Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Én vagyok a rossz, amiért nem...

WidowmakerButt kérdése:

Én vagyok a rossz, amiért nem akarok keresztapa lenni?

Figyelt kérdés
Az anyukám nagyon akarja, hogy keresztapa legyek, de én semmiképpen nem akarok az lenni. Szerencsére nem olyan család vagyunk, aki szerint a keresztapás egyenlő a gyerek pénzelésével, de én akkor sem akarok az lenni. Egyszerűen nem, és kész. Ezt próbálom kedves édesanyám tudtára adni, akinek a válasza általában az illem felhozása, vagy hogy ő mindent megtesz értem, ő pedig csak ennyit kér. Viszont ezt nem egyszerűen kedves hangnemmel csinálja, konkrétan fenyegetőzik, ha pedig úgy van, elkezd üvöltözni, mondván, hogy ebben a házban mindenki dilis, és hogy már elege van belőlünk. Való igaz, hogy mindent megtesz értem, és egy kicsit el is vagyok kényeztetve, de ha egyszer pont olyat akar tőlem, amit én nem szeretnék, akkor én lennék a rossz, vagy ő neki van igaza? Rengeteg helyen hallottam, hogy elutasították a keresztapaságot, de ő szerinte ez nem méltó egy ember illeméhez. A gyerekeket amúgy sem csípem annyira, falra tudnék mászni tőlük, de mégis a nevemet kell adnom hozzá. Gondolkodtam, hogy elszaladok valahová, esetleg ki a mezőre, amíg ez az ostoba keresztelő tart, de viszont ez nagyon éretlen viselkedés lenne, és anyám akár még meg is verne érte (17/f vagyok de ha az anyámra rátör a dili, képes ráncigatni, erőből a fejemre csapni, az ágyra szorítani stb.)

2019. okt. 21. 14:22
1 2 3 4 5
 21/50 A kérdező kommentje:
18-as Szerinted én nem próbáltam már azóta lebeszélni őket, amióta megszületett a gyerek? Tudod te hányszor próbálják a gyereket odatenni a fejemhez amikor alszok például vagy ilyesmi, azt gondolva, hogy így talán megszeretem? Az anyámmal egyszerűen nem lehet komolyan beszélgetni, mert az lesz amit ő akar úgyis. Nem is tudom hányszor próbáltam leülni a szüleimmel, és megbeszélni velük, de mindig ugyan az a válasz "Keresztapa leszel, ha tetszik ha nem" Egyszerűen hiába csinálok bármit is, mert mint már mondtam, konkrétan elhurcolna a templom elé, akárhogy is próbálok ellenállni. Próbáltam már kedves szavakkal megkérni, nem működött, próbáltam határozottan megmondani, az sem működött. Próbáltam kicsit agresszívebben megmondani, az aztán végképp nem működött. Nem értem miért gondolod, hogy csak úgy beletörődtem ebbe az egészbe, ahogy már felsoroltam, mindent megpróbáltam. Rokonok segítségével, a barátaim segítségével, de semmi, nem enged a szavából.
2019. okt. 21. 16:55
 22/50 A kérdező kommentje:
Sőt már fenyegetést is kaptam, miszerint ha bakit merek csapni, vagy a templomban valamit csinálok, azon nyomban elveszi minden értékemet (amikből néhányat a saját pénzemen vettem) sőt, még a kisállataimmal kinyírásával is fenyegetőzött, és attól félek meg is tenné.
2019. okt. 21. 16:58
 23/50 anonim ***** válasza:
80%
Èn azt nem èrtem, egyáltalán hogyan keresztelhetik meg azt a gyereket? Nálunk csak azokat a gyerekeket kereszteli meg a pap, akinek a szülei templomban esküdtek. A keresztszülő pedig csak az lehet, aki már bèrmálkozott.
2019. okt. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 Savlekotő ***** válasza:
82%
Anyukád állatokat gyilkolna itt rég nem a keresztapaság a fő gond hanem h anyuka valószínű skizofrén,orvoshoz kéne mennie mielőtt titeket nyirdos ki mer bevillan neki vmi..
2019. okt. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
77%
Èn azt nem èrtem, egyáltalán hogyan keresztelhetik meg azt a gyereket? Nálunk csak azokat a gyerekeket kereszteli meg a pap, akinek a szülei templomban esküdtek. A keresztszülő pedig csak az lehet, aki már bèrmálkozott.
2019. okt. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
35%

Ha ennyire komolyan agyamentek, akkor bírd ki és utána szard le az egészet.

Úgy is csak a kirakat kell nekik.

2019. okt. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
Oo, kètszer küldtem el vèletlenül :-)
2019. okt. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
88%

Előző,, de egyszer sincs igaza a papotoknak:

"A kereszteléshez szükséges, hogy _legalább az egyik szülő vállalja_ a gyermek katolikus nevelését. A gyermek katolikus nevelésére vonatkozó ígéretet akkor is bizalommal kell fogadni, ha a szülők más (idősebb) gyermeküket korábban hitoktatásra nem járatták. _A gyermek megkeresztelésének nem feltétele, hogy a szülők egyházilag rendezett házasságban éljenek_, illetve visszamenőleg egyházközségi hozzájárulást ("egyházi adót") fizessenek."

[link]

2019. okt. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
87%

"sőt, még a kisállataimmal kinyírásával is fenyegetőzött" - Kérdező, na EZ lenne az a pont, amikor tőlem akkorát kapna visszakézből, hogy kivinné magával a templomajtót...

Ennek meglenne az a plusz haszna is, hogy a pap egyből belátná, hogy nem vagy az a kifejezett keresztszülő-típus...

2019. okt. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
79%
Ha katolikus vagy el kell menjél keresztszülői felkészitőre.Ott mond meg a papnak,hogy ezt az egész keresztapaságot te nem akarod, rád akarják kényszeriteni.
2019. okt. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!