egy embernek. Nem az a hos csoda mint elotte volt. Nektek is volt ilyen?

2018. nov. 8. 11:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Nem volt ilyen. Nem is lesz. A szüleim és a nagyszüleim magánélete nem ram tartozik. Az abortusz meg pláne olyan dolog, amihez a világon senkinek semmi köze nincs.
2018. nov. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

komolyan azt hittem, valami nagy horderejű dologról van szó, tudjamisén, megtaláltad a padláson a nagyapa náci kitüntetéseit, vagy kiderült, hogy nagyi III/III ügynök volt, vagy valami ilyesmi... amúgy ne legyünk álszentek, azzal is együtt kell élni, ilyen ez a történelem.

de most az a bajod, hogy nagymamád nem szült vagy húsz gyereket nyomorba? persze h nem szedett tablettát szegny, még fel sem volt találva.

amúgy nem volt ilyen, én abba nőttem bele, hogy a nagyiék is ugyanolyan emberek, mint bárki más, idegesítő szokásokkal és hibákkal.de ettől még szeretjük őket.

(azt megemlíteni is alig merem, hogy az abortusz még a feti két kategóriába sem tartozik. inkább egy felelős, felnőtt nő átgondolt és egyben érzelmileg megterhelő döntése. nem hiba)

2018. nov. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Mindig tudtam hogy emberből vannak. Amúgy piszok nagy -felesleges - terhet ró az emberre az ilyen elvakult csodálat.
2018. nov. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudtam meg róluk semmi meglepőt, de ahogy idősödtek, emberibbnek láttam őket, nem annyira hősnek, mert rájöttem, hogy ők is sebezhetőek, sérülékenyek - az idősödés és a betegségek kapcsán.
2018. nov. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
40%
Inkább örülj annak, hogy nagyanyád ilyen termékeny volt, amit nyilván te is örököltél, és nem jutsz arra a sorsra, hogy bonyolult orvosi beavatkozásokkal "csináljanak" neked saját gyereket.
2018. nov. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
" Katolikus nevelest kaptam toluk, es hat ugye ott ez eleve pokol, de nyilvan en nem gondolom, hogy rossz ember lenne" - Kérdező, én annyiból megértelek, hogy az engem is idegesít, ha valaki vizet prédikál és bort iszik, és ezt valószínűleg el is mondtam volna. De ezen túl nem gondolom, hogy közöm lenne az abortuszaihoz, és a véleményem se változott volna róla.
2018. nov. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
Egyébként meg a "szentéletűek" azok a "tán csodállak, ám de nem szeretlek" kategória... szeretni az emberit lehet, amihez hozzá tartoznak az illető tévedései, hibái, gyengeségei IS. Az ítélkezőket meg kifejezetten rühellem, mert rikácsolnak meg okoskodnak a piedesztálnak hitt szemétdombjuk tetejéről, de voltaképp fogalmuk se lehet arról, hogy ők abban az időben/helyzetben/körülmények közt mit tettek volna. Senkiházi hangemberek...
2018. nov. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%

Bocsi de szerintem semmi jogod elítélni a nagyszüleidet. Teljesen más korban éltek akkor sokkal nehezebb volt a fogamzásgátlás és még nehezebb volt az élet. Főleg egy nemkívánt gyermekkel. A nagyszüleid meghoztak egy döntést és ez csak és kizárólag rájuk és az Ő lelkiismeretükre tartozik.

Értem, hogy vallási szempontból ez kétséges, de még így sem lehet ítélkezni, mert az ítélet Isten dolga nem az emberé. Ráadásul én nem hiszek abban hogy van olyan, hogy "eleve pokol". Akkor miért van bűnbocsánat?


Nekem volt, az életemben ilyen, amit később tudtam meg, amikor a nagypapám már meghalt. Kiderült, hogy a nagypapámnak viszonya volt a bátyja feleségével. Apám és az unokatestvére valójában édes testvérek. Ez volt az oka nagymamám korai halálának (agyvérzés vitte el szegényt). Ezt nem azért írom le hogy teregessem a szennyest, hanem hogy lásd, hogy minden családban van "csontváz a szekrényben". És igen; megváltozott a véleményem a papámról (többek közt) emiatt.

2018. nov. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
47%
Ezért nem szerettem soha a katolikusokat, a gyereket riogatják a pokollal h ne legyenek egészséges emberek,csak butított rettegő bábuk, meg mindenért pokolra jutsz ami emberi élet és nem a halál vegetálás, stb de ők megteszik a dolgokat csak magukat szenté avatva sunyiskodnak.. Ezért vakarózok a vallásoktól Kereszténységtől katolikusságtól.
2018. nov. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Huuu, lehet rosszul fogalmaztam.. nem itelem el, sot. Csak furcsa hogy kiderult.. ennyi, ugyan ugy szeretem es tisztelem. Csak ez a kepem, ami volt, hogy szent eletu serult. De sose dobnek ra kovet, vagy itelnem el...
2018. nov. 8. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!