Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit kellett volna reagálnom?

Mit kellett volna reagálnom?

Figyelt kérdés

A párom testvérei itt vannak nálunk. Általában kérdés nélkül érkeznek és túl sokáig maradnak. Pl csütörtökön jöttek, úgy voltak itt nálunk, hogy mi meg dolgoztunk közben... és csak vasárnap este mennek el.


3 napja nem csinálok semmit, amit szeretnék, mert ők a vendégek persze. Most kártyáznak én meg el kezdtem nézni egy filmet, amit szeretek és pont megy a tvben, de végig fikázzák az egészet. Megállapították, hogy ez egy szar és biztos meg nem néznék, aztán folyamatosan ilyen kérdéseket tesznek fel, hogy ki eza hülye, hogy néz már ki, mi ez a baromság, stb. Szóval kijöttem a szobából, hogy netezzek, de most meg vannak sértődve.


Az is az illem része, hogy hagyom magam (illetve azt, amit szeretek) sértegetni?


2020. jan. 4. 20:13
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Párom nem akar veszekedni velük, meg őt annyira nem zavarja a dolog, mert ő nem feszeng mellettük.


Ez nem egy nyílt konfliktus, így a látszólagos semmire nem küldhetem el őket a francba..

2020. jan. 4. 22:25
 12/19 anonim ***** válasza:
91%

A távirányítót te uraljad, ne ők.

A bunkóságért tessék beszólni, házimunkába bevonni őket (ha úgy viselkednek, mint aki ott lakik, viselkedjenek is úgy).

Ha terhedre vannak, akkor legközelebb amikor jönnek, kérdezd meg tőlük, meddig maradnának, kérd el tőlük a lakásuk kulcsát, és menj át addig hozzájuk lakni. Szerintem már az ötlettől kikerekedik a szemük, jó esetben észbekapnak.

2020. jan. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél ki egy hét szabit és látogasd meg őket! 😉
2020. jan. 5. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan alakult ki az a helyzet, hogy a párod testvérei rendszeresen beállítanak hozzátok bejelentés nélkül több napra? Vettetek a pároddal közösen egy lakást, vagy közösen béreltek és egyszer csak elkezdtek hívatlanul hozzátok járogatni a testvérek, vagy párodé a lakás, ez a helyzet mindig is így volt nála, Te odaköltöztél, de nem beszéltétek meg az együttélés szabályait?
2020. jan. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Együtt bérelünk egy lakást. 120 kmre laknak és nem érzik elégnek havi egy hétvégére jönni, illetve szeretnek meglepetésként megjelenni.
2020. jan. 5. 12:26
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem látszólagos semmi, hanem részedről tűrhetetlen állapot. Nem kell eltűrnöd,sőt nem is szabad! Meg kell mondanod a párodnak, hogy közölje velük, hogy nem jöhetnek egyeztetés (nem bejelentés!) nélkül, előre kell tájékoztatniuk, hogy meddig maradnak, ha pedig az neked sok, akkor szabhatsz rövidebb időt is, és nem szólhatnak be neked. Ha erre a párod nem hajlandó, akkor azt a kapcsolatot azonnal be kell fejezni, mert neked nem jó. Ennyi.
2020. jan. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a helyzetben első körben le kell ülni a barátoddal és megbeszélni, miért nem elfogadható ez így számodra. Mivel a lakás a Te otthonod is, neki is meg kell tanulnia, hogy mindenben közösen kell döntenetek, tehát ha valami őt nem zavarja, de Téged igen, akkor ezt figyelembe kell vennie és erre megoldást kell találni. Neked nem a testvéreivel kell megvitatnod ezt, hanem a barátoddal, utána pedig neki kell lerendeznie a családjával a megbeszéltek szerint.
2020. jan. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
82%

Legközelebb be se engedd őket. Majd megtanulják, hogy ne állítsanak be hozzád.

Az, hogy piszkálnak és nem hagynak élni a saját házadban, elég indok ahhoz, hogy kidobd őket.

Én a helyedben, már amikor elkezdtek rád pofázni, már akkor közöltem volna velük, hogy oké, lehet csomagolni és hazahúzni.

2020. jan. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
85%
En értem,hogy miért nem mersz rájuk szólni.Ez mind a párod gyámoltalansága miatt van.Inkább te türj,minthogy a párod megmagyarázná nekik,hogy kinek hol a helye, ha látogatóba jönnek.
2020. jan. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!