Ez normális? 16/F

Figyelt kérdés

Folyton másokra hallgatok, hogy mit csináljak, de anyámnak legjobban.

Közben abba bele se gondoltam, hogy jó-e ez nekem, csak, mert ő azt akarja.

"Ebbe a gimibe járjál!"

"Jól van. Ide járok."

Utólag úgy látom, hogy nem jó választás volt.

Vagy ha apám mondom, hogy x dolognak tanuljak "ez rossz ötlet, ne tanulj földrajztanárnak, abból nem lehet megélni" akkor elvetem az ötletet. Miért hallgatok rájuk ennyire?


2019. dec. 11. 21:05
 1/7 A kérdező kommentje:
Programozónak szeretnék tanulni, de aztán arról is lebeszélnek.
2019. dec. 11. 21:08
 2/7 anonim ***** válasza:
Kicsit magamra ismertem, miután elolvastam a gondolataid. Nálam annyiban másabb a helyzet, hogy úgy érzem, sínen vagyok egy adott dologban, és megkapom a kiábrándító, önbizalomromboló szövegeket. Leginkább a szüleimtől. Kérdésedre azt tudnám válaszolni, hogy tudat alatt meg akarsz nekik felelni (de ez csak egy feltételezés). Én is ilyen vagyok eleinte, de végül csak akkor fogadom meg a "tanácsaikat", ha látok benne rációt. Ha elfogadsz tőlem egy tanácsot, a továbbiakban is hallgasd meg őket, de próbálj felülkerekedni a megfelelési kényszeren (amennyiben ez áll a háttérben). 19/F
2019. dec. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

#2es teljesen egyetértek veled, valami hasonlót írtam volna én is.


Szerintem ez a ""probléma"" nem kevés korunkbelit érinthet.

2019. dec. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

De még én sem hiszek abban, hogy a földrajztanár nem érné meg.

Mi lehetnék még:

Zoológus, épitész, mérnök, állattenyésztő, geológus, régész vagy paleontológus.

Nem tudok választani!

2019. dec. 11. 21:44
 5/7 anonim ***** válasza:
#2 - Ezek mind érdekes hivatások és úgy gondolom, hogy bármelyikhez is lesz szerencséd, nem fogsz egyikkel se mellé nyúlni. Szerintem még nem kell ezen aggódnod, hogy melyik mellett kéne elkötelezned magad, még sokat változhatsz. Én is sokat változtam 16 éves korom óta. Adj egy kis időt magadnak, hidd el, sokszor tényleg ez a legjobb megoldás. Neked kell felismerni, mennyi időre lesz szükséged, hogy dönts valamiről. És a végén hidd el, hogy jól fogsz dönteni.
2019. dec. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 October15 ***** válasza:
Idehaza tényleg szarul keresnek a ta nárok, de inkább keress szrul mint hogy ne te dönts. Történészként valszeg teljes lelki nyugalomal fogok éhen dögleni. A prog info az egy halál nagy szpás egyetemen (legalábbis a matek) de az pl jól keres és az is egy érdekes dolog.
2019. dec. 12. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát szerintem mindenkit befolyások a szülei véleménye, ezzel nincs gond. Mindenesetre paleontologus ne legyél.
2019. dec. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!