Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek engedjek?

Szerintetek engedjek?

Figyelt kérdés
Nos a helyzet az, hogy a ház, amiben a nagybátyám lakik, 1/4-ed részben az enyém, édesapám után örököltem meg (1995-ben meghalt). Állítólag valamikor a 80-as években ők megegyeztek, hogy apa átadja neki a részét, valami irat született is erről kézzel írottan, két tanúval, de azóta ezt nem érvényesítette. Három hagyatéki volt, mindenhol én vagyok megjelölve tulajdonosként. Viszont most elkezdett "zaklatni", hogy mondjak le róla, különben beperel, stb. Természetesen fizetni nem szeretne, ajándékozással akarja megoldani. Tudni illik, ő egy rettenetes nagybáty volt világ életében. Apa halála után nem hogy segített volna, állandóan áskálódott, egy halom földterületből ki szeretett volna túrni, amiben én is örökös voltam, semmi jót nem tudok róla elmondani. Anyát is állandóan zaklatta, hogy mindenről mondjon le, amit apa után örököltem. Viszont a fiával jó a kapcsolatom, nagyon szeretem, jó unokatestvér, nem is akar belekeveredni. Nem tudom mit tegyek, hogy lemondjak-e vagy sem. Őszintén szólva nagyon megérdemelné, hogy ki kelljen fizetnie, de azt sem tudom, hogy egyáltalán esélyem van-e egy ilyen esetben pert nyerni. Meg aggódok azért is, hogy lesz-e erőm szembe menni vele, hiszen elég rossz emlékeim vannak róla. Szerintetek mit tegyek? Válaszaitokat előre is köszönöm.
2020. jan. 22. 12:01
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
76%

Ha jól értem, akkor a papír 35 évvel ezelőtt íródott.

Akkoriban még nem kellett hozzá ügyvédi közreműködés, az adásvételivel lehetett menni a földhivatalhoz. Tudom, mert mi is így vettünk és adtunk el házat, telket.

Ha akkor nem ment el a földhivatalhoz, akkor az már 30 éve ELÉVÜLT!...ha egyáltalán létezett ilyen papír

És ezt ő is tudja, ezért nem támadta meg a hagyatéki végzést!


Minden egyebet leírtak előttem, a neked járó bérleti díjtól kezdve a "Közös tulajdon megszüntetése iránti perig", az ügyvéd is ezeket fogja neked mondani, de mindenképpen menj el hozzá!

Arra ne várj, hogy ő fog perelni, mert bele sem kezd, mert tudja veszíteni fog. Viszont ha te nem lépsz, pénzt sem fogsz látni, pedig manapság egy ingatlan 1/4-e alaphangon is lehet 5 millió.

2020. jan. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!