Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat

A kérdés

Ti mit tennétek ha kölcsön adnátok az egyik kocsitokat a családtagodnak, és 2 hét múlva motorhibásan hozná vissza?! Mindent letagadnak.

Ti mit szólnátok ha kölcsön adnátok a kocsitokat a családtagnak és 2 hét múlva motorhibásan kapnád vissza?!

Az még nem elég hogy tönkretették az egyik kocsikat, (Mert 2 kocsink,van ezért tudtuk kölcsön adni!)

Ha még nem lenne elég hogy az autó "hengerfejes" motorhibás lett, mindent letagadnak. Nem mondják el mit tettek a kocsival továbbá a véletlenre próbálják rákenni, hogy ez a véletlen műve pont ott romlott el. Továbbá a márka is rossz szerintük. Teljes közöny mint ha mi sem történt volna úgy viselkednek! Kb.: 1 millió forint kár keletkezett ha most megy a "kukába" az autó miattuk. Ti ezt hogyan reagálnátok le? Mit tennél ha ilyen helyzetbe kerülnél?!

Válaszokat előre is köszönöm!

okt. 20. 01:41  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3 4
A kérdező kommentje:

Még külső esztétikai hibák is lettek. A kocsin minden elemén van 1 vagy több apró karcolás. Össze van karcolva az egész kívülről. Erről is hallgatnak. Nem beszélnek róla. Fényképeken meg lehet nézni előtte nem voltak ott a kardok, mondjuk ezt nem is tagadják le, bár hallgatnak róla.

# 1/40Időpont okt. 20. 01:48 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Karcok*

# 2/40Időpont okt. 20. 01:48 Privát üzenet
Savlekotő nevű felhasználó válasza:

Van valami konfliktus köztetek,esetleg irigyek vmiért v vmi bosszú lehetősége ez? Nem kerek nagyon,vagy simán karamboloztak,már akkor nem lenne összekarcolva mindenhol,az a karc általában szándékos karcolás eredménye. Nekem szomszéd lisztet tett be a benzin tankba... Én többé semmit se adnék és redukálnám velük a kapcsolatot.

A válasz 53%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/40Időpont okt. 20. 02:08 Privát üzenet
Savlekotő nevű felhasználó válasza:

A legrondább h sunnyognak,ha nem szándékos el lehet mondani,nem vagy farkas gondolom h megeszed őket,itt a sunnyogás okot ad a gyanakvásra h valami nincs rendben a kocsi körül..

A válasz 67%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/40Időpont okt. 20. 02:10 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

A gyerek és egy macska karcolta össze szerintük, de mintha mi sem történt volna, úgy viselkednek. Teljesen közönyösek. Rengeteg helyen mélyebb karcok is vannak. Én a macskás sztorit nem hiszem el! Élik világukat boldogan mi pedig itt vagyunk nagy anyagi kárral.

# 5/40Időpont okt. 20. 02:26 Privát üzenet

Szegény autó :( Egy életre megtanultátok a leckét, bár nem értem miért adtátok oda ha a másikat is tönkretette (ha jól értem)

A karcolásokra van bizonyíték, ez nagyon jó, én mindenképp ezen a vonalon indulnék el.

A többi attól függ, hogy milyen családtag, milyen volt az eddigi viszonyunk, vannak e olyan közös rokonok akiknek van tekitélyük, akkor talán megeredne a nyelvük egy kis beszélgetéstől...

Ezután már csak addig állnék szóba velük, míg ki nem fizetik a kárt, aztán felőlem a fejükre is állhatnak, a büdös életbe nem segítenék nekik.

Van a neten ingyenes jogsegély, lehet hívni és emailt írni is, jogászok válaszolnak de sajnos nem tudok fejből weblapcímet adni, ha rákeresel biztos megtalálod. Én mindenképp rákérdeznék hogy lehet e tenni valamit és ha igen mit ebben a helyzetben, ez nem kerül semmibe és nem kell érte sehová menni.

Sok szerencsét, a legjobbakat kívánom, mindenképp írd meg mi lett.

A válasz 71%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/40Időpont okt. 20. 02:28 Privát üzenet

Ezért nem szabad kocsit, motort kölcsönadni senkinek! Ha valami történt a kocsival, akkor az ő kötelességük eléd állni és bevallani, de az hogy hallgatnak róla, valóban gyanús és szánalmas is!

Befenyíteném őket a rendőrséggel, hogy ha nem mondják el azonnal, mi történt, akkor majd ők kiderítik!

És a biztonság kedvéért be is mennék érdeklődni, mik a lehetőségeim!

A válasz 83%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/40Időpont okt. 20. 02:29 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Sajnos olyan "rafináltak" voltak hogy késő este a sötétben adták vissza a kocsit, ezért nem tűnt fel azonnal a sok mélyebb karc sem. Meg sem fordult volna a fejünkben hogy ilyen előfordulhat nyilván minek néznénk késő este a sötétben az autót, másnap délben vettük észre.

# 8/40Időpont okt. 20. 02:35 Privát üzenet

Sok mindent nem tudsz tenni mert hogy bizonyitod be hogy kolcsonadtad az autot es elotte nem volt semmi baja.

Legkozelebb ne adj kolcson autot, foleg ne 2 hetre.

En sosem adtam kolcson autot, esetleg 1 napra es enis csak egyszer kertem kolcson unokatestverem autojat mikor az enyemet pont eladtam de kellett egy hosszabb utra auto es aznap vissza is vittem.

A válasz 77%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/40Időpont okt. 20. 03:59 Privát üzenet

Őszintén? Semmit sem tudsz tenni. Ha a rokonaid ilyen gerinctelen férgek, max. többé nem álltok szóba vele.

Ettől a károd nem térül meg, de ez a legtöbb, amit HIVATALOSAN tehetsz...

A válasz 63%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/40Időpont okt. 20. 03:59 Privát üzenet
1 2 3 4

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miért kellenne nekem kölcsön adni sok pénzt olyan rokonnak aki sokkal többet keres nàlam csak nem tud bànni a pénzel?
Te odaadnád az autódat egy családtagodnak?
Én érzem rosszul, és nekem kellene békülnöm?
Nagybátyám fizetését mindig elveszi egy nő aztán mindig tőlem kér kölcsön. Hogyan kellene ennek véget vetni?
Hogy mondjam el, hogy kárt tettem egy kölcs kapott tárgyban?
Nem kapjuk vissza amit kölcsönadunk, meddig mehet ez így?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések a Rokoni kapcsolat rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!