Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti mit tennétek ha kölcsön...

Ti mit tennétek ha kölcsön adnátok az egyik kocsitokat a családtagodnak, és 2 hét múlva motorhibásan hozná vissza?! Mindent letagadnak.

Figyelt kérdés

Ti mit szólnátok ha kölcsön adnátok a kocsitokat a családtagnak és 2 hét múlva motorhibásan kapnád vissza?!


Az még nem elég hogy tönkretették az egyik kocsikat, (Mert 2 kocsink,van ezért tudtuk kölcsön adni!)


Ha még nem lenne elég hogy az autó "hengerfejes" motorhibás lett, mindent letagadnak. Nem mondják el mit tettek a kocsival továbbá a véletlenre próbálják rákenni, hogy ez a véletlen műve pont ott romlott el. Továbbá a márka is rossz szerintük. Teljes közöny mint ha mi sem történt volna úgy viselkednek! Kb.: 1 millió forint kár keletkezett ha most megy a "kukába" az autó miattuk. Ti ezt hogyan reagálnátok le? Mit tennél ha ilyen helyzetbe kerülnél?!


Válaszokat előre is köszönöm!


2019. okt. 20. 01:41
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:
Több autószerelő is átnézte már a kocsit. VALÓSZÍNŰLEG azért nincs fűtés mert "hengerfejes" azt mondták a szervizben. Legalábbis a szervízben ezt mondták hogy a fűtés hibája is oda vezethető vissza.
2019. okt. 20. 12:32
 32/40 A kérdező kommentje:

ma 11:29 - válaszolónak üzenem!


Gondolkozz mielőtt hülyeségeket állítasz. Én semmilyen pénzt nem akarok tőlük, csupán kíváncsi vagyok az itt lévő emberek véleményére , ki hogyan reagálná le ezt a dolgot ha a saját rokona megtenné ezeket vele. Ennyi.

2019. okt. 20. 12:37
 33/40 A kérdező kommentje:

Nem is ez volt a kérdés. Olvasd el!

Ti mit tennétek / hogyan reagálnátok rá ?!


NEM az volt a kérdés hogy az anyagi kárunkat hogyan térítsék meg! Sajnos valóban nagy anyagi kár keletkezett, de nem ez volt a kérdés és nem is ez a lényeg. Csak véleményekre vagyok kíváncsi.

2019. okt. 20. 12:53
 34/40 anonim ***** válasza:
62%

Most mit vársz?

Elküldeni a fenébe, nem beszélni velük , összejövetelekre ahol vannak nem menni, minden kapcsolatot megszakítani.


Emellett mit vársz még ötletként?

2019. okt. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
44%

Ha nincs olaj, vagy hűtővíz, akkor nem hengerfejes lesz a kocsi, drága gyermekeim, hanem besülnek a dugattyúk, ez az egyik. A másik, hogy két hét alatt egy jó műszaki állapotban levő autó nem veszíti el sem az olajat, sem a hűtővizet. Ha a tulajdonos ezekre odafigyel, akkor nem lett volna semmi baj. Ha meg ennyi idő alatt ezek elfogynak, az nem autó, hanem bontószökevény.

Nekem gyanús, hogy egy lestrapált roncsot adtatok kölcsön, és most a családtagot nézitek hülyének.

2019. okt. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:

Nem mi találtuk ki, és az is nekünk rengeteg pénzbe került mire kiderítették a szervizben a hibát. Autószerelők mondták! Érted? Nem én találtam ki! Én egy szóval sem említettem motorolaj és víz hiányt!

Ez a Te képzeleted. Kívánom veled is történjen meg ez egyszer azután meggondolod majd írkálsz e butaságokat!

2019. okt. 20. 19:36
 37/40 A kérdező kommentje:
Ha "bontószökevény" lenne ami NEM az, akkor elhiheted nem érdekelne az egész, magasról tennénk a mélyebb , kisebb , nagyobb karcokra mint esztétikai hibákra is például.
2019. okt. 20. 19:46
 38/40 A kérdező kommentje:

Szomorú hogy ilyen rokonaink vannak.

Azért nyilván az ember megbízik a saját családtagjaiban, nem gondoltuk volna soha hogy ilyen előfordulhat. Azért tettem fel a kérdést, kinek mi a véleménye róla és hogyan reagálnátok le a helyzetet hogy a saját rokonod így viselkedik ezek után...

2019. okt. 20. 19:55
 39/40 anonim ***** válasza:
71%
Ez egy elég szar helyzet mindenképpen. Nem tudom mit reagálnék, mert kívülről másként látja az ember mintha érintett lenne egy ekkora kárt okozó dologban. Azért egy kicsit gondolj bele az ő helyzetükbe is. Szinte biztos, hogy teljesen jogosan gondolják azt, hogy ez nem az ő hibájuk, csak rosszkor, rossz helyen jött ki. Erre ti a nyakukba akartok sózni egy ekkora költséget. Én se biztos, hogy szóba állnék veled ezek után, könnyen lehet, hogy nem lapítanak, hanem kiakadtak, mert jogosulatlannak érzik a követelést. Na pont ezért nem adunk kölcsön nagy értékű cuccot. Bármi hasonló egy életre tönkre vágja a családi kapcsolatokat.
2019. okt. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
0%

Nem lehet valahogy behajtani az összeget? Én megkérdeznék egy ügyvédet.

Amúgy meg tanulópénz. Soha ne adj kölcsön semmit rokonnak. Rosszabbak, mint egy vadidegen.

2019. okt. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!