Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Én vagyok a rossz, amiért nem...

WidowmakerButt kérdése:

Én vagyok a rossz, amiért nem akarok keresztapa lenni?

Figyelt kérdés
Az anyukám nagyon akarja, hogy keresztapa legyek, de én semmiképpen nem akarok az lenni. Szerencsére nem olyan család vagyunk, aki szerint a keresztapás egyenlő a gyerek pénzelésével, de én akkor sem akarok az lenni. Egyszerűen nem, és kész. Ezt próbálom kedves édesanyám tudtára adni, akinek a válasza általában az illem felhozása, vagy hogy ő mindent megtesz értem, ő pedig csak ennyit kér. Viszont ezt nem egyszerűen kedves hangnemmel csinálja, konkrétan fenyegetőzik, ha pedig úgy van, elkezd üvöltözni, mondván, hogy ebben a házban mindenki dilis, és hogy már elege van belőlünk. Való igaz, hogy mindent megtesz értem, és egy kicsit el is vagyok kényeztetve, de ha egyszer pont olyat akar tőlem, amit én nem szeretnék, akkor én lennék a rossz, vagy ő neki van igaza? Rengeteg helyen hallottam, hogy elutasították a keresztapaságot, de ő szerinte ez nem méltó egy ember illeméhez. A gyerekeket amúgy sem csípem annyira, falra tudnék mászni tőlük, de mégis a nevemet kell adnom hozzá. Gondolkodtam, hogy elszaladok valahová, esetleg ki a mezőre, amíg ez az ostoba keresztelő tart, de viszont ez nagyon éretlen viselkedés lenne, és anyám akár még meg is verne érte (17/f vagyok de ha az anyámra rátör a dili, képes ráncigatni, erőből a fejemre csapni, az ágyra szorítani stb.)

2019. okt. 21. 14:22
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
87%

Nem értek sok embert... Hogyha nem akar keresztszülő lenni, akkor mért kellene elfogadnia?

Ha nem akar, akkor nem akar, és kész. Teljesen mindegy, milyen okból. Ha csak annyi lenne az oka, mert az ágyról először reggel a jobb lábát tette le, akkor sem kellene elvállalnia. Ezt nem kell megindokolni! Ha nem érzi magában a késztetést rá, minek akarná itt sok kommentelő is ráerőltetni?

Állj ki magadért, kérdező! Ha az otthoniakkal nem lehet ezt megbeszélni, akkor beszélj a pappal. Az ilyen dolgokkal nyugodtan meg lehet keresni őket, nem fog elhajtani.

2019. okt. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a pappal kellene beszélned négyszemközt. Mondd el neki a helyzetet, hátha tud segíteni valahogy (mondjuk nem enged át a felkészítő tanfolyamon, ha van rá lehetőség vagy ilyesmi).
2019. okt. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 A kérdező kommentje:
Először is, sajnos nem tudom, hogy melyik templomban lesz (direkt nem mondták el), szóval a pappal semmiképpen sem tudnék beszélni. Másodszor, az anyám szerint nagyon nagy illetlenség, érvelhetek bármivel, mondhatok bármit, a válasz úgyis az lesz, hogy illetlenség elutasítani, mivel a testvérem, és testvérek sosem utasítják el (nyilván nem így van de ő ezt hangoztatja)
2019. okt. 24. 21:49
 44/50 anonim ***** válasza:
100%
Olyan sok templom azért nyilván nem jön szóba. Nézd meg a környékbeli, és a még szóba jöhető templomok honlapját. Ott fel szokták sorolni, hogy kiket fognak keresztelni és mikor.
2019. okt. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
100%

"Először is, sajnos nem tudom, hogy melyik templomban lesz (direkt nem mondták el), szóval a pappal semmiképpen sem tudnék beszélni."

Egyszer azért ki fog derülni... :)) Gondolom olyan messzi templomban nem lesz. Majd szólsz akkor a plébánián, ha máskor nem, előtte pár nappal. A keresztelő érvényes keresztszülők nélkül is. Én is meg vagyok keresztelve, de nincsenek keresztszüleim.

2019. okt. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
80%

“Másodszor, az anyám szerint nagyon nagy illetlenség,”

Na ez a baj és ezért találsz mindenre kifogást. Mert túlságosan törődsz anyád véleményével, pedig nagyon nem kéne, megmérgezi az életedet.

2019. okt. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 A kérdező kommentje:
Lehet hogy későn válaszolok a saját kérdésemnél, de mint azt már egy jó párszor elmondtam, hiába törődök anyám véleményével, hiába mondok nemet, hiába teszek bármit is, ő úgyis rám fog kényszeríteni bármit amit ő kitalál. Miért olyan nehéz felfogni, hogy nem minden családban van szabad akarata egy gyereknek, főleg ha a saját szülei hóbortosan kényszerítik akarata ellenére egyes dolgokra.
2019. nov. 18. 17:32
 48/50 anonim ***** válasza:
100%
17 éves vagy. Ne legyél már ilyen tehetetlen. A kérdéses napon felülsz egy vonatra, és elmész egy másik városba. Plázázol, nézelődsz, este hazamész - és kész, nem leszel keresztapa. Nem kényszeríthetik rád, ha nem akarod. Annyira nem vagy már gyerek, hogy mindig oda menj, ahova mások megfognak és visznek.
2019. nov. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te ne kérjél itt senkit számon, hogy mit miért olyan nehéz felfogni, mert te vagy szimplán életképtelen.

Mi az, hogy “nincs szabad akaratod”?

Mi fog történni, ha pl tényleg fogod magad, és elmész vonattal, busszal, akármivel valahova?

Anyád ordítani fog? Na és?

Rángatni kezd? Mivel fiú vagy, nyilván erősebb is. Nem kell megütnöd, egyszerűen csak fogd le, lökd el magadtól. Ezt önvédelemnek hívják. Amit ő csinál, azt meg bántalmazásnak.

Megsértődnek a rokonok? Szépen mondd el, hogy mi az oka annak, hogy nem vállalod. Nyugodtan mellékelhetsz anyád dühkitöréseiről egy-egy videót, hangfelvételt is.


Lényeg az, hogy MINDENRE van megoldás. Csak persze akarni is kell, nem picsogni meg másoknak beszólni, hogy jajj, nem fogják fel, mi van. Azt hiszem, elég türelmes volt itt veled a többség, kulturált válaszok is érkeztek általában (ritka az ilyen, csak mondom!). De te minden egyes tanácsba belekötsz, kifogásokat keresel, hogy miért nem fog menni, ja és most még te támadsz azokra, akik segíteni akartak.

2019. nov. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
86%
"hiába mondok nemet, hiába teszek bármit is, ő úgyis rám fog kényszeríteni bármit amit ő kitalál." - Kérdező, kényszeríteni csak azt lehet, aki hagyja magát... szép baleset lett volna, ha az anyám 17 évesen úgy ugráltatott volna, ahogy kedve tartja...
2019. nov. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!