Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért gondolok ennyit a múltamra?

Miért gondolok ennyit a múltamra?

Figyelt kérdés
Olyan dolgok jönnek elő, szinte kényszerképzetekként, amelyek már kb. 5 éve nem voltak. A rossz érzések, ahogyan felfogtam régen a világot, amennyi sok szorongást éltem át, bántalmazást, egyedüllétet, félelmet. Nem értem, hogy miért pont most, de nagyon zavar, mert, ha olvasok, ha filmezek, zenét hallgatok mindig előjönnek, így már le sem tudom magam teljes mértékben foglalni, és hiába jönnek a gondolatok, próbálok nem figyelni rájuk, de ami a legrosszabb, hogy ugyanaz az érzés társul hozzá, ami annó, és ilyet rég nem éreztem, nagyon félek....Miért van ez? És ez valami betegség lenne? Esetleg depresszió? Bár nem kerülöm a társaságokat, szocializálódok, nem érzem magam nyomottnak sem.

2015. aug. 9. 19:27
 1/8 anonim válasza:
még nem léptél át valamin ami abba az időbe történt veled, és ez hasonló mint a depi de ha helyre rakod és át tudsz lépni akkor könnyebb lesz
2015. aug. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De pont 5 vagy több év után jelentkezik ez? Hogyan lépjek ezen túl? Ha mindig agyalnék rajta, akkor beleőrülnék.
2015. aug. 9. 19:38
 3/8 anonim ***** válasza:

Csak annyi, hogy valami előhozta. Lehet egy film, egy zene, illat, akármi.


Addig nem fogsz tudni túllépni rajta, míg szembe nem nézel vele. Tudom rossz dolgok. Csak rendezd el magadban. Utána ha eszedbe is fog jutni, már nem rossz érzés nem fog hozzá társulni. Túl tudsz rajta lépni :)

2015. aug. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak nem tudom hogyan rendezzem le. :( De köszi.
2015. aug. 9. 19:46
 5/8 anonim ***** válasza:

Tudom, hülyeségnek tűnnek az önsegítő könyvek, de vannak jók köztük. Azok segítenek, hogy újra legyen önbizalmad és túl tudj lépni az ilyeneken :)

Én ezt hívom zsebpszichológusnak :D

2015. aug. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az lehetséges, hogy a szakításom óta? Eldöntöttem magamban, hogy nem fog bántani a dolgok (szerintem ez most már utólag nézve, rossz érzés), nem éltem át annyira a fájdalmat, mert elnyomtam, és most ez így jön ki rajtam?
2015. aug. 9. 19:54
 7/8 A kérdező kommentje:
És ez akkor erősödött fel, amikor a rádióban miközben utazutunk, hallgattunk zenét, de ezeket a nagyon régi klasszikusokat, pl. Karády Katalin, és mindig ezek mentek a nagyszüleimnél, ahol mellesleg sajnos majdnem a fél gyerekkoromat elkellett töltenem, és hiába mondtam anyáméknak (meg az élettársának), hogy kapcsolják ki, csakazért sem. Hiába mondtam, hogy kapcsolják ki, mert nagyon rossz érzéseket hoz ki belőlem, akkor sem kapcsolták, mert nekik tetszik. Ezt kellett hallgatni 1 órán át. Lehet ez is az oka? Máskülönben ez erkölcstelen volt tőlük?
2015. aug. 9. 20:27
 8/8 anonim ***** válasza:

Na igen, pontosan, az ilyen zenék "visszahozhatták" az ezzel az időszakkal kapcsolatos gondolataidat, ebben az időszakban (lelkileg) meg nem oldott dolgokat.

Nekem is nagyon vissza tudja hozni a zene a régi életérzéseket, egy olyan zene, ami akkor volt sláger, amikor pl. fájdalmas életesemények történtek velem.

A múltat meg nem történtté tenni nem lehet, a hozzá való viszonyuláson lehet változtatni érzelmileg.

2015. aug. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!