Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért természetes nekik?

Miért természetes nekik?

Figyelt kérdés
A rokonsagunkban csak nekünk van autónk. És ha bármelyik rokonak fuvara van szüksége, nekunk szól de soha senki nem ad benzin pénzt. Természetesnek veszik, hogy ingyen furikazuk őket.
2019. nov. 2. 09:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem eleve pofátlanság, hogy valakiben föl se merül, hogy valamivel viszonozza. Egyrészt a benzint, másrészt az amortizációt (mert az is költség!), harmadrészt az illetőnek a rá szánt szabad idejét.

Én biztos azonnal leállítanám őket. Benzinpénzért se fuvaroznék többé senkit. Megmondanám, hogy ha autó kell neki, vegyen. Nekem sem a legyek hordták össze a rávalót.


Az egy másik kérdés, hogy szüleimmel, testvéremmel segítjük egymást annyiszor, hogy köztünk ez természetes lenne. Ill. alkalomszerűen persze más rokonnak is segítenék. A gond az, amikor valaki erre építi az életét. Na akkor - stílszerűen szólva - behúznám a kéziféket.

2019. nov. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
76%

Attól függ, hogy havonta vagy hetente találnak meg, illetve, hogy mihez kell autó. Például a szinte járóképtelen nagyit kórházba vinni, vagy a heti nagy bevásárlást nem akarja valaki busszal hazavinni. Én nem mennék hetente boltokat járni mininális viszonzásért sem, nemhogy anélkül. De még akkor sem, ha emiatt nekem rendszeresen át kéne szerveznem a napomat.

Állandó, súlyos beteg rokon esetén segítenék, de már az elején jeleztem volna, hogy azért legyen B terv is, hogy legyen, aki fuvarozza őket, mikor nekem nem megoldható.

Ezeket kéne előbb tisztázni, kit és miért kell fuvarozni, mert van különbség.

2019. nov. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
89%

ma 10:12-esnek:

Valamivel többet esznek a lovak, ha többet dolgoznak, de ez elhanyagolható.

Viszont a testvérem 2 gyereke hetente 2x jön lovagolni... Ami nekem (vagy férjemnek, aki tud velük foglalkozni) 2-3 órás program, mert előtte is le kell takarítani a lovakat, aztán lovaglás (a gyerekek nem boldogulnak el még egyedül, szóval egymás után, karámban, futószáron), utána is rendbe tenni a lovakat. A gyerekek segítenek, de ahhoz még nem elég nagyok, hogy felügyelet nélkül tudják csinálni.

És egy csak egy ember gyerekei. Anyám testvére az unokákkal, unokatesóm gyerekei...

Nekem éppen más dolgom is lenne, főleg hétvégén, amikor pl. mi szeretnénk a férjemmel lovazni :) végül is ezért tartjuk a lovakat.

Illetve, ha elvinné a 2 gyereket heti kétszer lovagolni, az alsó hangon HETI 12 ezer forint... Egy 50 kg-os zsák zab meg nálunk most 2500-3000 ft. Nekem egyszerűen az igazságérzetem nem engedi meg, hogy bárki úgy akarjon másokat rendszeresen kihasználni, hogy nem ad semmit cserébe. Legalább jelképesen, a jószándék jeléül tegye meg, vagy legalább ajánlja fel, aztán a másik fél elfogadja, ha szüksége van rá, ha nem, akkor meg megköszöni és nem kéri. Szerintem a normális, és nem érdekre meg kihasználásra alapuló kapcsolatoknak így kellene működniük.

2019. nov. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
38%

13-ra:

Szerintem nektek az igazi segítség az volna, ha olyat tennének, amivel ti időt spóroltok meg. Pl. azt mondaná valamelyik lovaglós rokon, hogy pár nap múlva megy nagybevásárlásra, és ha összeírod, neked mi kell, szívesen megveszi és odahozza. Mivel az is többórás program, ezért, ha kifizeted amit neked vett, akkor is nyertél: azt a 2-3 órát, amit nem kellett dugóban, sorban várakozva eltöltened. A benzinpénz megspórolása már csak bónusz lenne.

Vagy ha egyik szombaton egy kétemberes dolgot kell elhozni valahonnan (esetleg pont a lovaknak), akkor a rokon rászánja a szombatját, segít elhozni, és ezért egyikőtöknek felszabadul az a napja.

2019. nov. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
81%

Persze, igazad van, ez is segítség lenne, nem feltétlenül pénz, zabot, szénát, szalmát stb. várnék én, hanem BÁRMIT, hogy ne maradjon meg az a rossz íz, hogy ebben a helyzetben csak az egyik fél ad, és csak a másik fél kap.

Ha azt mondaná, hogy amíg a gyerekek lovagolnak, ő felsepri az istálló előtti részt vagy kiseper a takarmányosban, vagy megfőz otthon, és nekünk is hoz belőle, vagy bármi, nekem az is jól esne.

2019. nov. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, őszintén szólva 2-3 alkalom után én megkérdezném, hogy mivel tudnám viszonozni.

Ha pénzt nem akar kérni, akkor efféléket fölajánlanék.


Ha viszont rendszeresen heti két alkalommal odahordják a gyereküket, nos - az szolgáltatás. Ugyanúgy, mintha mondjuk angoltanár lennél és hetente kétszer órát adnál a gyereküknek. Bizony, elég szomorú, ha egy felnőtt embernek magától nem esik le, hogy ez már nem ugyanaz, mintha havonta egyszer eljönnének örülni a lovaknak.

2019. nov. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
61%

Ha tényleg probléma van szívesen segítek, bármikor ugrom ha szükség van rám, nem tudnám azt mondani hogy akkor ez most ennyi lesz.

A menjünk el a plázába típusú projektenél sose érek rá :)

2019. nov. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
58%
Hát igen, tudni kell nemet mondani.
2019. nov. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!