Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Tényleg nagyon gáz, hogy...

Tényleg nagyon gáz, hogy ennyit gondolok rá?

Figyelt kérdés

Tavasszal lesz 6 éve hogy meghalt mamám. Nagyon szerettem őt, kiskoromban beleültem az ölébe és azt mondtam neki hogy őt szeretem a világon a legjobban. Ő csak mosolygott, az orrát hozzányomta az orromhoz és megpuszilt. Olyan szeretettel szeretett hogy erre szó nincs. Nekem ő volt a csodám, aki mindig meg tudott vigasztalni és egy kedves szava átvitt a nehézségeimen, erőt adott még akkor is amikor már fel akartam adni pl az iskolát.


Mondták hogy már nem kellene így ennyit gondolni rá és képeket, videót megosztani róla. Nekem nem telik el úgy nap hogy ne gondoljak rá. Amióta meghalt szétcsúszott a család, alig találkozunk egymással. Ő tartotta össze a testvéreket, unokákat, hihetetlen üresség maradt utána.

Sok minden rá emlékeztet nap mint nap, a sütemények, ételek amiket szeretett. Nehéz elengedni, hiányzik minden ami ő, a kedvessége, türelme, jószívűsége.


A legjobban az fáj, hogy felnőttként nem mondtam neki el hogy szeretem. Nem volt másik mamám, csak ő. Talán majd egyszer elmondhatom ezt neki.


30/F


2019. jan. 31. 18:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem gáz. Nagyon érző szívű ember vagy. Gondolj arra, ha ez vigasztal, hogy óriási ajándékban volt részed, hogy ilyen szuper nagymamád volt, és nem gyerekkorodban halt meg, amikor nehezebb lett volna feldolgozni. Ő biztosan örülne, hogy ennyire szeretted /szereted!
2019. jan. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 6 éve a nagyapám hunyt el, és hasonlóan érzek. Szerintem sokan vannak így sajnos, de semmiképp nem mondanám 'gáznak'.


Húszon/F

2019. jan. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Amíg ez nem keseríti meg az életedet, és nem hátráltat, nem okoz pszichés problémákat, és ezáltal nagymértékű szenvedést, addig nem gáz. Természetes érzés, hogy hiányzik.

Ha viszont depresszió jelei mutatkoznak, vagy bármilyen más módon kihat az életminőségedre, akkor baj. A gyász egy természetes folyamat, de előfordul, hogy megrekednek benne. Neked kell érezni, hogy melyik kategóriába tartozol.

2019. jan. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tudom kezelni a helyzetet, de nagyon hiányzik. Sajnos nem tudom teljesen kibeszélni magamból, mert a rokonság nem ért meg, azt mondják így van rendjén, van élet és halál. Ne gondolkodjak rajta.
2019. jan. 31. 18:46
 5/12 anonim ***** válasza:
37%
Hát, elég indokolatlan.
2019. jan. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
11%
Nem az hogy gáz, de eltelt hat év azóta. Oké, a mamád volt akit nagyon szerettél. De nem a feleséged, gyermeked hal meg. Azért az hogy minden nap eszedbe jut és tényleg ezen járatod a fejed kicsit olyan mintha ebbe depressziósan bele süllyedtél volna. Szerintem keress fel pszichológust.
2019. jan. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem vagy gáz. Irigyellek, hogy ilyen nagymamád lehetett:) Az enyém él, de le se szr. :/
2019. jan. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#7, sajnálom!
2019. jan. 31. 21:05
 9/12 anonim válasza:
100%
Szerintem próbáld meg tudomásul venni és elfogadni,hogy senki nem él örökké. Neked ebből a csodás nagyiból felnőtt korodig kijutott. Szerencsés vagy! Nagyon! Őrizd meg az emlékét és majd legyél hasonló nagypapa. Add tovább majd a gyerekeidnek is azt a szeretetet,amit ő adott. Így a nagyid emléke tovább él.
2019. jan. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Próbáld meg Te összetartani a családot... hátha.
2019. febr. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!