Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek engedjek?

Szerintetek engedjek?

Figyelt kérdés
Nos a helyzet az, hogy a ház, amiben a nagybátyám lakik, 1/4-ed részben az enyém, édesapám után örököltem meg (1995-ben meghalt). Állítólag valamikor a 80-as években ők megegyeztek, hogy apa átadja neki a részét, valami irat született is erről kézzel írottan, két tanúval, de azóta ezt nem érvényesítette. Három hagyatéki volt, mindenhol én vagyok megjelölve tulajdonosként. Viszont most elkezdett "zaklatni", hogy mondjak le róla, különben beperel, stb. Természetesen fizetni nem szeretne, ajándékozással akarja megoldani. Tudni illik, ő egy rettenetes nagybáty volt világ életében. Apa halála után nem hogy segített volna, állandóan áskálódott, egy halom földterületből ki szeretett volna túrni, amiben én is örökös voltam, semmi jót nem tudok róla elmondani. Anyát is állandóan zaklatta, hogy mindenről mondjon le, amit apa után örököltem. Viszont a fiával jó a kapcsolatom, nagyon szeretem, jó unokatestvér, nem is akar belekeveredni. Nem tudom mit tegyek, hogy lemondjak-e vagy sem. Őszintén szólva nagyon megérdemelné, hogy ki kelljen fizetnie, de azt sem tudom, hogy egyáltalán esélyem van-e egy ilyen esetben pert nyerni. Meg aggódok azért is, hogy lesz-e erőm szembe menni vele, hiszen elég rossz emlékeim vannak róla. Szerintetek mit tegyek? Válaszaitokat előre is köszönöm.
2020. jan. 22. 12:01
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek az eddigi hasznos válaszokat! Nem, ez a papír pár évvel a születésem előtt keletkezett, akörül, hogy apukámék épülni kezdtek volna, azaz kb 1984-85 körül. Anya beszélt csak erről, hogy apa valamit aláírt de ő sem látta. Én sem. Annyit tudunk, hogy két tanú is aláírta, meg az van benne, hogy apa lemond a házrészről.
2020. jan. 22. 12:54
 12/31 anonim ***** válasza:
95%

"Állítólag..." "Valami papírt írtak..."


Pereljen be ha olyan biztos a dolgában! (Nem fog!)

2020. jan. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Mondanám, hogy nem meri megtenni ezt a per dolgot, de sajnos van olyan buta, hogy minden infóra felül, amit a haverjai mondanak, és meglépi :D
2020. jan. 22. 12:56
 14/31 anonymousreview60 ***** válasza:
95%
Fizessen a nagybátyád! Ha akarta volna, érvényesíti az átiratást, amíg apád élt. Nem tette, elb....ta.
2020. jan. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
96%

Az a papír semmit sem ér!

Ingatlant ügyvéd jelenlétében lehet eladni, és a földhivatalhoz be kell vinni az adásvételit, (vagy ajándékozási szerződést, stb.), ahol ezt hivatalosan bejegyzik a tulajdoni lapra.

Azé az ingatlan, akinek a neve a tulajdoni lapon szerepel. Ha az te vagy, akkor a tiéd.

Menj ügyvédhez, annyit megér, hogy megnyugodj. Az ilyen két tanús, kézzel írt papír lófütty.

2020. jan. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
95%

"Állítólag valamikor a 80-as években ők megegyeztek, hogy apa átadja neki a részét, valami irat született is erről..."


5 éven belül lehetett volna ilyen igénye édesapád halála után, de akkor is csak akkor, ha ez VÉGRENDELET volt, nem pedig valami irkafirka. Ha apád még életében neki akarta volna adni, de valamiért nem tette, akkor az a papír jó lesz wc papírnak, feltéve, ha kellően puha.

2020. jan. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
94%
Ki akar turni ebbol is! Fordulj ugyvedhez, majd o megmondja a tutit! A nagybatyadtol pedig ne rettegj, hanem higgadtan kozold vele, hogy minden a jogszabalyoknak megfeleloen lesz intezve.
2020. jan. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
95%
Kizártnak tartom, hogy apukád halála után 25 évvel bármit is elérne ellened.
2020. jan. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
94%
Az a papír nem ér semmit. Ne engedj, ő pereskedjen csak.
2020. jan. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
90%

Gyanítom, hogy a papír is csak a mesében létezik.


Csatlakozva a többiekhez arra bátorítalak, hogy ne engedj!

két évtizeddel ezelőtti állítólagos dolgokra alapozva nem lehet senkit beperelni.

Kívülről nézve abszolút az látszik, hogy érzelmi zsarolással akar nyomást helyezni rád.

Szerintem már a per megindításához hiányzanak neki a bizonyíték. Még ha van is valami fecni, az semmit nem jelent - ha nem ügyvéd/közjegyző előtt írták alá.

2020. jan. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!