Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért nem értik meg nagyszülei...

Miért nem értik meg nagyszüleim, hogy én párkapcsolat nélkül is jól érzem magam?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom már falnak megyek attól,hogy a családi összejöveteleken nagyszüleimnél folyton az van porondon,hogy én még nem mentem férjhez. Állandóan az van a fejemhez vágva,hogy: "JAAAJ! NEM VAGY MÉG FÉRJNÉL! OLYAN SZERENCSÉTLEN VAGY! JAAAJ SZEGÉNY! MI LESZ ÍGY VELED?!" Hiába mondom nekik,hogy én egyedül is teljesen jól meg vagyok. Hozzám lett vágva,hogy ez nem normális dolog,meg hogy ez milyen borzasztó!

Teljesen abban a hitben élnek,hogy rajtam kívül minden nő már 18 évesen rég férjhez ment,én meg egy ilyen megátkozott kis szerencsétlen vagyok,aki soha nem fog találni senkit.Voltak egyébként kapcsolataim,csak egyik sem volt az igazi,persze azért is megkaptam,hogy milyen szerencsétlen vagyok.De a lényeg,hogy nagyszüleimnél teljesen romba van dőlve a világ,amikor éppen szingli vagyok. Volt már hogy csak azért kerestem valakit,hogy fejezzék már be a siránkozást. Nem tudom hogy lehetne ennek véget vetni. Már teljesen ki idegel engem. Minden találkozás így telik el a nagyszüleimmel,hogy megy a dráma,hogy: "JAAJ! NINCS SENKID! MIÉRT VAGY ILYEN SZERENCSÉTLEN?!" És ez azért az önbizalmamnak sem tesz jót,mert ugye hajtogatva van folyton az,hogy szerencsétlen vagyok...



2019. máj. 4. 23:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahol az ember nem érzi jól magát, oda nem megy. Ilyen egyszerű.
2019. máj. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Mondjad nekik leszbi vagy! :D
2019. máj. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
Legközelebb elvinném egy barátnömet és bemutatnám nekik, mint a páromat. Utána feléjük se mennék többet.
2019. máj. 5. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kovpet ***** válasza:
100%
- "Ha piszkáltok, akkor nem érzem jól magam nálatok és ezért nem is fogok jönni hozzátok."
2019. máj. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A nagyszüleid teljesen más korban nőttek fel, és képtelen felfogni, hogy azok az idők már elmúltak.


Nekem az a taktikám, hogy mikor nagyszüleim megpróbálnak beleszólni az életembe, felállok és hazamegyek. Ez vmennyire segített, illetve csökkentettem a látogatások hosszát.

2019. máj. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%
Ők még egy olyan világban nevelkedtek, ahol mindenki egy életre választott magának párt, és ha mondjuk 25 éves korodig te nem találtál senkit magadnak, akkor addigra el is fogytak a szingli férfiak és te meg örökre vénlány maradtál. Na meg negyven-ötven éve még a nők otthon voltak, gyereket neveltek, háztartást vezetekkel nagy arányban, és megvolt a hagyományos férj-feleség szerep, ahol a férfi volt az úr a háznál, a nőnek pedig csak tökéletesnek kellett lenni. Lehet, hogy ebből kiindulva azt gondolják, hogy te egy kiállhatatlan természet vagy, akihez hozzá sem lehet szólni, és az udvarlók már az előszobábáól kifordulnak, ha találkoznak veled. De ezzel nem kell törődni, majd megtalálod te is a hozzád illőt, és úők meg megnyugszanak (egy időre, aztán jöhetnek az unokák).
2019. máj. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, nálam is ugyanez is van. De az én nagyszüleim inkább irigyek, hogy még nem vagyok harminc, de már van saját lakásom, és olyan munkám, amivel bejárhatom a világot. A "nem vagy még férjnél" náluk inkább csak ilyen fogás, amibe beleköthetnek. A mesterképzésemet külföldön csináltam meg (na, akkor én voltam a burzsuj), akkor meg csak azt tudták kérdezni, hogy UGYE nem kérték meg a kezemet?
2019. máj. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!