Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek normális, hogy az...

Szerintetek normális, hogy az anyám mindenhova velem,14 éves fiával akar menni?

Figyelt kérdés

Viszonylag jó viszonyom van anyummal, a legtöbb dolgot meg szoktam beszélni vele. a probléma viszont ott kezdődik, hogy rettenetesek ragaszkodik hozzám. Mindenhova velem akar menni, moziba, karácsonyi vásárra, még boltba is! Azt mondja ezt azért akarja, mert én nem mozdulnék ki. Pedig mindig hívnak este talizni, de oda meg nem engednek el. :/

Szerintetek mit lehetne tenni?



2016. nov. 26. 18:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
Kicsit jobban lazadni. De igazabol ez nem olyan rossz dolog, jol fog ez a jo kapcsolat meg jonni. De a levalas folyamatahoz hozza tartozik a lazadas. En is atmentem ezen, lazadtam is rendesen, de szerencsere megmaradt a jo kapcsolatunk anyuval.
2016. nov. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
csak az abgond ha jobban lázadok, akkor mindig megsértődik, és úgy viselkedik, hogy rosszul érezzem magam :/
2016. nov. 26. 18:15
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

ÉS akkor mi van, ha megsértődik? Ha ennyi esze van, tegye csak.

Viszont a zsarolása - ez AZ - tökéletesen működik, és fog is, ha nem kezdesz lassan elhatárolódni.


Nekem néném ugyanez, dec. végén költözök ki a páromhoz, de ő már most bánt, meg jajong, hogy mi lesz vele, meg hálátlan vagyok, stb. Próbálom minél inkább elhatárolni magam tőle, mert különben beleőrülök.

2016. nov. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Mondd már meg neki hogy nagyfiú vagy. "Édes Anyucikám nagyon szeretlek, és szeretem, hogy ennyire ragaszkodsz hozzám, de szeretnék néha egyedül is elmenni valahová. Már nagy vagyok, hidd el, elboldogulok, nem lesz baj. De azért szeretlek :-)"
2016. nov. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Már sokszor mondtam neki.

Azt is mondom hogy menjen el apuval bárhova, de ő azt mondja nem akar, csak velem. :/ Erre én azt mondom, hogy akkor mi lesz, ha egyetemre megyek, és már nem fogok otthon élni. Azt mondja, hogy akkor minden változni fog. Erre én kérdem, mért nem változhat most. Erre nem tud válaszolni.

2016. nov. 26. 18:24
 6/13 anonim ***** válasza:
66%
Tudom, hogy rossz,.de ha most nem allsz ki magadert, nem valsz le, mint ahogy az termeszetes, akkor abbol kesobb komoly problemaitok lesznek! Tul fogja elni. Attol nem kell utalni anyut, meg nem foglalkozni vele, csak pl nem enged el? Akkor maskor nem kerdezed meg, csak szia anyu elmentem xy-hoz, majd jovok. Es mesz. Nem maradsz elsore sokaig persze, azert ne egye meg a fene anyudat. Mondjuk egy fel orat. Aztan majd megszokja. Persze azert esszel, nem suli idoben kint logni ejfelig meg ilyenek. De ezen at kell esnetek. Neked is, neki is.
2016. nov. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Próbálok, próbálok, csak amikor megpróbálnám elkezd ordibálni, és elmond mindennek. Már apum sem szeret otthon lenni, mert anyum amint hazaér leordít. :/
2016. nov. 26. 18:33
 8/13 A kérdező kommentje:
Valaki bejelentené a kérdést, véletlen rossz kategóriába raktam.
2016. nov. 26. 18:36
 9/13 anonim ***** válasza:
89%

Bocs, de tipikus női hozzáállás. Manipulálni próbál, és mivel csak 14 vagy, egyelőre sikerül is neki. Sajnos. Ne hagyd magad. Ő emiatt kiabál, mert neki ez egy (tudatos, vagy éppenséggel esetleg öntudatlan) eszköze.


Hát nézd, döntsd el, mi éri meg neked jobban. A változások általában némi fájdalommal járnak, van, amikor ordibálással. ;)

2016. nov. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%
Hát, pedig piszkos gyorsan állj ki magadért, igenis járkálj el egyedül, az érzelmi zsarolásnak meg ne engedj, akkor sem, ha a szövegétől rosszul érzed magad, mert csak te fogsz ráfázni. Hidd el, tudom, az öcsém így járt, anyám állandóan ugráltatja, ha valami nem tetszik anyámnak, akkor mártírarccal sóhajtozik, próbál bűntudatot kelteni, és az öcsémnél működik is, sajnos. Nálam nem, és hiába mondtam neki már milliószor, hogy ne erőltesse magát feleslegesen, nálam nem válik be a bűntudatkeltés, semmi sem változott. Ahogy valamelyik előttem szóló írta, neki ez az eszköze. Ha nem változtat rajta akkor nem változtat, de neked attól még nem kell ebben partnernek lenni. Hülyén hangzik, de meg kell tanulni lesz..ni ezeket a játszmákat, és önállósodni.
2016. nov. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!