Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Én vagyok a rossz, amiért nem...

WidowmakerButt kérdése:

Én vagyok a rossz, amiért nem akarok keresztapa lenni?

Figyelt kérdés
Az anyukám nagyon akarja, hogy keresztapa legyek, de én semmiképpen nem akarok az lenni. Szerencsére nem olyan család vagyunk, aki szerint a keresztapás egyenlő a gyerek pénzelésével, de én akkor sem akarok az lenni. Egyszerűen nem, és kész. Ezt próbálom kedves édesanyám tudtára adni, akinek a válasza általában az illem felhozása, vagy hogy ő mindent megtesz értem, ő pedig csak ennyit kér. Viszont ezt nem egyszerűen kedves hangnemmel csinálja, konkrétan fenyegetőzik, ha pedig úgy van, elkezd üvöltözni, mondván, hogy ebben a házban mindenki dilis, és hogy már elege van belőlünk. Való igaz, hogy mindent megtesz értem, és egy kicsit el is vagyok kényeztetve, de ha egyszer pont olyat akar tőlem, amit én nem szeretnék, akkor én lennék a rossz, vagy ő neki van igaza? Rengeteg helyen hallottam, hogy elutasították a keresztapaságot, de ő szerinte ez nem méltó egy ember illeméhez. A gyerekeket amúgy sem csípem annyira, falra tudnék mászni tőlük, de mégis a nevemet kell adnom hozzá. Gondolkodtam, hogy elszaladok valahová, esetleg ki a mezőre, amíg ez az ostoba keresztelő tart, de viszont ez nagyon éretlen viselkedés lenne, és anyám akár még meg is verne érte (17/f vagyok de ha az anyámra rátör a dili, képes ráncigatni, erőből a fejemre csapni, az ágyra szorítani stb.)

2019. okt. 21. 14:22
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
9%

Ahogy leírtad, tényleg nemigen tudnak normális embert találni a rokonságban rajtad kívül.


Kérdező, elvben egyetértek veled, de praktikusan azt mondom: nem ér ennyi összetűzést az egész. Azt meg pláne nem, hogy a kisállataidat bántsák.

Mivel jár a keresztszülőség? Semmivel. Egy szimbolikus gesztus, semmi több. Neked kéne hívő életre nevelned a gyereket? Ugyan, a szülő neveli, ez is őrajta fog múlni. Ajándékot kéne venni neki jeles alkalmakra? Nővéred gyereke, tehát mint unokaöcsédnek amúgy is kéne venned.

Nem szereted a gyerekeket? Nem kell különösebben szeretned. Nem kell jobban szeretned, mintha nem lennél a keresztapja.

Az egész tizedekkora cirkuszt sem ért volna. Ha ellenvetésed ellenére ők ragaszkodnak hozzád, legyél te a keresztapa, aztán kész.

2019. okt. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
83%
"Ha ellenvetésed ellenére ők ragaszkodnak hozzád, legyél te a keresztapa, aztán kész." - tudod az a baj, hogy a behódolás egyfelől rombolja az ember lelkét, másfelől az ilyen aljadék szülő csak vérszemet kap rá, hogy újra és újra bezsarolja a Kérdezőt, amikor azt diktálja az érdeke.
2019. okt. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
14%

Látszik, hogy kamaszok írogatnak és pontozgatnak.

Nem, a világ nem így működik.

Pont fordítva. A puskaporodat tartogasd a fontos dolgokra, nem olyanokra, hogy egy szimbolikus címet elfogadj a családi béke kedvéért.

Behódolás? Dehogy! Józan számvetés, mi mennyit ér. Megér-e ez a pitiáner dolog ilyen elkeseredett veszekedést, pláne a kedvenc állatainak elpusztítását.

De fölfogható úgy is, hogy a nővére kedvéért tesz egy szívességet (ha jól értem, a nővére is őt akarja keresztapának, nemcsak az anyja). Cserébe más helyzetben netán a nővére is lojális lesz vele. Ha most CSAK AZÉRT SEM akar keresztapa lenni, más helyzetben netán a nővére CSAK AZÉRT SEM tesz meg valamit, ami a kérdezőnek nagyon fontos lenne, a nővérének meg csak jelképes tennivaló, de nem kötelezhető rá.

2019. okt. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 Savlekotő ***** válasza:
87%
Én csak azt nem értem h minek ez keresztelős mánia ott ahol még arra se képesek h megházasodjanak a keresztelt gyerek kedves szülei,rohadt vallásosan élnek,és annyi ilyen képmutató van,ez a mai képmutatás ál keresztényeskedés amitől ateistaként a gyomrom felfordul.. :(
2019. okt. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
81%

"Látszik, hogy kamaszok írogatnak és pontozgatnak.

Nem, a világ nem így működik." - de a világ pontosan így működik, aki jót akar önmagának és másoknak, az terroristákkal nem tárgyal.

(banyucika azzal,hogy megzsarolta a fiát az állatai életével belépett a klasszikus terrorista definíció alá, ez van..."A terrorizmus az erőszak alkalmazásának vagy az azzal való fenyegetésnek olyan stratégiája, mely félelemkeltés révén meghatározott politikai, ideológiai vagy vallási célokat szándékozik kikényszeríteni")

2019. okt. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
50%

Kedves Bendegúz!

Ahogyan formálod a mondataidat, nekem az "Indul a bakterház" jutott rólad az eszembe.


„Anyám rám mutatott, és ezt mondta a kupecnek:

- Ez az a fiam! Azt hiszem, megfelel tehénpásztornak. .

Igen haragudtam anyámra, hogy csak ilyen alacsony hivatalra tart alkalmasnak. Minden álmom azt volt, hogy kutyapecér leszek vagy végrehajtó, és csendőrökkel kísérgettetem magam végig a falun, gubaszivart szívok, egyszóval : úr leszek, de nagy. . . Mondom, csalódással kezdődött az életem.”


Így hát mond meg anyádnak, hogy inkább leszel kutyapecér mint keresztapa.

:)

2019. okt. 22. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
97%
Micsoda példamutató keresztény család, állatok megölésével fenyegetőznek... A gyomrom felfordul. Hát én ezt felvenném diktafonnal, aztán mennék a gyámügyhöz.
2019. okt. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 Metionin ***** válasza:
100%
Szerintem akkor se vállald el. Ha anyád balhézik mindenki előtt, főleg a templomban, azzal saját magát égeti de nagyon. Ha mást nem, a papnak szólnék előre hogy mi a helyzet. A családot meg tájékoztatni kellene, hogy keresztszülő nem csak rokon lehet, ha a rokonságban nincs alkalmas személy, akkor válasszanak valami ismerőst, barátot. Ne sózzák már olyanra a gyereket aki a háta közepére se kívánja. És amint lehet, lépj is le, ezt már csak a család milyensége (erőszakos szülő, random a családba pottyanó gyerek amit tukmálnak stb.) miatt.
2019. okt. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
15%
Amúgy azt elég fura érvnek tartom, hogy azért nem akar valaki keresztszülő lenni, mert nem szereti a gyerekeket. Nem marad örökre gyerek, előbb-utóbb felnőtt lesz belőle. A másik meg, hogy attól, ha nem vállalnád el és nem lennél a keresztapja, attól még ugyanúgy a családod tagja lesz és ugyanúgy látnod kell őt családi összejöveteleken, szóval ebből a szempontból nem igazán értem, miben lenne más, ha a keresztapja lennél.
2019. okt. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz keresztszülő lenni, akkor nem is lehetsz az.

"Keresztszülő lehet az a tizenhatodik életévét betöltött személy, aki alkalmas, és szándékozik is ezt a tisztséget viselni." (872. kánon)

Tehát benne van az egyházjogban a keresztszülőnek el kell vállalnia ezt a tisztséget. Ha nem akarsz az lenni, akkor nem leszel és kész. Csak ki kell nyitni hozzá a kis szádat. No nem a szüleidnél, hanem ott, ahol lesz a keresztelő. Ugyanis előtte legalább 1 hónappal ezt be kell jelenteni a tervezett keresztszülőkkel együtt. Menj oda te is, és szólj, hogy nem akarsz keresztapa lenni. Ez a korrektebb forma. A kevésbé korrekt az, hogy a keresztelőn, mikor megkérdeznek, hogy támogatod-e a gyerek szüleit a keresztény nevelésben, akkor azt mondod, hogy nem... :))

2019. okt. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!