Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Én vagyok a rossz, amiért nem...

WidowmakerButt kérdése:

Én vagyok a rossz, amiért nem akarok keresztapa lenni?

Figyelt kérdés
Az anyukám nagyon akarja, hogy keresztapa legyek, de én semmiképpen nem akarok az lenni. Szerencsére nem olyan család vagyunk, aki szerint a keresztapás egyenlő a gyerek pénzelésével, de én akkor sem akarok az lenni. Egyszerűen nem, és kész. Ezt próbálom kedves édesanyám tudtára adni, akinek a válasza általában az illem felhozása, vagy hogy ő mindent megtesz értem, ő pedig csak ennyit kér. Viszont ezt nem egyszerűen kedves hangnemmel csinálja, konkrétan fenyegetőzik, ha pedig úgy van, elkezd üvöltözni, mondván, hogy ebben a házban mindenki dilis, és hogy már elege van belőlünk. Való igaz, hogy mindent megtesz értem, és egy kicsit el is vagyok kényeztetve, de ha egyszer pont olyat akar tőlem, amit én nem szeretnék, akkor én lennék a rossz, vagy ő neki van igaza? Rengeteg helyen hallottam, hogy elutasították a keresztapaságot, de ő szerinte ez nem méltó egy ember illeméhez. A gyerekeket amúgy sem csípem annyira, falra tudnék mászni tőlük, de mégis a nevemet kell adnom hozzá. Gondolkodtam, hogy elszaladok valahová, esetleg ki a mezőre, amíg ez az ostoba keresztelő tart, de viszont ez nagyon éretlen viselkedés lenne, és anyám akár még meg is verne érte (17/f vagyok de ha az anyámra rátör a dili, képes ráncigatni, erőből a fejemre csapni, az ágyra szorítani stb.)

2019. okt. 21. 14:22
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
81%

Először is,nem vagy nagykorú,nem értem,hogy a pap ezt miért nem kérdezte meg amikor beirattak.

Másodszor,a keresztapaság bizonyos felelősséggel is jár,erre anyukád nem gondolt?Ha egyszer nem akarod,nincs olyan,hogy a fülednél fogva ráncigálnak oda.

Jelentsd ki,hogy te meg fogod mondani a papnak,hogy ez akaratod ellenére van,és te nem fogsz vállalni semmit.

2019. okt. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 A kérdező kommentje:
Érvelhetek én akárhogyan, a válasz mindig "Nem baj az, attól még keresztapa leszel" és ez már az idegeimre megy. A nővéremmel pedig nem tudnám megbeszélni, szegény kicsit kevesebb ésszel született mint egy átlag ember (ezt most nem sértésből, tényleg diszlexiás, néha még beszéd közben is megakad) és nem nagyon tudja magát beleképzelni a helyzetembe. Szimplán csak nem lehet vele komolyan beszélni, mert nem fogja fel.
2019. okt. 21. 15:16
 13/50 anonim ***** válasza:
85%
" az anyám képes lenne odaráncigálni a templom elé miközben erőből csapkod és ordibál" - kérdező, hát védd meg magad ettől a klinikai idegbeteg nőszemélytől.
2019. okt. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 A kérdező kommentje:
Megütni azért mégsem fogom, elvégre az anyám. Védekezni meg nem tudnék, mert konkrétan minden erejét felhasználva, teljes idegállapotban teszi ezt.
2019. okt. 21. 15:45
 15/50 anonim ***** válasza:
74%

A diszlexiás nem kevesebb ésszel rendelkező ember.


Rengeteget írtál, de azt nem említetted, miért nem akarod ezt vállalni?

Meg azt sem értem, miért nem a nővéred és közted zajlik a keresztapaságra való felkérés, ill. annak visszautasítása. Miért anyukád az irányító ebben?

Pl. a nővéred férjének rokonságából nem lenne olyan személy, akit megfelelőnek tartanának, és szívesen vállalná is?

2019. okt. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
90%

"Megütni azért mégsem fogom, elvégre az anyám." - nézd Kérdező, ez megoldható, az is le szokta állítani az örjöngőt, ha kap a nyakába egy vödör hideg vizet...

Vagy, ha ráhívják a mentőt... az én anyám engem házasságba akart terrorizálni, mert az szerinte "úgy normális"... 2 hét alatt a pszichiátrián revidiálta nézeteit...

Következő lehetőség, hogy közlöd, a szertartáson fogsz nemet mondani, és akkora botrányt csinálsz a templomban, hogy őt életében nem fogják oda beengedni.

2019. okt. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 A kérdező kommentje:
A nővéremnek nincs férje, csak szeretői viszonyban vannak még (a gyerek az előző barátjától van, akit én ki nem állhattam) A legfőbb indoka, amiért én nem akarok, mert egyszerűen nem szeretem a gyerekeket, nem gyűlölöm őket, csak nem szeretem a társaságukat stb. . A jelenlegi barátjának nincs testvére, az előzőnek pedig van, csak meleg, és ezért nem őt kérik fel. Nem csak hogy meleg, azzal még nem lenne probléma, de az anyja prosti, és ha ketten együtt vannak nagyon undorítóan tudnak viselkedni, lenéznek másokat, cigányoznak, hosszú lenne leírni. Megértem, hogy ilyen embert nem akarnak keresztapának, de én már nem egyszer megkértem őket normálisan, a barátaim is csak azt tudják mondani, hogy mondjak nemet, de sajnos nem ilyen egyszerű nálunk.
2019. okt. 21. 16:03
 18/50 anonim ***** válasza:
85%

Az igazság az, hogy adtunk tanácsot, te itt már most csak rinyálsz, mondom ezt minden együttérzésemmel együtt.

Amíg nem tartanak fegyvert a fejedhez, igenis ki tudsz lépni ebből.

Te jelen pillanatban simán a könnyebbik utat választod, és hagyod megtörténni a dolgokat.

Egyszerűen közlöd anyáddal időben, hogy jobb lesz ha keresnek mást nagyon gyorsan, mert te egészen biztosan nem vállalod ezt, történjék bármi is.

Aztán hogy ezt hogyan éli meg, már az ő dolga, nem kell vitatkozásba belemenni, csak tedd tisztába a szitut.

Amíg hagyod hogy itt vita legyen, az olyan mintha lenne miről beszélni.

Az a helyzet, baromira nem mersz kiállni magadért és ha emiatt belerángatnak akaratod ellenére, meg is érdemled.

Amíg pedig nem tisztázod rendesen, hogy ez felejtős, ne várd hogy maguktól meggondolják magukat.

Az lesz, hogy eljön a keresztelő anyád meg azt mondja, most már nics választásod hiszen nincs más, és szépen belekényszerít a helyzetbe egy újabb érzelmi zsarolással.

Most még van választásod, de kezded elcseszni.

Igazából csak rajtad áll, választásod mindig van, kérdés, hogy mersze-e másképp dönteni, ezt sokan elfelejtik.

Te egyelőre nem mersz, ez pedig nem egy valódi ellenállás.

2019. okt. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező!

Amennyiben katolikus vagy:

Keresztszülő lehetsz, mert betöltött 16 évtől már vállalható.

Ellenben azért nem lehetsz, mert:

"Csak katolikus, megbérmált és a legszentebb oltáriszentséget már magához vett személy lehet keresztszülő. Természetesen felnőttkorban is lehet pótolni ezeket a szentségeket, erre szolgál a felnőtt katekumenátus."

.... ami azt jelenti, hogy járhatsz keresztszülői oktatásra, utána gyónnod és bérmálkoznod kell!

Viszont:

"A keresztelés kiszolgáltatásához nem szükségszerű a keresztszülő."

[link]


Ezek a katolikus kötelmek, ha más vallású vagy, keress rá!

2019. okt. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 Savlekotő ***** válasza:
65%
Miért érzem h itt az egész család reti...
2019. okt. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!