Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek engedjek?

Szerintetek engedjek?

Figyelt kérdés
Nos a helyzet az, hogy a ház, amiben a nagybátyám lakik, 1/4-ed részben az enyém, édesapám után örököltem meg (1995-ben meghalt). Állítólag valamikor a 80-as években ők megegyeztek, hogy apa átadja neki a részét, valami irat született is erről kézzel írottan, két tanúval, de azóta ezt nem érvényesítette. Három hagyatéki volt, mindenhol én vagyok megjelölve tulajdonosként. Viszont most elkezdett "zaklatni", hogy mondjak le róla, különben beperel, stb. Természetesen fizetni nem szeretne, ajándékozással akarja megoldani. Tudni illik, ő egy rettenetes nagybáty volt világ életében. Apa halála után nem hogy segített volna, állandóan áskálódott, egy halom földterületből ki szeretett volna túrni, amiben én is örökös voltam, semmi jót nem tudok róla elmondani. Anyát is állandóan zaklatta, hogy mindenről mondjon le, amit apa után örököltem. Viszont a fiával jó a kapcsolatom, nagyon szeretem, jó unokatestvér, nem is akar belekeveredni. Nem tudom mit tegyek, hogy lemondjak-e vagy sem. Őszintén szólva nagyon megérdemelné, hogy ki kelljen fizetnie, de azt sem tudom, hogy egyáltalán esélyem van-e egy ilyen esetben pert nyerni. Meg aggódok azért is, hogy lesz-e erőm szembe menni vele, hiszen elég rossz emlékeim vannak róla. Szerintetek mit tegyek? Válaszaitokat előre is köszönöm.
2020. jan. 22. 12:01
1 2 3 4
 21/31 anonim válasza:
90%

Leírtad a választ. Hagyaték tárgyát képező ingatlan/ingóság. Ha nincs részed, nincs hagyatékod. Ha a hagyatéki tárgyaláson te vagy megjelölt tulajdonos, az a tiéd. És pont. Miért kellene lemondanod?? Teljesen egyértelmű a helyzet.

Bíztasd, hogy pereljen be. Szép kis pluszköltség lesz neki.

2020. jan. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim válasza:
16%
21 es vagyok. Még annyi, hogy sajnos ezen esetek nagy részében ő a haszonélvező. Ami erősebb mint a tulajdonjog. Kirakni nem tudod. Amég nem adjátok el, ehhez az ő beleegyezése kell,nem férsz hozzá a pénzedhez. Eladás után a tied.
2020. jan. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 kovpet ***** válasza:
86%

Jól értem, hogy a te tulajdonodat használja évtizedek óta? Lengesd be neki, hogy bérleti díjat fogsz kérni tőle. Továbbá, hogy ha folyamatosan hívogat, akkor zaklatást követ el, aminek büntetőjogi következménye lesz, ha nem hagyja abba azonnali hatállyal.


Kik a tanúk amúgy azon a sajtcédulán? Élnek még egyáltalán?

2020. jan. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
86%
Ne is menj ügyvédhez, drága, menjen ő, ha akar valamit. Az a sajtpapír semmit nem ér, ha létezik egyáltalán.
2020. jan. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Hű mennyi válasz érkezett! Köszönöm tényleg, nagyon megerősítettetek a dologban, mindenkié hasznos volt. Kedves 21-es! Tudtommal nincs haszonélvezet a házon, még annak idején talán valamelyik nagyszülőmnek volt, de azóta semmi. Az egyik tanút tudom csak, ő biztosan él még - ha valóban ő volt -, a másikat nem mondták, hogy ki lehet.
2020. jan. 22. 14:50
 26/31 anonim ***** válasza:
92%
Ha a hagyatékin elküldték, akkor semmire sem megy. Ne hagyd magad!
2020. jan. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 acelsziv ***** válasza:
93%
Szerintem írd meg neki levélben, hogy vagy megveszi a részedet tisztességes áron, vagy mégy bíróságra vagyonközösség megszűntetése miatt ráadásul beperled az elmaradt használati díjért is.
2020. jan. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
71%

Birosagi uton kerd a kozos tulajdon megszunteteset.

Felertekelik es neki vagy neked ki kell vasarolnia a masik felet.

Ennyi ...

2020. jan. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
65%
Egy ilyen papírt, ami a nagybátyádnak van, már ha tényleg van, egy ügyvéddel vagy közjegyzővel kell ellenjegyeztetni, ha nem tévedek. Az ilyen kézzel írott, teszem azt Fecóval, meg a Pistával, mint tanúkkal aláfirkáltatott papírral nem hiszem, hogy sokra menne, de biztos ami biztos, beszélj egy ügyvéddel!
2020. jan. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm az új válaszokat! Azóta nem keresett, de ahogy megint rákattan a témára, közlöm vele, hogy biztosan nem mondok le róla, amennyiben kifizet, megkapja. Ha ez nem tetszik neki, pereskedjen nyugodtan, én magamtól nem fogok bíróságra futkozni. Sem ügyvéd, sem közjegyző előtt nem voltak azzal a papírral, ebben biztos vagyok. Egy ügyvéddel azért beszélek, hogy tényleg megnyugodjak. Aztán haragudjon meg. :D Egész gyerekkoromban gyűlölködött, ez a plusz már igazán nem számít! :D
2020. jan. 23. 08:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!