Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szenteste, december 24-én hol...

Nemet peti kérdése:

Szenteste, december 24-én hol kell ünnepelni?

Figyelt kérdés
Mi a férjemmel, gyermekemmel itthon szeretnénk ünnepelni, a testvérem és a családja viszont mindig édesanyámnál tölti a szentestét. Ezért minden évben megsértődik ránk, amiért csak 25-én megyünk hozzá. Kértem hogy legyen együtt a család 25-én, mire azt mondta:Akkor majd csak maradékot ehetsz! Kinek van igaza?

2018. dec. 18. 17:58
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Ott, ahol akarsz, ez a te döntésed.
2018. dec. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Annyira álszent dolognak tartom, hogy előadjuk a karácsony meg a szeretet és a család hármasságot, közben meg megsértődünk meg fúrjuk a másikat, amiért nem 24. jön hanem 25. Nem mindegy basszus?

Ha a férjeddel és a gyerekeddel lennél szenteste, akkor legyél. Undorító, hogy bűntudatot szeretnének kelteni benned a testvéredék.

Nem erről kéne,hogy szóljon a karácsony. Nem a dátum a lényeg,hanem hogy együtt legyetek.

Egyébként általában igen, szenteste az ember a szűk családdal szokott lenni.Ha férjed van és gyereked, nyilván ők a szűk családod, nem elítélendő egyáltalán, ha hármasban ünnepelnétek.

2018. dec. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

"A fiú elhagyja apját és anyját, s a feleségéhez ragaszkodik." Ez egy idézet a Biblia házasságra vonatkozó részéből.


Nos, ilyen régi, azaz több ezer éves hagyománya van annak, hogy a család a társad és a leszármazóid.


Aki ezt nem érti meg, az csak a hatalmát akarja érvényesíteni, ahogy anyád is.


Egyszerű: ha nem látsz szívesen minket 25-én, anyuka, akkor nem megyünk. Nem kell vitába belemenni, ez egy ostoba játszma, semmi egyéb.

2018. dec. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!