Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Haragszik rám a nagymamám....

Haragszik rám a nagymamám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az elején megjegyzem hogy a nagymamám nálunk lakik. Eddig tökéletes volt a viszonyunk a nyagyimmal. Sokszor mondta, hogy nagyon szeret engem, én vagyok a kedvenc unokája. Stb. Bár mindegyik unokáját ugyanúgy imádja, csak mi nagyon sok időt töltünk együtt.

Mostanában elkezdett furán viselkedni. Ha valahova leteszek valamit, veszekszik hogy azt nem úgy kell, és elrakja 2 cm-el arrébb.

Sokat kezdett el veszekedni mindenkivel, és mindenbe beleköt. Anyukám is észrevette, és ő aztmondta hogy korral jár.

Ma össze is vesztem a nagyival.

Mondott nekem valamit, én pedig visszaszóltam. (nem durvát egyáltalán), erre elkezdte fújni a magáét.

Olyanokat mond, amik nem is igazak, és beképzel dolgokat.

Elkezdett velem veszekedni, én pedig kimentem a házból és sírtam. Igazából nem tudom miért, de nagyon megbántott.

Aztán beszélgetett a testvéremmel, és hallottam hogy mondja hogy őt sokkal jobban szereti.

Aztmondta hogy nekem túl nagy a szám ami egyáltalán nem igaz. Segítek neki mindenben, kedves vagyok vele stb.

Ez délelőtt volt, és azóta hozzám se szól, úgy csinál mintha nem lennék. Hogyan tudnám kibékíteni? Volt már vitának, de pár óra alatt kibekultunk. De ez most tényleg más.

A negatív válaszokat kérlek mellozetek :))


2019. márc. 24. 20:37
 1/8 A kérdező kommentje:
Nagyon rossz így, mivel nagyon nagyon nagyon szeretem 😣
2019. márc. 24. 20:38
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos elképzelhető, hogy a nagyid demens lesz. Az első jel sokszor nem a memória vagy az orientáció elvesztése, hanem a személyiség megváltozása (jellemzően nem az előnyére). Ne vedd személyesen ezeket a dolgokat, a betegség beszél belőle. Nincs veled semmi baj!
2019. márc. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%

Negatív választ tudok csak adni. Nagyanyád öreg, te meg még gyerek vagy és túlérzékeny. Nehéz lesz ebbe belenyugodni, de ő már nem az aki 10-20 évvel ezelőtt volt. Az is lehet hogy csak simán megváltozott, és elkezdett tesód fele jobban húzni. Sok nagyszülő nem vallja be, de legtöbbjüknek vannak olyan unokáik akikhez jobban húznak, te most kiestél a körből. Hagyd rá ezeket a dolgokat, megváltoztatni már nem tudod.

Én is úgy próbálok emlékezni mamámra amilyennek emlékszem rá kiskoromból, ma már totál megkattant, pedig csak 65 éves.

2019. márc. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Elkèpzelhetö, hogy ez a demencia elsö jele, tünete. Azt irod egy idö ota màsnak is feltünt hogy màshogy viselkedik. Ki kell vizsgàltatni, gyògyszekkel szinten lehwt tartani a betegséget. Sok figyelem, turelem, es torodes a "recept. Irom ezt úgy, hogy az anyukàm demens beteg volt.
2019. márc. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Estádio de Felchút ***** válasza:
1%

Az elmúlt években a nyugdíjemelések mértéke egyáltalán nem volt kielégítő, az egészségügy egyre romló állapota pedig tovább nehezítette az idősek életét; a választás előtt osztogatott Erzsébet utalványok pedig csak ideig-óráig feledtették a nehézségeket.

Légy megértőbb a nagyival, sajnos őt is csúnyán becsapták.

2019. márc. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

Demencia. Őszintén szólva nem tudtok mit csinálni, ha hajlandó még esetleg veletek leülni beszélgetni, kártyázni, keresztrejtvényt fejteni, és kicsit ösztönzitek a gondolkodásra, azzal lehet késleltetni a folyamatot, de meggátolni nem.

Készüljetek fel rá, hogy egyre rosszabb lesz. Olvassatok utána a demenciának.

2019. márc. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Jaj, Kérdező! Annyira nem tudok jó tanáccsal előállni, pedig annyit gondolkoztam a kérdéseden.. Szeresd, ne sértődj meg rá, gondoskodj róla, kedveskedj neki.. Valószínűleg nem gondolta komolyan, csak öregszik. Ülj le vele beszélgetni,kérj bocsánatot.. Sok sikert. Remélem

még sokáig veletek lesz a nagyi. :)


Párom nagypapája is demens lett az utolsó 2-3 évében, szörnyű volt végig nézni, ahogyan leépül.

2019. márc. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommentjeiteket :) már kicsit megenyhult, kezd hozzám szólni, de még mindig "haragszik". Utánanéztem a demenciának, de szerintem nem lehet az, mivel a tünetek, stb.elternek tőle.
2019. márc. 25. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!