Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy szólítjátok a nagymamátok...

Hogy szólítjátok a nagymamátokat? Vagy a gyerekeitek a nagymamájukat? Nagy kérésem van?

Figyelt kérdés

Van egy kislányom aki mamának hív engem,papának az apját.

Anyósék míg kicsi volt felé se néztek. Most már igen,nem szeretem anyóst de gyerek ebből nem sokat lát. Viszont anyós rendszeresen mamázza saját magát a gyereknek,hiába mondtam hogy nagyi nagymama de felőle Bözsinénizheti is,a mama én vagyok.

A másik unoka mamázza,igaz a két unoka egyszerre sosincs náluk.

Jogos a ragaszkodásom hogy felejtse el a mamázást?

(kötözködőknek: nem függünk tőle,vigyáznia sem kell rá mert a macskát se bíznám rá)


2019. márc. 1. 08:50
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
60%
Mivel nem érdeklődött túl sokat a gyerek iránt és téged is utál, már csak azért is a kérésed ellenére fog cselekedni, egyrészt mert semmibe vesz és látja, hogy mennyire bosszant téged a dolog. Úgyhogy kb. lényegtelen, kicsi vagy nagy kérésről van-e szó, nem érsz el semmit vele.
2019. márc. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
23%
Nem jogos a ragaszkodásod! Vedd tudomásul ő a mamája,, te az anyja vagy. Még ilyet! Mégis mit képzelsz? Vagy egyáltalán hogy jut ilyenfajta tiltás eszedbe?
2019. márc. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
67%

Te nem a mamája vagy, hanem z anyja,, a nagyszülők a mama-papa.

Mi anyu-apu vagyunk, a nagyszülők a mama-papa.-

2019. márc. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
49%
Csupán azért, mert nem csíped a mamát, nem kell mindenáron belérugni ahol csak lehet. Gondolkozz el kicsit angyalom
2019. márc. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
82%

Ha ti így szoktátok meg, hogy ti szülők vagytok a papa-mama, akkor persze jogos, az anyós (pláne ha szőkőévente néz rátok), akkor alkalmazkodhatna....


De úgy alapvetően nekem ez fura. Én is ahhoz szoktam, hogy a szüleim az apa meg az anya. A velünk élő nagyszüleim voltak számomra a mama és a tata (nem papa!). A nem velünk élő nagyszüleim meg a "Kovács" mama és a "Kovács" tata.


És nagyinak, nagymamának, nagytatának, nagypapának nem szólítottam senkit. :)


Nálunk így volt.

Nagymamát és nagypapát csak akkor mondtam, amikor másnak beszéltem róluk, és konkretizálni akartam, hogy kiről is beszélek, mivel már gyerekkoromban is tudtam, hogy más a mama alatt érthet anyát is, stb....


Szóval én értelek, nem gáz a szokásod, nálatok ez van. Nekem kicsit fura, ennyi.

2019. márc. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
79%

Én mamának, papának hívtam a szüleimet kicsiként, ezért a nagymamákat nagyiztam.

Nagyizom a mai napig, sőt, mindenki Nagyinak hívja őket, ez az új keresztnevük a családban :)


Emiatt, mert a Nagyi nálunk konkrét szeély, az anyukám Mama lett a kislányomnak. De ő anyának hívott mindig.



Az unokaöcsém is mamázta az édesanyját, náluk is nagyi a nagyszülő.


Ha nálatok a családban a mama te vagy, akkor a nagyszülőt máshogy kell nevezni és kész.


Nyilván, mivel nem vagytok jóban, ez kiváló konfliktusforrás kettőtök közt.

2019. márc. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
56%

Ez a szitu azért alakult ki, mert keveritek az angol és magyar elnevezéseket - angolul mum, mama, magyarul viszont anya!

A nagymama rövidítése pedig a mama.

Úgyhogy most már legyen a nagyi a NAGYmama, mert a másikat nehéz lenne kinevelni a gyerekből.

2019. márc. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
57%

Nem jogos a ragaszkodásod. Ő a mamája.

Én mamának és papának szólítottam a nagyszüleimet. És a gyerekem is is mamának és papának hívja a nagyszülőket.

Nekem fura, hogy valaki a szüleit hívja mamámnak és papának. De a ti dolgotok. Nyilván nem egy tragédia.

Viszont mástól ne várd el, hogy szintén így tegyen, főleg, hogy nem ez a megszokott.

2019. márc. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
65%

Mamának és papának szólítom őket.


A gyerekeim a nagypapákat papinak vagy papának.

A nagymamákat vagy mama/mami, ritkán nagymami.

Még ritkábban hozzáteszik a nevüket és úgy mama/papa.


A dédiket csak dédimama/mami, dédipapa/papi.

2019. márc. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
84%
Nem mindegy, hogy hívja magát? A gyerek nem hülye, tudni fogja, hogy kiről van szó. Ő meg úgy hívja majd ahogy akarja.
2019. márc. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!