Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Te miért tiltanád le a rokonod...

Te miért tiltanád le a rokonod a közösségi oldalon ha a rokonod egyáltalán nem foglalkozik veled?

Figyelt kérdés

Kicsit bonyolult a kérdésem. Tehát van ez az Instagram oldal ahol valaki nem is a teljes nevén van fenn hanem csak a kereszt néven tehát ha akartam volna se tudtam volna megkeresni őt nem néztem és nem is tudtam volna megkeresni a profilját. Most karácsony alkalmából egy másik rokon mondta nekem mikor erről beszéltünk aki letiltott hogy milyen visszahúzó típusú személyisége van és mondták nekem ha hiszem ha nem van Instagramon profilja. Rakeresek az adott névre, erre nem található csak a profilkép és a név a profil üres a többiek mondták hogy ez azért van mert letiltott engem! Mi a fene? Mégis mi okból tiltott le ha a való életben nem tartjuk a kapcsolatot, kb 5 évben egyszer találkozunk , egyáltalán nem nézegettem a profilját nem csináltam semmit ott de ezáltal hogy témába került karácsonykor rákerestem arra a névre amit mondtak hogy fenn van. Erre le vagyok tiltva. Namost, ebből kifolyólag azt gondolom ezidáig Ő nézegette az én Instagram profilomat Ő keresett rám nyilván ha le vagyok tiltva de Miért?! Azt mindig is tudtuk róla hogy "nem 100-as" szépen szólva de ez ?furcsa. Irigység vagy utalálhat? Miért tiltott le? Néhány családtagjaimnál elérhető a felhasználó név alatt mint privát profil tehát az sem lehet h azért tiltott le ha véletlenül megtalálom a profilját nehogy megnézzem a szuper titkos képeit... :D

Viccet remélem érti mindenki. Van aki azt mondta hogy ha jelent valaki valakit akkor automatikusan tiltja is a felhasználót létezik hogy jelentget engem?


( Azt tudni kell hogy egész életében irigy volt rám és szinte mindenkire a családban , súlyos problémák voltak korábban nála pszichológushoz járt).


Nem értjük valaki valami ötlet?


2019. dec. 26. 23:30
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:

Utolsó! Milyen üldözési mánia? Úristen... Látom te nem vagy képben egyáltalán! Ahhoz hogy én valakit le tudjak tiltani egy közösségi oldalon ahhoz rá kell menjek a profiljára és úgy letiltom. Nyilván való hogy ráment a profilomra. Ez nem is kérdés! Ezzel magadat minősíted,ennyit konyítasz a közösségi oldalakhoz 2019-ben ami nem lenne baj ha nem trollkodnál itt... Egyértelmű tiltani csak úgy lehet valakit hogy rákattintasz a profiljára és tiltod.

(levelezést leszámítva, ha üzenetváltás nem történt, például Messengeren rögtön onnan lehet az üzenet küldőjét tiltani) de itt nem történt semmi levelezés.

Lehet tovább görgetni akinek nincs érdemi hozzászólása a témában :-)

2019. dec. 27. 01:41
 12/47 anonim ***** válasza:
97%
Nem érdekel mi van vele, és őt se érdekli mi van veled. Miért lényeges hogy le vagy-e tiltva vagy sem? Mivel nem törődtök egymással, ennek tök érdektelen infónak kéne lennie.
2019. dec. 27. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
71%
Ha annyira nem erdekel, ahogy azt allitod, akkor miert zavar a tiltas?
2019. dec. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem a rokonoktól megtudta, hogy nem vagy jó véleménnyel róla és ez érzékenyen érintette.

Ha tudnád, hogy a rokonok közül még kit/ kiket tiltott le, közelebb kerülhetsz, hogy miért.

2019. dec. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
79%

"Dehogy is, pont nem érdekel de meghallgatom amit valaki mond róla miért ne?"

Jól értem: személy szerint ő nem érdekel téged, de a pletyka róla igen?

Pletyka-szereteted miatti letiltása érthető és jogos!

2019. dec. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
94%
Hogy ne rajtam csámcsogjanak. Egyébként előforduljat az is hogy nem nézegette az oldaladat hanem felajánlott az ig mint lehetséges ismerős ő meg letiltott mert nem bírjátok egymást.
2019. dec. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
40%

Ezek a letiltom, feloldom, törlöm, újrajelölöm játszmák olyan gyerekesek és értelmetlenek.


Nálam a következő játékszabály van érvényben.

Engemet egyszer lehet tiltani. Utána már, ha mégis felold az illető, nem fogadok el újra jelölést.

Engemet törölni is egyszer lehet csak. Ugyanúgy nem fogadom vissza az ismerősi körömbe.

Oka: ha valaki képtelen a normális asszertív kommunikációra, hogy úgy oldja meg a konfliktusait, akkor én nem állo, bele bohóckodásba.

Egyetlen kivétel, ha valaki véletlen rosszat nyom, volt ilyen, nem volt semmi nézeteltérés, törölt, aztán visszajelölt. De ez csak technikai dolog volt.


Másik téma, hogy én kit törlök, tiltok.

Törölni leginkább azokat szoktam, nem fájó szívvel, akik vala bejelöltek, nem is ismerjük egymást és folyamatosan idegesítő posztokat írnak ki. Ilyen életjótanácsokat kéretlenül, meg frusztrált, panaszkodó, de legfőképpen általánosító negatívkodásokat. Na ezeket unfollow, vagy törlés.


Részemről tiltás csak az ellenséges vagy fenyegető jellegű embereknek jár. Véglegesen.

2019. dec. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
75%
Azért, mert most itt magyarazol a tiltásról, ha látnád, akkor meg arról pofáznál. Ezt akarja megelőzni.
2019. dec. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
66%

"Miért tiltott le nem értem de legalább most rájöttem hogy Ő nézegette az én profilomat kitudja mióta és miért."

Azért nézegette (vagy csak egyszer megnézte), mert érdekelted őt (valamennyire) - és mert lehetővé tetted, hogy akárki nézegesse. És azért tiltott le, mert már nem érdekled. Olyan nehéz ezt elviselni? Ha ő sem érdekelne téged, tennél rá, hogy letiltott-e vagy nem.

2019. dec. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
79%
Ha nem tartjátok a kapcsolatot, akkor nem édes mindegy?
2019. dec. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!