Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Vajon szerettek a nagyszüleim?...

Vajon szerettek a nagyszüleim? A szüleim elhagytak baba koromban és a nagyszüleim neveltek fel. Többi lent.

Figyelt kérdés
Nagymamám súlyos szívbeteg volt, nehezen is mozgott mert fájtak a lábai. Nagypapám mozgássérült volt. Idősek voltak megis felneveltek. Nagymamám minden nap a kedvenc ételeimet főzte. Vittek kirándulni, játszottak velem, mesét mondtak, és nem emlékszem, hogy panaszkodtak volna milyen nehéz egy kisgyerekkel az ő korukban. De egyvalami mégis bennem maradt tüskeként. Nagymamám néha mikor mérges volt rám valamiért azt mondta, hogy "te csak egy megtűrt személy vagy itt". Rettenetesen fájt.Ilyenkor úgy éreztem egyedül vagyok a világban és senkinek sem kellek. Sajnos felnőttként is megmaradt ez az érzés. Mit gondoltok ezt hallva kívülállóként. Vajon mondhat ilyet az is aki őszintén szeret dühében? Vagy tényleg nem szeretett senki?

#Őszinteszeretet
2019. máj. 3. 18:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
A félelem és a harag a két legrosszabb tanácsadó, aki mérgében nem tud csendben maradni, sajnos mond olyat, amit később megbán. Az is igaz viszont, hogy éppen mérgében az embernek nem cifra hazugságok jutnak az eszébe, hanem ösztönösen az igazat mondja, amiből én azt szűrném le, hogy a nagyszüleidnek tényleg nagyon nagy áldozat volt Téged felnevelni, lehet, hogy amikor nem hallottad, akkor elszállt néhány sóhaj is a nehézségek miatt, az is lehet, hogy több lehetőség is megfordult a fejükben veled kapcsolatban, nem csak és kizárólag az, hogy ők fognak téged felnevelni. De az, hogy mindezek ellenére megtették, gyengédséggel, sok minőségi időt töltve veled, és sokféleképpen kimutatták feléd, hogy szeretnek, az tökéletesen bizonyítja, hogy sokkal jobban szerettek annál, mint amit el tudsz képzelni.
2019. máj. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nagyon szerettek, Te adtál értelmet az életüknek! Mérgében az ember mond szörnyű dolgokat, hallanád, én miket mondtam néha a gyerekeimnek, aztán meg úgy megbántam, ma is bánom és szégyellem, hiszen imádom őket!
2019. máj. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
11. Nem hiszem, hogy volt B verzió. Ők régimódi tisztességes emberek voltak, bármi lett volna felnevelnek. Anyám mondogatta időnként az intézetet, de náluk szóba sem került.
2019. máj. 4. 12:31
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez segít valamit, anya vagyok, egyedül nevelem a gyerekemet, és amikor kiakaszt, tudok olyan dolgokat gondolni, néha mondani is, ami egyszerűen nem igaz, csak más tudatállapotba kerülök, hiszen néha nagyon nehéz egy gyerekkel vagy egy kamasszal. De nagyon szeretem a gyerekemet, el sem tudom képzelni az életemet nélküle. Szóval nyugodj meg, a nagyszüleid nagyon szerettek téged! Amikor azt mondta nagymamád, hogy csak egy megtűrt személy vagy, valószínűleg nem is rád volt mérges, hanem az anyukádra, aki elhagyott.
2019. máj. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Igen, most már tisztán látom a dolgokat és sokkal jobb kedvem van. Tényleg sokat segítettetek. 🙂
2019. máj. 5. 09:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!