Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A férjem környezete nem akar...

A férjem környezete nem akar elfogadni. Mit lehet tenni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Ti mit tennétek a helyemben? A férjem környezete nem akar elfogadni.Kiközösítenek,lenéznek,szerintük nem vagyok hozzá való. Azért, mert szegény családból származom, és iskolai végzettségemet is keveslik. Nagyon bánt, rosszul érzem magam ettől. Sokszor beszéltem erről a férjemnek. Szerinte túl komolyam veszem, nem szoktak megsérteni. Ő nagyon meg akar felelni ennek a társaságnak, és azt szeretné, ha elfogadható viszonyba kerülnék velük. Magasan kvalifikált, jómódú emberekről van szó.

Félek,hogy bebeszélik ezt a férjemnek, és egy napon rájön, hogy tényleg nem vagyunk egymáshoz valók. Mit lehet tenni ebben a helyzetben? Hogyan fogadtassam el magamat velük?


2019. aug. 4. 10:21
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
60%
Nem elfogadtatni kell Magadat, hanem elköltözni. Felnőtt ember vagy. Miért másoknak akarsz megfelelni? Az a lényeg, hogy a férjednek jó legyél.
2019. aug. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Igen. Ez a cél, de állás kell és lakás egy másik városban. Keressük,de nem lesz egyszerű.
2019. aug. 4. 10:34
 3/30 A kérdező kommentje:
Sajnos még egyelőre itt vagyunk. ☹️
2019. aug. 4. 10:36
 4/30 anonim ***** válasza:
3%
Én megértem őket,rohadt kellemetlen tud lenni,amikor a család egy tagjának olyan párja van aki szegény.Ciki megjelenni vele bárhol!Persze attól még lehet jófej,okos,intelligens...De,amíg csórikám olyan ruhákban jelenik meg,amiben füvet se nyírnák...hát.Persze ez így nincs rendjén,de ilyen a világ.Szóval egy kicsit nézd a másik szemszögéből is a dolgokat.
2019. aug. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
A ruháim normálisak teljesen. Az a bajuk, hogy nem a felső tízezer tagja vagyok.
2019. aug. 4. 10:56
 6/30 anonim ***** válasza:
87%

Pontosítanál?

Mit jelent, hogy a "férjem környezete" meg "megfelelni ennek a társaságnak"?


A szüleiről, testvéréről, rokonairól beszélsz, vagy a kollégairól, barátairól, esetleg a kártyapartnereiről?


Nem lehet, hogy tényleg csak neked van kisebbségi komplexusod és tényleg nem bántanak, csak bebeszéled magadnak?

Mert ez esetben elég lenne, ha önbizalomra gyúrnál!

Képezni te is képezheted magad (nem a "környezet miatt, önmagadért!) a családod anyagi helyzetéért meg nem vagy felelős, tehát ezt átugorhatjuk mint problémát.

Ha a férjednek megfelelsz így, akkor csak az számít, bár ha jelentős kulturális különbség van köztetek, az idővel komoly gondot fog jelenteni.

És itt most nem az iskolai bizonyítványokról beszélek, hanem az általános műveltségre való igényről és az életlátásról. Ha ezen a téren nem vagytok összhangban, azt a férjed magától is észre fogja venni, mihelyt elszáll a rózsaszín köd, nem kell ehhez a "környezete", hiába költöztök 600 km-el arrébb ez ki fog ütközni, külső rásegítés nélkül is.

Ezért ha úgy érzed nem vagytok szinkronban, képezd magad, művelődj, tanulj, tegyél valamit magadért!

2019. aug. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
84%

Igaza van a 6-nak, a férjed családja nem a környezete, hanem a hozzátartozói. Bebeszélni senkinek nem lehet, hogy nem vagytok egymáshoz valók, kivéve, ha ezt te is bizonyítod.

Ne told napi szinten a férjed orra alá, hogy kevesebbet érőnek érzed magad, mert még a végén te fogod erről meggyőzni.

2019. aug. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

A szüleiről és azok barátairól. Van főiskolai diplomám,de ez kevés nekik. Közalkalmazottként dolgozom. Igen, szeretnék tovább tanulni. Erre teszek félre pénzt,mert a második diploma, a mesterképzés elég drága. 150-300 ezer Forint körül mozog egy vagy két éves képzés.

Nem vagyok analfabéta, szoktam olvasni. Nekik a papír számít. Miért nem XY-t vette el, mert az orvosnő. Vagy ZZS-t, mert az jogásznő, sebész, bankigazgató... Sorolhatnám. Konkrét megjegyzéseket szoktam kapni. Igen. Már kezd az agyamra menni, és igen, sokkal érzékenyebb vagyok, mint voltam.

2019. aug. 4. 11:16
 9/30 anonim ***** válasza:
89%
Nem hiszem hogy annyira gazdagok, mint gondolod. Ha gondot okoz nektek az elköltözés (kettőtöknek elég lenne egy 2 szobás lakás) akkor nem gazdagok csak a szájuk jár (a férjednek nyilván lenne pénze ha a családja a felső 10.000 tagja lenne)
2019. aug. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
16%

Hát akkor kapd össze magad.

És bizonyitsd be magadnak, hogy sokkal többet érsz.


Van aki diploma nélkül is meggazdagodott.


Te több vagy azoknál, akik a szegényebb embert lenézik nem?

2019. aug. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!