Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A párom mamája nagyon nehéz...

A párom mamája nagyon nehéz eset. Sokáig tűrtünk, majd kiakadtunk, most a fél rokonság megorrolt ránk, mert rosszul bánunk a mamával. Mit tehetnénk?

Figyelt kérdés

Páromról és rólam annyit kell tudni, hogy 32 évesek vagyunk, külföldön élünk. Viszonylag sűrűn tudunk hazalátogatni Magyarországra, ilyenkor mindig meglátogatjuk a szülőket és a nagymamáját. A párom mondta, hogy a nagymamája nehéz eset, de azt hittem, hogy túloz, később viszont be kellett látnom, hogy kifejezetten finoman fogalmazott, mert a "nehéz eset" a közelébe sincs a valóságnak.


Van több unokája, azonban már egyik sem beszél vele, csak párom. A lánya (párom anyukája) megmondta, hogy egyszerűen képtelen elviselni az anyját, ha telefonon beszél vele is 3 perc alatt gyomorgörcse lesz tőle.


Nagyon számonkérő stílusa van, mindig mindenről tudni akar, mindig mindenhol ott akar lenni, ő az első. Rendszeresen csinálja, hogy ha tudja, hogy megyünk haza, beszervez magának valami programot, amihez természetesen mi is kellünk és ha esetleg nem érünk rá, akkor elhord minket mindennek, hogy erre sem vagyunk képesek és bármit kér tőlünk, akkor kifogást keresünk.


Példák:


A Tisza mellett van egy nyaralója, azt mondta, odaadja nekünk egy hétre (ez két éve volt). Ki szokta adni, így úgy voltunk vele, hogy mi is fizetünk neki, ne essen el ettől a pénztől, szüksége van rá. Tiltakozott, hogy neeem, dehogyis, hogy képzeljük. Megkaptuk a kulcsot, estére odaértünk, másnap reggel megjelent, hogy milyen jó, egy hetet velünk lesz. Mindketten teljesen padlót fogtunk, hogy ugye ezt nem gondolta komolyan? De, de ne aggódjunk, nem mászik ránk. Párom azonnal pakolni akart, hogy elmegyünk, én mondtam, hogy legalább egy kicsit bírja ki.

Nem is tudom, miről beszélgettünk, mama odajön, hogy tessék, miről van szó? Mondjuk neki, hogy semmi. Reakció: a semmiről nem szoktak beszélgetni, miről beszéltetek? Na? Miről van szó? És ezt végig így, ebben a stílusban. Nem telt el 3 óra, párom közölte, hogy köszönjük, de ebből elég volt. Eljöttünk.


Tavaly szeptemberben mentünk haza. Befizettünk egy három napos wellnessre, majd onnan az unokatestvéréhez mentünk, szintén két éjszakára. Előtte egy héttel hívott a mama, hogy akkor csütörtökre megrendelte a költöztetőket. Nem is értettük, hogy miért vagy minek? Mire közölte, hogy talált másik albérletet és mivel úgyis megyünk haza, segítünk neki. Párom nyelt egy nagyot, mondta, hogy csütörtökön nem jó, maximum péntek. Megint kezdődött a szokásos műsor, hogy mi milyen szemetek vagyunk, meg nincs szívünk, hogy ő ezt egyedül csinálja, de ezt olyan hangon, olyan stílusban, mintha mi hagytuk volna cserben az utolsó pillanatban.


Amikor mentünk hozzá, tele volt a csomagtartó a bőröndökkel, két heti ruha stb. Közölte, hogy a nem tudom kinek el kell vinni egy csomagot. A csomag elfoglalta volna az egész csomagtartót, mondtam, hogy ne haragudjon, most nincs helyünk. Miért, mi van a kocsiban? A bőröndök. Hát az senkit nem érdekel, és röhög hozzá!


Legutóbb nem tudtunk ott aludni nála, mivel időpontom volt Magyarországon magánorvoshoz. Közöltük vele, hogy csak pár órát maradunk és megyünk tovább. Erre flegmán odavetette, hogy persze, mindig minden rólam szól. Soha nem konfrontálódtam vele, de akkor emelt hangon megkérdeztem, hogy mivaaan? Ismételje meg legyen szíves!

Közölte, hogy majd ha tudok normálisan beszélni vele, akkor. Most nem beszél velem, mert ideges vagyok.

Na, ennél a pontnál kijött belőlem minden, hogy mindig segítettünk, de ha valami nem úgy van, ahogy ő elképzeli, akkor mi vagyunk a legnagyobb szemetek, ennek ellenére mégis mi vagyunk a rokonságban az egyetlenek, akik hajlandóak egyáltalán segíteni neki, mert mindenki más elzárkózik előle. Na vajon miért, nem is csodálkozom rajta.

Annyira ideges lettem, hogy nem tudtam vezetni, holott 10 éve van jogosítványom. Közöltem, hogy én itt befejeztem, párom akkor jön, amikor akar, én majd megvárom a közeli áruházban, vagy kávézóban, ide többet be nem teszem a lábam. Párom kontrázott, hogy ezek után ő sem jön. Elég volt.


Azok, akik rá se nyitották az ajtót évek óta, azok magyaráznak most nekünk, hogy mi lesz a mamával. Mondjuk ők kicsit könnyebben látogatnák, de eddig sem tették, a fent leírtak miatt.

Hozzáteszem: bármikor megyünk haza, viszünk neki rengeteg tartós élelmiszert, hogy legalább ennyivel is segítsünk neki, de ezzel is volt gond, hogy számonkért minket, hogy miért csak ennyi?


Besokalltunk mindketten. Folyamatosan csörget minket, mert amúgy hívni nem hív, mert az drága (nekünk nem, nálunk kolbászból van a kerítés meg aranyból a wc...).



Tanácsot kérnék a hasonló helyzetben lévőktől, hogy a nagy levegő és a távolság kivételével mit lehet tenni?

Sajnos hiába beszéltünk vele korábban többször, akkor még a lánya is próbálta, egyszerűen nem érti, hogy mi a baj a viselkedésével.


Köszönöm előre is a tanácsokat és elnézést, ha kicsit össze-visszaság van.



#kioktató nagymama
2019. márc. 22. 15:22
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
71%
Hát, nem csoda. Eleget tűrtél.
2020. jan. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, hogy ez történt, amit korábban leírtál, abból még úgy tűnt, hogy a pároddal nagyon jól kijöttetek, és ez így is maradhatott volna, ha a mama nem kavar be. Sajnos szerintem ezzel már nem sok mindent tudsz kezdeni, te helyesen döntöttél, hogy eljöttél, mert különben téged is tönkretett volna idegileg az az állapot. A volt párodat sajnálom kicsit, mert ő még fel sem fogja, hogy ezzel egy életre szóló terhet vett a vállára. Harminc fölött már saját gyereken kellene gondolkodnia, nem a mama eltartásán, de így 40-50 éves koráig senkivel nem is fog tudni kapcsolatot kialakítani.

Én hozzátenném azt is, hogy a volt párod szülei is szégyelljék magukat, hogy hagyták, hogy a kedves mama felmondjon minden albérletet, lakhatási lehetőséget, és kiutazzon hozzátok, akik éppen most építgetitek a közös életeteket. Elsősorban szerintem a nagymama lányának lett volna a feladata, hogy Magyarországon befogadja, nem a külföldön élő unokájának. Ez is végtelen önzőségre vall a volt anyóselölted részéről is, hogy inkább a nyugalmát tartja fontosabbnak, mint a saját fia életét.

Szomorú, tudom, de végső soron örülj, hogy ettől a kálváriától te meg tudtál szabadulni. A volt párodnak már kicsit nehezebb dolga lehet, gondolom, a mama odakint, ismeretlen helyen, ismeretlen emberek között, idegennyelvi tudás nélkül még inkább bevackolja magát a kisunokájához...

2020. jan. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Miss19 ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben vagyok én is.

A párom családja borzasztó, nagymama nagyon sunyi és féltékeny hasonló képen mint a lánya. Nálunk az a baj hogy a párom csendes és nem szol vissza nekik, nem szolitja meg őket, mikor meg kérdezttem tőle miért nem szol valamit amikor épp engem bántanak vagy őt probálják manipulálni, vagy épp mocskosul beszélnek... erre azt válaszolja nekem nem akar nagyobb konfliktust és,hogy ne mérgelödjek nem kell foglalkozni velük :))

Engem már nagyon rég nem érdekel a családja, de hogy ő igazándiból soha nem állt ki melettem ez fáj és már nincs olyan bizalmam iránta ugy érzem mintha el távolodnék tőle.

Megprobálttam türelmesen normális maradni velük soha nem volttam pofátlan stb. nem értettem a kapcsolatunk elejétől kezdve miért ellenségessek velem. 3 éve vagyok együtt a párommal de annyi biztos, hogy az ilyen családot nagyon távol kell tartani, soha nem fognak megváltozni! Az ilyen emberek önzők, maguknak valók vagy alapból igy gondolják, hogy másokat vezethetnek az orruktól fogva.Ha nem ugy táncolsz nekik ahogy ők akarják beduzzog, hátad mögött csufol és szemedbe meg szinészkedik... undorító.

Szoval én sem tudom.jelenleg mi lessz a kapcsolatunkkal a párommal töbször le ülttem beszélgetni de felmérgelödött kissé és nem tudot választ adni semmire,nekem meg nincs kedvem az egész játszmához neki kéne valamit változtatni az ő családja.

2020. nov. 23. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 Miss19 ***** válasza:

Sajnos ez nagyon rossz emberi mentalitás..

Én is hasonló helyzetben vagyok és már sajnos kapcsolatom se valami jó sok sértegetés gunyolodást kapttam én is szoval nincs mit kezdeni ha a párod nem huzz határt...

2022. aug. 25. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!