Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy titkoljuk a jövedelmünket a család előtt?

Figyelt kérdés

Szerényen és takarékosan élünk. Eddig mindig volt helye a pénznek, akármennyit is gyűjtöttünk össze. Például előtörlesztettük a lakáshitelünket.


Az ősztől jött egy nagyon jó munkalehetőség, amire éveket vártunk, mire sikerült. Innentől a bevételünk megtöbbszöröződött. A család kérdezte, hogy mennyit kapunk az új lehetőséggel, de mi erősen lefelé kerekítettünk. Nem mondtunk konkrét összeget, csak, hogy X összegnél többet, ami körülbelül fele a valós fizetésnek.


Emiatt érzem kicsit rosszul magam. Sajnos, ha elmondanánk, akkor a nagyszüleink és édesanyám nem tudnák magukban tartani és minden szomszédnak, ismerősnek, rokonnak vagy munkatársnak azonnal elmondanák. Más kisebb dolgokban volt már erre példa.


Az életszínvonalunkon nem nagyon változtattunk. Kicsit többet járunk kiállításra, koncertre, színházba. Mindent félreteszünk. Azonban nem rejthetjük el ezt örökké.



2019. nov. 29. 13:38
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
98%
Egyedül a férjem mostoha anyja elől kezdtem el titkolni,hogy mennyit keresünk,mert amint pénz szagot érzett,azonnal jött jópofizni,utána meg egész hónapban le voltunk kakilva.
2019. nov. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
36%

Persze, természetes. Én se mondom el senkinek sem a családban, hogy mennyit keresek.

Bár anyám sejti, hogy mostanában kicsit jobban, mert pl. a régi, még képcsöves tévét lecseréltem úgy, hogy az újat egy összegben fizettem ki stb.

Régebben a páromnak elmondtam -ez annyiból változott, hogy azóta egyedülálló lettem. :D

2019. nov. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
79%

Mikor elkezdtem dolgozni fiatalon, én is elmondtam ismerősnek, családtagnak, mennyit keresek, ha kérdezték. De főleg olyan válaszokat kaptam, hogy az nagyon kevés, ennyiért ők biztos nem dolgoznának ennyit, stb. Nekem ez rosszul esett, úgyhogy hamar megtanultam, hogy erről nem beszélek. Azóta már többszörösét keresem, de továbbra is tabutéma nálam.


Úgyhogy nálam normális, ha nem mondja el valaki a fizetését, nem is kérdezem soha.

2019. nov. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
85%
A fizetésed senkire nem tartozik. Inteligens ember nem is kérdezi. Én emlékszem, anyám sose mondta meg konkrétan, hogy mennyit keres (nem nélkülöztünk semmiben, tehát nem azért “titkolta”, hogy magára költse) és én sem kérdeztem. Most, hogy felnőttem, én sem mondom el sem a rokonságnak, sem a barátoknak.
2019. nov. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
98%

Igen, én se mondom meg az igazat arról mennyit keresek. Nem olyan eget rengető a fizetésem, de vidéken jónak számít.

Ha tudnák, hogy van 10-20 ezer "feleslegem", rögtön kérnének kölcsön..amit persze nem adnának meg soha.

Vannak terveim, szeretnék jogsit, egy házat, stb. Nem szétosztogatni a pénzemet...

2019. nov. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 Metionin ***** válasza:
86%
Van az a rokon, aki előtt jobb titkolni mert szétkürtölné mindenkinek.
2019. nov. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
80%

Abszolút nem rokonsági fok, hanem emberfüggő szerintem hogy kivel mennyire lehet pénzügyekről beszélni.

Vannak szülők, nagyszülők, harmadunokatesók, munkatársak akivel bizalmas kapcsolatban van az ember, vagy legalábbis tudja hogy nem fogják szétkürtölni, kölcsönkérni vagy beszólni miatta, ha megtudják mennyi pénzed van, és vannak akikkel abból is konfliktus van hogy találtál 500 ft-ot a földön.

Elvből tényleg butaság nem beszélni a fizetésről, mert “illetlenség” meg ilyen ökörségek, de te tapasztalatból tudod hogy a családod nem tud kezelni egy ilyen információt, tehát teljesen jogos hogy nem osztod meg velük.

2019. dec. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!