Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért unokanővérem a "Sztár"?

Miért unokanővérem a "Sztár"?

Figyelt kérdés
Nálunk nagyszüleimnél mindig az bukkan ki, hogy jaj de nagyon nagy sztár unokatesóm(Legyen zita). Öcsémnek egy nagyon igéretes és most is magasan profitáló vállalkozása van és ezzel párhuzamosan dolgozik is a város legtöbb éves bevétellel rendelkező cégénél, közép vezetői szinten. Én a családi üzletet csinálom és a saját dolgaim az agráriumban. Unokanővérem "kozmetikus" és "körmös" BUDAPEST-en. Ő a sztár BMW-t( 2000-es 316i) kapott a pasijától(Aki egy semmire való és nulla forintot fizet az albérletbe), még most is a szülei fizetik az albérletét. Legutóbb mikor elmentünk szülinapozni akkor kellett végig élnem ezt a kálváriát. "Jaj Zituskának remélem ízlik majd ez a sült mert hát aki PEST-i annak magasabbak ám az elvárásai!" Jöttek is a nyomorék pasijával a BMW-vel amit mint megtudtam nagyon megy meg BMW. Nagyanyám megy csak sztárolta, hogy "hmm de szép autó". A legjobb az volt, hogy a nagyanyám próbálta úgy felpozicionálni a zituskát, hogy engem lentebb nyom. "Szép az a BMW ha eladnátok akkor 2 olyan terepjáró is lehetne belőle mint(legyek Karcsi) Karcsikának van." ekkor kapott a brigád egy része nevetőfrászt a többiek meg értetlenül lestek. "Hát ha eladnám a terepjárom én meg 5-6 olya kis bmw-t tudnék venni." Ezután 5 perccel már léptem is mert elegem volt.

2019. márc. 6. 12:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
2019. márc. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
#1 Nem, de úgy látom máshol is vannak ilyenek.
2019. márc. 6. 12:07
 3/17 anonim ***** válasza:
75%
Úgy látszik nagyik el van szállva attól, ha valaki pesti :D Nem kell vele foglalkozni. Ahogy írod, mások is csak nevettek rajta a társaságban. Nyilván nemcsak te látod, hogy mi is a helyzet igazából. Nagyit viszont nem fogod tudni már megváltoztatni. De biztosan van olyan, aki elismeri a te, és öcséd munkáját, akár a családban, akár a baráti körben.
2019. márc. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
32%
Mert a nagyik látszatemberek.
2019. márc. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%
Biztos Zituska az első unoka! Ne foglalkozz vele mit mond a nagyi! A többiek is tudják hogy mit ér a BMW- jük!!! Te sokkal többet érsz!!!
2019. márc. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%

Az idősebb emberek ebben nőttek fel. Ha valaki pesti vagy Pesten dolgozik, akkor már úgy néznek rá, mintha valaki feljebbvaló, előkelő ember lenne. Az ő korában valószínűleg így is volt.

Igazából ez a viselkedés nem a nagyit minősíti, hanem unokatesódékat, hogy nem szólnak rá, hogy "nagyi, nem így vannak ám a dolgok" vagy hasonlók, hogy elmagyarázzák neki, mi a szitu. Azzal, hogy élvezik az ajnározást látszólag érdemtelenül, igazából az ő szegénységi bizonyítványuk. Legalábbis szerintem. Valószínűleg élvezik, hogy valaki értékeli őket.

2019. márc. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
43%

Nekem egy kicsit az jön át, hogy te magad vagy irigy a léhűtő zituskára, akit gyakorlatilag eltartanak. Ha ezt nem irigyelnéd, akkor fele ennyit nem foglalkoznál az üggyel...


Egyébként kár, hogy az összetartás és egymás segítése helyett ilyen hülyeségeken mennek szét családok. Merthogy előbb-utóbb eltávolodtok, mint rokonok, az fix... De ezt nem csak konkrétan rátok mondom, legtöbb cslaádban ez megy.



A nagyszülők részéről meg értem mit érzel. Nekem kisgyeerkkoromban volt hasonló. Az unokatestvéremék laktak egy házban az apai nagyszüleimmel. MI külön. Ráadásul nekem a szüleim elváltak és ezek a nagyszüelim nagyon haragudtak anyámra. Pedig az apám (az ő kicsi fiuk) volt a ludas abban, hogy elváltak.


Mi (én és tesóim) jártunk azért hozzájuk és az unokatesóimmal is gyakran találkoztunk. Alapvetően jóban voltunk. Azonban ők mindig többet és jobbat kaptak mindenből. Ők kapták a minőségi csokit, mi meg a vacak bevonót, ami játék nem tetszett nekik, azt kaptuk meg mi.., stb. És mindig ők voltak a tökéletes család...

Nahát meg is szakadt idővel a kapcsolat....

2019. márc. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonymousreview60 ***** válasza:
74%
Az elsőunokaság mellett bejátszhat, ha Zita ritkán elérhető. Velem a saját 20 éve elvált, anyámtól különélő apám csinált olyant, hogy én látogattam, amikor csak hazamentem. Kb. 3 hetente. Öcsém kb. évente 2-3-szor nézett felé, de akkor körül volt rajongva. Ez kicsit olyan elveszett bárány effektus.
2019. márc. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
42%
Anyósnál meg pont fordítva van, aki pesti, az csak ostoba barom lehet. :D
2019. márc. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
65%
Jaj gondoltam, hogy lesz olyan kommentelő, aki jön azzal, hogy a kérdező irigy. Nyomjátok már el magatokat ezzel a hülyeséggel.
2019. márc. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!