Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan lehetséges ez?

Hogyan lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Született kisbabám nemrégiben, de még tanulok az egyetemen és anyukámékkal élek. Annyi a lényeg, hogy anyukám azt mondja ő a gyerekem gyámja pedig a védőnő azt mondja én vagyok a törvényes képviselője a babának és a gyámhatóságon sem voltunk ez ügyben. Minden papírja a babámnak az én nevemre érkezik és minden ügyintézéshez az én aláírásom kell ezért nem értem, hogy így hogy lehet anyukám a gyám, ha még neki is beleegyező nyilatkozatot kellett iratnia velem, hogy egyáltalán átvehesse a babám egyik papírját. Kérlek segítsetek ezt megértenem!

2019. febr. 1. 21:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
93%
Gondolom még nem keresel pénzt. Ezért mondja ezt anyukád. Biztos nem olcsó dolog eltartania téged, hogy tanulsz, és a kicsit.
2019. febr. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
41%

Aztarohadt! Azért itt vannak arcok akik tutira tudják a tutit. Szóval amint itt már többször leírták, anyukád nem a gyámja (alapesetben, és kb amíg te le nem mondasz róla addig nem is lesz, 1-2 extrém esetet leszámítva).

Max arra értheti, hogy az ő lakásán/házán vagy és bármikor kirakhat, akkor pedig, ha nem tudod a gyereked eltartani akkor, már lehet, hogy nekik adnák a gyámság jogát a gyámhatóság.

A sok pálcát törő kommentelőnek, pedig nem kívánom, hogy hasonló helyzetbe kerüljenek, de egy kis bölcsességet és élettapasztalatot szerezhetnének.

Az én feleségem is egyetemi tanulmányai közben szülte a gyerekeimet, és nagyon jól tette szerintem. Az, hogy előbb legyen karrier és 40 évesen vállaljuk be az első gyereket az elég életképtelen dolog.

Az apáról nem írtál, ha lelépett akkor moderálási szabályok miatt nem írhatom le a véleményem..., ha elhunyt akkor őszinte részvétem, ha amúgy részt szeretne venni a gyerek életében, csak anyukád nem engedi, hááát az pedig nem egy túl okos dolog.

2019. febr. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
93%
Kedves utolsó a feleséged is az anyja nyakára szülte a gyereket? Nem? Akkor azért érzed remélem, hogy ég és föld a különbség a két helyzet között.
2019. febr. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
93%

Itt szerintem a legnagyobb probléma az, hogy a kérdezőnek arról sincs halvány fingja sem, hogy ki és milyen alapon minősül egy gyermek gyámjának vagy törvényes képviselőjének, de már gyereke van.

Lehet, hogy nem az anyuka-anyuka a gyám, de hogy nélküle ettől a csajtól már elvették volna a babáját az is biztos.

Hadd tippeljek, bölcsészkar?

2019. febr. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
88%
Újabb bizonyíték hogy az ész és az egyetem nem jár együtt :(
2019. febr. 2. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonymousreview60 ***** válasza:
82%

#9:+1

#10:+1

#15:+1

2019. febr. 2. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
26%
12-es nagyon egyet értek. Másik pedig hogy honnan tudják ez a sok nagyokos hogy pl nem volt már 20.hetes terhes mikor lelépett a pasi. De az is szóba jöhet hogy miután a baba megszületett. A másik meg az hogy az a rendes anya akinek ha a gyereke bajba kerül segít rajta. Annyira szeretem ezen az oldalon hogy semminek nem tudják a miértjét mégis ítélkeznek.
2019. febr. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!